علت اصلی گرفتگی عضلات پس از تخمک گذاری

به گزارش وبلاگ گل یخ، گرفتگی عضلانی بعد از تخمک گذاری موجب درد می گردد که مشابه با تجربه درد در طول دوره تخمک گذاری است. بخش پایین شکم تمایل به گرفتگی و درد را به پاهای شما و پشت می کشاند. با خواندن این مقاله جزئیات

علت اصلی گرفتگی عضلات پس از تخمک گذاری

مترجم: مهناز مزارعی

منبع:راسخون

کلید واژگان: تخمک گذاری، زن، درد، قاعدگی

گرفتگی عضلانی بعد از تخمک گذاری موجب درد می گردد که مشابه با تجربه درد در طول دوره تخمک گذاری است. بخش پایین شکم تمایل به گرفتگی و درد را به پاهای شما و پشت می کشاند. با خواندن این مقاله جزئیات بیشتری را می دانید.

خستگی، سرگیجه و خستگی پس از تخمک گذاری طبیعی است. گرفتگی و درد شکمی برخی علائم دیگر است که در دوره تخمک گذاری ظاهر می گردد. کمردرد و درد شکم و پشت معمولا به دلیل انقباض رحم رخ می دهد. گرفتگی های تخمک گذاری می تواند باعث ناراحتی وحشتناکی از جمله کمر درد و لکه بینی گردد.

علل کمردرد پس از تخمک گذاری

در مرحله دوم چرخه قاعدگی، احتمال بیشتری برای درد در قسمت پایین شکم و در نزدیکی تخمدان وجود دارد. درد می تواند متناوب یا طولانی مدت باشد. اگر قبل از قاعدگی درد ناخوشایندی را تجربه می کنید، باید به پزشک مراجعه کنید دلایل احتمالی چنین نوع گرفتگی در زیر شرح داده شده است.

تغییر مخاط

لوله فالوپ ممکن است به دلیل تراکم مخاط، که قبل از تخمک گذاری دفع می گردد، موجب تورم و درد گردد. انباشتگی مخاط پس از تخمک گذاری باعث درد شکمی می گردد.

انسداد خون

هنگامی که یک رگ خونی در طی انقباض فولیکول تخمدان برای تخمک گذاری شکسته گردد، اندازه کمی خون ممکن است تخلیه گردد. این هم می تواند یکی از دلایل درد پس از تخمک گذاری باشد.

یبوست

یکی دیگر از دلایل درد و گرفتگی شکمی یبوست است. یبوست پس از تخمک گذاری می تواند باعث گرفتگی های شدید شکمی گردد.

کشش تخمدان

کشش تخمدان هم موجب درد تخمک گذاری می گردد که مشابه درد ناشی از قاعدگی است.

لکه بینی پس از تخمک گذاری

اگرچه لکه بینی پس از تخمک گذاری به ندرت اتفاق می افتد، یک لکه خونی رنگ در لباس زیر شما زمانی که فولیکول پاره می گردد و تخمک به رحم منتقل می گردد مشاهده می گردد. اگر لکه بینی دو هفته قبل از آغاز قاعدگی مشاهده گردد، در واقع علائم تخمک گذاری است. در این دوره بیشتر درچار درد شکم می شوید.

گرفتگی تخمدان و بارداری

حاملگی زمانی اتفاق می افتد که تخمک آزاد شده پس از تخمک گذاری با موفقیت به تخم تبدیل گردد در این دوره گرفتگی شکمی مانند درد زمان قاعدگی تجربه می کنید. رحم تغییر می نماید و جنین آغاز به رشد می نماید و فشاری که به شکم شما وارد می گردد باعث درد می گردد.

زمان مراجعه به پزشک

شدت درد از یک زن به یک دیگر فرق دارد. در حالیکه برخی از افراد ممکن است درد نداشته باشند بدن شما سنگین و پف می نماید و گرفتگی ممکن است به پاهای شما و کل پشت برسد. هر فعالیتی با چنین ناراحتی هایی در بدن سخت است. استفراغ، حالت تهوع و سرگیجه هم پس از تخمک گذاری رایج است. همانطور که قبلا گفته شد، اگر درد شدید لگن، گرفتگی شکمی و کمر درد را تجربه کنید، باید به پزشک مراجعه کنید. موارد متعدد گزارش شده است که این نوع گرفتگی ناشی از اندومتریوز و کیست تخمدان است.

میوه تازه، سبزیجات و ملین های طبیعی را در رژیم غذایی خود اضافه کنید. مصرف کافئین به دلیل اینکه موجب گرفتگی های شکمی می گردد کاهش دهید. تمرینات ملایم و تمرین تنفس را در نظر بگیرید تا آرامش بدن خود را پس از تخمک گذاری و در طول دوره حفظ کنید

منبع: راسخون

به "علت اصلی گرفتگی عضلات پس از تخمک گذاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت اصلی گرفتگی عضلات پس از تخمک گذاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید