سفر به تیمفو ، سفری به سرزمین حیرت و زیبایی

به گزارش وبلاگ گل یخ، کشور بوتان کشوری کوهستانی است که در منطقه صعب العبور کوهستان های هیمالیا قرار گرفته است. این ساختار مکانی موجب شده که در طول قرن ها اهالی این منطقه از خطر استعمارگران در امان بماند. به همین علت همیشه به وسیله پادشاه اداره می شده است. در میان شهرهای بوتان، مرکز آن تیمفو معروفیت بسیاری دارد. این شهر در سال 2005 چیزی حدود 676/98 نفر جمعیت داشته و به عنوان پرجمعیت ترین شهر بوتان شناخته می شود. در قرن دوازدهم میلادی این شهر به نام تاشی چوندزونگ شناخته می شد. مذهب مردم بوتان بودایی است و در این کشور معبدهای زیادی برای عبادت بودائیان وجود دارد. بناهای دیدنی برای گردشگران در سفر به تیمفو یکی از نقاط مجذوب نماینده در آسیاست. جمعیت شهر نزدیک به صدهزارنفر است به غیر از خانواد سلطنتی در شمال شهر داخل کاخی زندگی می نمایند، در بقیه شهر ساختمان ها را به صورت فشرده بنا نموده اند. در حقیقت تیمفو علاوه بر مرکز سیاسی برای مردم کشور بوتان مرکز تجارت و مذهب نیز هست. ممکن است این شهر به علت مکانی که در آن ساخته شده دور افتاده یا عقب مانده به نظر بیاید اما در حقیقت اصلا اینطور نیست. در تیمفو می توانید دهها مرکز خرید کوچک و بزرگ را پیدا کنید. رستوران ها و کافه های این شهر نیز بسیار زیاد است. در حقیقت تیمفو شهر مدرنی است که در کنار پیشرفت توانسته به خوبی فرهنگ و هویت مذهبی خود را نیز حفظ کند. سیاست مجذوب نماینده مدیران شهر تیمفو این است که با نمایش آداب و رسوم مردم بوتان، این کشور را در عرصه جهانی مطرح کند و کشور بوتان را به دیگران بشناسانند. بالا رفتن تعداد گردشگرانی که هر ساله به بوتان سفر می نمایند، به خوبی اثبات نموده که این روش بسیار هم پیروز بوده است. در خیابان های این شهر چشم انداز های جالبی را می توانید، ببینید. در بوتان افراد خاص لباس های مخصوص خود را دارند و می توانید در برخی موارد از لباس افراد به شغل آن ها پی ببرید. به طور مثال راهبان شنل های زرشکی رنگ برتن می نمایند و کارمندان دولتی بوتان و کارگران هندی هرکدام لباس مخصوص خود را دارند. این مسئله برای گردشگران در زمان اقامت در تیمفو نیز بسیار مجذوب نماینده است و همیشه می توانید گردشگرانی را پیدا کنید که مشغول عکاسی هستند. از نکات جالب دیگری که باید درباره تیمفو بدانید این است که این شهر هیچ چراغ قرمزی ندارد. تنها مرکز بدون چراغ قرمز جهان خیلی شلوغ نیست و شلوغی خیابان های آن در حدی است که معدود چهار راه های شلوغ آن به یاری پلیس هدایت و رانندگی برطرف می شود. بقیه منطقه ها شهر آنچنان شلوغ نیست و مسئله ای از لحاظ ترافیک ندارد چرا که تعداد اتومبیل ها در این شهر به شدت کم است. همین مسئله موجب شده که سکوت و آرامش خوبی نیز در این شهر جریان داشته باشد. تیمفو شهر مدرنی نیست اما به سمت مدرن شدن پیش می رود. بیشتر شبیه به یک شهر قدیمی و باستانی بوده که در قرن دوازدهم ساخته شده است. اگر بخواهید سوغاتی خوبی از تیمفو همراه ببرید، می توانید به اداره پست این شهر مراجعه کنید. تمبرهای پستی تیمفو نماد این شهر به شمار می روند و در سراسر جهان در میان کلکسیونرهای تمبر علاقه مندان زیادی دارند و این کشور را به عنوان اولین کشوری که تمبرهایی با ارزش و با کیفیت صادر می نماید، می شناسند. سفر به شهری که از نظر ظاهری به قرن ها قبل برمی شود برای کسانی که در پی تجربه جدیدی هستند و می خواهند در دیدنی های تیمفو کشف و جستجو نمایند، بسیار مجذوب نماینده خواهد بود. خوب است بدانید که مرکز بوتان حدود صدهزارنفر جمعیت دارد.

سفر به تیمفو ، سفری به سرزمین حیرت و زیبایی

برای سفر به تیمفو باید چه کنیم؟

چنانچه مایل باشید به تیمفو سفر کنید ابتدا باید ویزای کشور بوتان را تهیه کنید. این کشور در ایران نیز سفارتخانه دارد. برای تهیه ویزای بوتان باید نیمی از هزینه سفرتان را پرداخت کنید. اینکار معمولا به وسیله آژانس های مسافرتی انجام می شود. پس بهتر است یک آژانس مسافرتی معتبر پیدا کنید تا به کار تهیه ویزای شما سرعت ببخشد. شهر تیمفو یک فرودگاه بین المللی نیز دارد. برای رفتن به فرودگاه بین المللی پارو می توانید از شرکتهای هوایی جنوب چین، قطر یا امارات بهره ببرید. یا اینکه به کاتماندو پرواز کنید و از آنجا مسیر را به صورت زمینی به سمت سیکیم و دارجلینگ طی کنید. اگرچه این مسافرت زمینی طولانی و خسته کننده است اما دیدنی های تیمفو در این مسیر مجذوب کننده و دیدنی می باشد.

بهتر است چه زمانی سفر به تیمفو را تجربه کنیم؟

کشور بوتان مکانی کوهستانی و سرد است. بنابراین تیفو زمستان هایی سرد و خشک دارد. بعلاوه تابستان های این منطقه گرم و مرطوب است. پس اگر می خواهید به مرکز بوتان سفر کنید برترین زمان آن ماه های اردیبهشت، انتهای ماه مهر و فاصله بین ماه های اسفند تا اردیبهشت می باشد. پس می توان گفت برای گذراندن تعطیلات نوروزی تیمفو یک انتخاب خوب است. بیشتر مکان های دیدنی و تاریخی بوتان در تیمفو قرار گرفته است. این منطقه بعلاوه مجذوب کنندهیت های طبیعی زیادی دارد. پس در انتخاب زمان سفر به تیمفو دقت کنید. مردم بوتان بودایی هستند. جشن ها و مراسم مختلف ملی و مذهبی در این شهر بسیار زیاد است. از مشهورترین جشن های این سرزمین جشنواره تشوچو است که در فصل های گردشگری بوتان این جشن ها جز دیدنی های تیمفو به شمار میرود.

رفت و آمد با تاکسی

درست است که تیمفو بزرگترین شهر بوتان است اما در مقابل شهرهای بزرگ دنیا چندان بزرگ نیست. اگرچه در تمام دنیا مرکز شهرها شلوغ ترین و پرهیاهوترین نقاط آن ها هستند اما اگر به بخش مرکزی این شهر سری بزنید، می بینید که بدون هیچ زحمتی با پای پیاده در آن گردش کنید. با این وجود برای گردش در تیمفو استفاده از تاکسی انتخاب بهتری است. تاکسی های این شهر قیمت مناسبی دارند . در شهر تیمفو همیشه به سادگی می توانید یک تاکسی پیدا کنید که با قیمتی مناسب شما را به مکان دلخواهتان برساند. برای تاکسی ها قیمت ثابتی تائین شده که مطابق با آن هزینه ها را دریافت می کنند. مردم بوتان چانه زدن را امر ناپسندی می دانند پس چانه نزنید. داخل این شهر علاوه بر تاکسی می توانید از اتوبوس نیز بهره ببرید اما این اتوبوس ها بسیار شلوغ و پر ازدحام هستند و بیشتر به وسیله افراد محلی استفاده می شوند. درهر حال به نظر می رسد که تاکسی گزینه بهتری برای اقامت در تیمفو باشد.

آئین ها و جشنواره های تیمفو کدامند؟

همانطور که گفتیم مردم بوتان به سبب دور افتادن از کشورهای دیگر به خوبی توانسته اند آداب و رسوم خود را حفظ کنند. شهر تیمفو به عنوان مرکز این کشور مرکز اصلی اجرای سنت ها و مراسم مذهبی این مردم محسوب می شود. آئین های مذهبی یا ملی مردم بوتان بسیار زیادند و تقریبا در هر فصلی مراسم ویژه ای برقرار است .اگر شانس بیاورید در طی سفرتان می توانید رویدادهای شگفت آوری را مشاهده کنید. همراه با ما در سفر به تیمفو با دو فستیوال مهم شهر تیمفو آشنا شوید.

جشنواره پلنگ برفی

پلنگ برفی یا Uncia uncia حیوانی کمیاب است که در منطقه ها مرتفع کوهستان های آسیای میانه، هیمالیا و زندگی می نماید. از تعداد دقیق این حیوان اطلاعی در دست نیست زیرا محل زندگی آن بسیار صعب العبور است و این حیوان علاقه ای به دیده شدن ندارد. مردم بوتان به این حیوان علاقه زیادی دارند و از آن حفاظت می کنند. جشنواره پلنگ برفی کوششی برای حفاظت از این حیوان شگفت انگیز بومی کوهستان های اطراف بوتان است. مدت این جشنواره که در کوهپایه ها برگزار می شود، حدود دو روز است و مراسم آن کمی پیچیده است. خطری که امروزه حیات این حیوان را تهدید می نماید، موجب شده که مردم بوتان بیشتر از قبل بر این مراسم پایبندی داشته باشند. آن ها دو روز در سال را به دامنه کوه ها می روند و با خواندن آوازهای سنتی و مراسم مذهبی و محلی برای زنده ماندن این حیوانات زیبا دعا می کنند و این جشنواره از دیدنی های تیمفو در زمان اقامت در تیمفو می باشد.

جشنواره تشوجو یک مراسم ملی زیبا

جشنواره تشوجو (Tshechu) یکی از جشنواره های بزرگ مردم بوتان در زمان سفر به تیمفو است. این جشنواره به مدت سه روز از 23 سپتامبر برگذار می شود و در طی آن چندین هزارنفر از مردم محلی و گردشگر ها گرد هم جمع می شوند و با پوشیدن لباس های سنتی و موسیقی سنتی این مراسم را گرامی می دارند. از تاریخچه شوجو داستان ها و افسانه های بسیاری گفته شده اما تا جایی که می توان گفت هیچ کدام از این افسانه ها سندیت تاریخی ندارند و بیشتر افسانه های ملی این مردمند. قدمت این مراسم به قرن هشتم برمی شود. معنی لغوی تشوچو در زبان مردم بوتان روز دهم است. طبق سنت ها و تقویم مردم بوتان این جشن در روز دهم ماه برپا می شود. در این مراسم پایکوبی، موسیقی سنتی، عبادت های بودایی و مراسم ماسک و گوزن به وسیله راهبان برپا می شود. این راهبان تمام مدت سه روزه جشنواره را به عبادت و دعا برای مردم دنیا و کشور بوتان می پردازند. از اعتقادات مردم بوتان این است که کسی که در روز این جشن به دیدنی مراسم ماسک برود، گناهانش بخشیده می شود و درهای نعمت به روی او باز می شود.

خوردن غذاهای چینی و هندی در تیمفو

مردم روستایی شهرتیمفو زندگی ساده روستایی دارند. فرهنگ این مردم برپایه کشاورزی بنا شده است. بنابراین چندان عجیب نیست اگر بگوییم که بیشتر غذاهایی که در بوتان خورده می شود نیز غذاهایی هستند که از انواع گیاهان تازه تهیه می شوند. غذاهای مردم بوتان طعم ویژه ای دارد. بیشتر مردم بوتان به گوشت علاقه ای ندارند. بعلاوه همسایگی این کشور با کشورهای هند و چین باعث شده که بخشی از فرهنگ غذایی این کشورها در هم ادغام شود به طوری که حتی غذاهای مشترکی نیز بین این کشورها وجود دارد. در تیمفو می توانید غذاهای هندی و چینی را نیز پیدا کنید. این مردم غذاها را با ادویه های محلی خودشان طبخ می کنند. در تیمفو قیمت ها چندان بالا نیست. بنابراین می توانید برای خوردن غذاهای مختلف به یکی از دهها کافه و رستورانی که در این شهر وجود دارد، مراجعه کنید و غذاهای دلخواه خودتان را در زمان اقامت در تیمفو امتحان کنید. اگر به موزه میراث عمومی شهر سری بزنید، می توانید یکی از برترین رستوران های شهر تیمفو را نیز در داخل محوطه این موزه پیدا کنید. این یک محیط عالی و زیباست که به صورت کاملاً سنتی چینش شده و غذاهای آن به صورت بوفه سرو می شوند. دومین رستوران خوب شهر تیمفو بوتان کیچن نام دارد. غذاهای این رستوران ساده اما بسیار خوشمزه و لذیذ است. اگر می خواهید غذاهای هندی را امتحان کنید، رستوران چولا(Chula) و رستوران ماسالاخورها یک انتخاب خوب است. رستوران چولا هر دو نوع غذاهای هندی و بوتانی را سرو می نماید اما فرهنگ این دو کشور واقعا به هم نزدیک است.اگر به گیاهخواری علاقه مندید، می توانید غذاهای تندوری را میل کنید. شاید دوست داشته باشید در حین غذاخوردن تجربه تعاملی نیز با مردم محلی داشته باشید پیشنهاد ما به شما رستوران ماسک است. در این رستوران می توانید در کنار مردم محلی سوپ رشته فرنگی را بخورید. محل رستوران ماسک نزدیک برج ساعت که از دیدنی های تیمفو بوده، است.

اقامتگاه های مناسب برای اقامت در تیمفو کدامند؟

در سال های اخیر بوتان به عنوان یک مقصد گردشگری شناخته شده است. افزایش تعداد بازدیدکنندگان از شهر تیمفو موجب شده که هتل سازی در این شهر رو به رشد بگذارد. درست است که بوتان کشوری نسبتاً دور افتاده است اما هتل های این شهر استانداردهای بین المللی را به خوبی رعایت نموده اند. در این شهر شما می توانید همه مدل هتلی را پیدا کنید. از هتل های پنج ستاره گرانقیمت تا هتل های مقرون به صرفه قیمت دو یا سه ستاره. چنانچه مایلید به تیمفو سفر کنید، پیشنهاد ما به شما این است که در پی مسافرخانه های محلی نباشید. زیرا این مسافرخانه ها امکاناتی در حد کارگران مسافری دارد که از روستاها برای کار راهی این شهر می شوند اما با کمی جستجو و کسب اطلاعات در اینترنت پیش از سفر می توانید هتل مناسبی برای اقامت در تیمفو پیدا کنید.

هتل لوکس پنج ستاره تاج تاشی در تیمفو

یکی از هتل های خوب شهر تیمفو، هتل پنج ستاره تاج تاشی می باشد. این هتل که در مرکز شهر تیمفو واقع شده است، بسیار زیباست و با هنرمندی تمام توانسته معماری بوتان را به استانداردهای دنیای بین المللی نزدیک کند. اقامت در یک مکان سنتی بوتانی با تجهیزات کامل و دکوراسیون شیک مجذوب کنندهیت های خودش را دارد. اتاق های هتل بسیار زیبا هستند و دکور آن ها از چوب ساخته شده است. چنانچه اتاق شما رو به چشم انداز دره تیمفو باشد یک چشم انداز زیبا را پیش چشم خواهید داشت.. یکی از امکانات پر هوادار این هتل آب درمانی هندی است که در هتل صورت می گیرد. بعلاوه این هتل برای مسافران خود پکیج تخفیفی نیز قرار داده است. برای هر شب اقامت در هتل تاج تاشی باید 380 دلار هزینه نمایید تا بتوانید اقامت در تیمفو را راحت تجربه کنید.

هتل دراک، قدیمی اما محبوب

یکی از برترین هتل های شهر تیمفو، هتل دراک است. این هتل قدیمی مدتی دچار افت کیفیت شده بود اما پس از بازسازی توانسته یک بار دیگر خودش را در میان برترین های این شهر جای دهد. اتاق های این هتل دارای تلویزیون ال ای دی می باشد و کوشش شده که در هر اتاق کلیه امکانات رفاهی لازم برای راحتی مهمانان قرار داده شود. از دیگر امتیازات هتل دراک رستوران آن است که در یک فضای دنج و شیک غذاهای شرقی و هندی را با کیفیت بالا سرو می نماید. نزدیکی هتل به برج ساعت تیمفو و قرار گرفتن در مرکز شهر از امتیازات هتل دراک است زیرا موجب می شود که به دیدنی های تیمفو نزدیک باشد. زمانی که از هتل خود خارج می شوید، می توانید با یک پیاده روی کوتاه به رستوران ها و کافه های شهر سر بزنید. هزینه اقامت هر شب در این هتل 110 دلار می باشد.

هتل آمودهارا دیدنی شهر از بالا

یکی از هتل های سه ستاره شهر تیمفو، هتل آمودهارا می باشد. این هتل چندان بزرگ نیست و تقریبا می توان گفت هتل کوچکی است اما امکانات یک هتل سه ستاره را برای مسافران خود به خوبی فراهم می نماید. در هر یک از اتاق های هتل یخچال و قهوه ساز قرار داده شده است و شما می توانید ضمن دیدنی منظره ها شهر از تراس شهر برای خودتان قهوه داغ درست کنید و از اینترنت رایگان موجود در هتل نیز بهره ببرید. قرار گرفتن رستوران هتل در بالاترین طبقه آن به مسافران این امکان را می دهد که در زمان صرف غذا، دید مناسبی از دیدنی های تیمفو داشته باشند و از زیبایی منظره ها تیمفو لذت ببرند. هزینه اقامت در هتل سه ستاره آمودهارا برای هر شب 80 دلار می باشد.

هتل گاکیل، یک فضای محبت آمیز

یکی از هتل های مقرون به صرفه اما دوست داشتنی تیمفو، هتل سه ستاره گاکیل است. این هتل که از هتل های مقرون به صرفه قیمت شهر تیمفو محسوب می شود و فضای دلچسب و صمیمانه ای دارد. در اتاق های هتل گاکیل امکاناتی مانند اینترنت رایگان، تلویزیون و حمام اختصاصی برای مسافران تدارک دیده شده است. رستوران هتل نیز رستوران مشهوری است که سرآشپزهای معروفی نیز دارد. این افراد غذاهای سنتی و محلی بوتان را با کیفیت بسیار طبخ و برای مشتریان هتل سرو می کنند. هتل گاکیل از نظر موقعیت در مکان خوبی قرار گرفته است. اگرچه فاصلۀ هتل تا فرودگاه اندکی زیاد است اما به تمامی نقاط دیدنی داخل شهر کاملا نزدیک است. به طور مثال برای رفتن به زمین گلف سلطنتی یا بنای یادبود چورتن تنها چند دقیقه زمان احتیاج دارید. همانطورکه گفته شد، این منطقه یک فرودگاه بین المللی در پارو دارد. فاصله هتل گاکیل تا فرودگاه پارو نزدیک به 50 کیلومتر می باشد. هزینه هر شب اقامت در هتل گاکیل در زمان اقامت در تیمفو نزدیک به 40 دلار می باشد.

دیدنی های تیمفو و زیبایی باور نکردنی

خصوصیت ویژه شهر تیمفو این است که این شهر سنت و مدرنیته را در کنار هم قرار داده است. یعنی می توانید در این شهر هم پیشرفت و هم سنت های باستانی را در کنار هم ببینید. این ترکیب عجیب موجب شده که این شهر به نوعی استثنائی شود. در مقایسه با مرکز های کشورهای دیگر دنیا، تیمفو شهری کوچکتر و کم جمعیت تر است اما به نسبت مقدار خود شلوغ و پرهیاهو است. گردش در تیمفو احتیاج به برنامه ریزی سختی ندارد. تنها کافی است که پیش از سفر به تیمفو تحقیق کنید و دیدنی های تیمفو را فهرست کنید.

مکان مذهبی تیمفو

شهر تیمفو یک شهر قدیمی و با تاریخچه غنی است. این شهر در میان بودائیان دنیا از ارزش بسیاری برخوردار است و از مراکز مذهبی بودائیان به شمار می رود. مردم این شهر به سنت ها و آداب مذهبی و ملی کهن خود وفادارند و همیشه مراسم کهن خود را برگزار می کنند. دیدن این مراسم می تواند برای گردشگران در سفر به تیمفو مجذوب کننده و حیرت انگیز باشد.

قلعه مذهبی در تیمفو

همانطور که پیشتر گفته شد اهالی بوتان بودایی هستند و این شهر برای بودائیان سراسر دنیا دارای ارزش و اعتبار زیادی است. در سال 1216 دولت بوتان برای جوابگویی به احتیاج این جمعیت برای ساکنان شهر مکانی برای تجمعات و مراسم مذهبی تدارک دید. امروزه از آن محل نشانی باقی نمانده است. بعد از تخریب آن در سال 1614 در این محوطه ساخت قلعه های دزونگ شروع شد. چند قلعه در مجاورت یکدیگر که به صورت سنتی و براساس آئین های مذهبی بودا شکل گرفته بود. بزرگترین قلعه این مجموعه که قلعه اصلی آن بود براثر آتش سوزی در سال 1771 تخریب شد. دومین قلعه این مجموعه تا 1897 پا برجا باقی ماند. دولت بوتان با بازسازی دقیق در این منطقه توانسته این قلعه را خیلی خوب حفظ کند. با وجود این بازسازی ها، دقت بسیاری صورت گرفت تا اصالت بنا حفظ شود. در اطراف این مکان ساختمان های دولتی و خانه هایی نیز ساخته شده است. از ویژگی های این قلعه تعداد زیادی حجاری گرانبها و قدیمی روی سنگ ها وجود دارد که تعداد آن به بیشتر از 300 عدد می رسد و چشم انداز ای شگفت انگیز و دیدنی در بین دیدنی های تیمفو در زمان سفر به تیمفو است.

مجسمه دوردنما

کشور بوتان آثار هنری و باستانی چشمگیر بسیاری دارد. یکی از این آثار مجسمه دوردنما می باشد. این مجسمه برنزی در قرن هشتم میلادی ساخته شده و سازندگان آن معتقد بودند که با ساختن آن موجب ایجاد صلح و شادمانی در دنیا می گردند. درحقیقت یک مجسمه مذهبی از بودا است که با 5/51 متر ارتفاع، بلندترین مجسمه بودا در دنیا است. جنس مجسمه از برنز است ولی در ساخت آن از طلاکاری هم استفاده شده است. داخل این مجسمه را با 125 هزار مجسمۀ کوچک از بودا پر نموده اند. زیر پای مجسمه یک سالن برگ وجود دارد که برای عبادت و تزکیه استفاده می شود و از دیدنی های تیمفو در زمان اقامت در تیمفو می باشد.

معبد شگفت انگیز

قلعه چانگها در قسمت جنوبی موتیتهانگ تنها یک قلعه تاریخی نیست. اینجا مکانی است که به عنوان یک مکان آموزش مذهبی و معبد بودایی استفاده می شود. ساخت این معبد به وسیله راهبی بنام شیگپو در قرن 12 انجام شده است. این کاهن تبتی با سخت این قلعه شگفت انگیز مکانی برای عبادت بودائیان فراهم نمود. بعلاوه این معبد مجسمه حیرت انگیزی نیز دارد. مجسمه بزرگی که یازده سر دارد. این مجسمه جز شاهکارهای مجسمه سازی به شمار میرود. بعلاوه حیاط معبد نمای زیبایی از دره تیمفو دارد. این معبد از دیدنی های تیمفو در زمان اقامت در تیمفو به شمار میرود.

کتابخانه ملی

مردم بوتان به تاریخ و تمدن خود بسیار علاقه مند هستند. از گذشته دور حوادث و رویدادهای تاریخی این کشور به دقت در کتاب تاریخی ثبت می شده است. کتاب های قدیمی گرانبهایی که یادگار گذشته این مردم است در کتابخانه ملی شهر تیمفو نگهداری می شود. در این کتابخانه صدها و هزاران جلد از کتاب های خطی و نسخه های قدیمی را می توانید دیدن کنید. ضمن اینکه در این کتابخانه کتاب های علمی روز نیز نگهداری می شود. بعلاوه چندین نسخه باستانی از کتیبه های مرتبط با آیین ها و سنت بودائیان نیز در کتابخانه ملی وجود دارد و از دیدنی های تیمفو در هنگام سفر به تیمفو می باشد.

موزه نساجی ملی

مردم بوتان برای تهیه لباس و پارچه های خود روش های سنتی خود را دارند. هنر اصیل نساجی در بوتان سال ها قدمت دارد. با حمایت ملکه آشی موزه نساجی ملی بوتان در شهر تیمفو راه اندازی شد. اینجا مکانی است که هنرهای سنتی و اصیل این مردم را می توان به دیدن نشست. در موزه نساجی انواع پارچه ها و الیاف ساخته شده به وسیله مردم این منطقه را می توانید، ببینید. ضمن اینکه این موزه به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که از مجموعه سلطنتی نساجی که شامل لباس های پادشاهان گذشته این کشور است نیز بازدید کنند. با گشتی در این موزه به سادگی می توان روند رشد و پیشرفت صنعت نساجی در تیمفو را مشاهده کرد.

زندگی روزمره مردم

اگر می خواهید با زندگی عادی مردم در سفر به تیمفو آشنا شوید باید به خیابان و بازارها بروید. در زمان گشت زدن در بازارها مشاهده مردمی که با هم گپ می زنند، خرید و فروش می کنند یا چانه می زنند می تواند تفریح مجذوب کننده و لذت بخشی در سفر به تیمفو باشد که شما را با آداب و رسوم و نحوه زندگی آرام این مردم آشنا می سازد.

موسسه طب سنتی تیمفو

کشورهای شرق آسیا در طب سنتی روش های ویژه خود دارند. اما با گذشت زمان و پیشرفت علم، طب سنتی در بسیاری از کشورها رنگ باخته است. امروزه شاید برای بسیاری از افراد درمان گیاهی اندکی عجیب باشد. اگرچه هنوز بیماری هایی وجود دارد که ما آن ها را با داروهای سنتی درمان می کنیم اما درمان اصلی در کشور ما و بیشتر کشورهای دنیا درمان های دارویی شیمیایی است. اما در سفر به تیمفو ضروری است بدانید که سرزمین هنوز به سنت های خود وفادار است و در این کشور طب سنتی هنوز جایگاه اول را در میان روش های درمانی دارد. برای طبابت در این کشور موسساتی ایجاد شده که انواع داروهای گیاهی در آن ها نگهداری می شود. این داروها به وسیله پزشکان سنتی برای بیماری های مختلف تجویز می گردند. بعلاوه افرادی که به تحصیل در زمینه طب علاقه مند هستند در همین مرکز به تحصیل می پردازند. در موسسه طب سنتی تیمفو ورود گردشگران و بازدیدکنندگان به دلیل رعایت مسائل بهداشتی مجاز نیست اما گردشگران می توانند نمای بیرونی این مرکز را دیدن کنند که از دیدنی های تیمفو در زمان اقامت در تیمفو می باشد.

بنای یادبود چورتن

در سفر به تیمفو بهتر است بدانید که پادشاه سوم بوتان مردی بود که خدمات بسیاری برای مردم این کشور انجام داد. این مرد کسی بود که موجب ورود تکنولوژی و آثار مدرن به کشور بوتان شد. تاثیری که این مرد بر زندگی مردم بوتان گذاشت موجب شد تا در سال 1974 بنای یادبودی برای او ساخته شود که نماد قدردانی مردم بوتان از زحمات اوست. این بنا شامل مجسمه زیبایی از چورتن و نقاشی زیبایی است که به خوبی نمایانگر دیدگاه های مردم بودایی این کشور می باشد. خوب است بدانید که کلمه چورتن در زبان مردم بوتان به معنای صندلی ایمان می باشد و شما همیشه می توانید افراد پیری را ببینید که به بازدید از این بنا آمده اند. چرا که این ساختمان برای این مردم تنها یک یاد بود تاریخی نیست بلکه یک بنای مذهبی و مقدس نیز محسوب می شود و در زمان اقامت در تیمفو دیدنی است.

بازار کشاورزی

اگر مایلید که یک بازار محلی را در اقامت در تیمفو تجربه کنید به کناره های رودخانه وانگجو بروید. این مکانی است که کشاورزان محلی در آخر هفته ها گرد هم جمع می شوند و یک بازار محلی کشاورزی را به راه می اندازند. در این بازار می توانید مواد غذایی سالم و ارگانیک و انواع میوه ها و سبزیجات و محصولات کشاورزی را ببینید و خریداری کنید. بعلاوه با گشت و گذار در بازار و دیدن مردمی که خرید و فروش میکنند با آداب و رسوم این مردم آشناتر شوید که در اقامت در تیمفو مجذوب کننده است.

منبع: همگردی

به "سفر به تیمفو ، سفری به سرزمین حیرت و زیبایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به تیمفو ، سفری به سرزمین حیرت و زیبایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید