عین اللهی: برنامه سلامت دولت سیزدهم، تحقق عدالت در سلامت و تقویت شبکه های بهداشت خواهد بود

به گزارش وبلاگ گل یخ، وزیر بهداشت در پیامی توجه به سبک زندگی سالم و مشارکت مردم، افزایش خودمراقبتی، توجه به اقتصاد سلامت، عدالت در سلامت و سیاستگذاری مبتنی بر پیشگیری و بهداشت را مهمترین شاکله های توسعه سلامت، عنوان نمود.

عین اللهی: برنامه سلامت دولت سیزدهم، تحقق عدالت در سلامت و تقویت شبکه های بهداشت خواهد بود

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ گل یخ، در متن پیغام دکتر بهرام عین اللهی به مناسبت روز جهانی بهداشت آمده است: 18 فروردین، هرسال بعنوان روز جهانی بهداشت به ابعاد مهم بهداشت جهانی در سطح کشور ها می پردازد. تمام محافل سیاستگذاری سلامت بر این باورند، راهکار مسائل نظام سلامت از معبر بهداشت و توسعه خدمات بهداشتی می گذرد. توجه به سبک زندگی سالم و مشارکت مردم، افزایش خودمراقبتی، توجه به اقتصاد سلامت، عدالت در سلامت و سیاستگذاری مبتنی بر پیشگیری و بهداشت، مهمترین شاکله های توسعه سلامت هستند.

در جمهوری اسلامی ایران نیز، برنامه های بخش بهداشت طی سال های متمادی به عنوان پیروز ترین بخش های نظام سلامت مطرح بوده است و همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید فرمودند، برنامه نظام سلامت دولت سیزدهم، تحقق عدالت در سلامت و تقویت شبکه های بهداشت کشور خواهد بود تا بتوانیم در تمام حوزه های بهداشتی، شاهد پیشرفت و توسعه باشیم.

جامعه خدوم بهداشت ایران در روستا ها و شهر های کشور به عنوان اصلی ترین متولیان ارائه خدمات بهداشت در کشور، از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون دستاورد های متعددی در زمینه های مختلف سلامت برای کشور رقم زده اند و منجر به سربلندی کشور عزیزمان شدند. در ایام پاندمی کووید 19 نیز، همپا با کوششگران و جهادگران عرصه درمان، جامعه بهداشت ایران نیز ضمن تقدیم شهدای گرانقدر برای سلامت مردم، توانستند در ابعاد مختلف، در خطه اول مبارزه با این بیماری کوشش نمایند. به طوریکه ضمن توجه به رعایت پروتکل ها در صنایع و محیط های مختلف، در گام اخیر، نیرو های خدوم بخش بهداشت توانستند میلیون ها دُز واکسن را در شرایط کاملا ایمن و تخصصی در کنار سایر گروه های جهادی و همیار سلامت، به مردم ایران تزریق نمایند که باعث کاهش بروز بستری، ابتلا و فوت در هموطنان شد.

اینجانب ضمن تبریک روز جهانی بهداشت به تمام جامعه بهداشتی کشور و درود به شهدای گرانقدر این حوزه، برای تمام کوششگران عرصه بهداشت آرزوی سلامتی و شادکامی دارم و امیدواریم بتوانیم در جهت تحقق مطالبات، تقویت جایگاه نیرو های بخش بهداشت و توجه به توسعه خدمات بهداشتی با کیفیت برای مردم ایران طی سال 1401 گام برداریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عین اللهی: برنامه سلامت دولت سیزدهم، تحقق عدالت در سلامت و تقویت شبکه های بهداشت خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عین اللهی: برنامه سلامت دولت سیزدهم، تحقق عدالت در سلامت و تقویت شبکه های بهداشت خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید