خبر خوش وزیر کار درباره مسکن کارگران

به گزارش وبلاگ گل یخ، وزیرکار از راه اندازی قرارگاه احداث مسکن برای خانه دار شدن کارگران خبر داد و گفت: به کارگران هم مثل سایر آحاد مختلف مردم در صورتی که از امتیاز مسکن استفاده نکرده باشند کمک خواهد شد تا از این امکانات و تسهیلات استفاده کنند.

خبر خوش وزیر کار درباره مسکن کارگران

به گزارش وبلاگ گل یخ، روز گذشته خبری تحت عنوان اینکه 70درصد حقوق کارگران هزینه تامین مسکن می شود، منتشر شد. حمید رضا امام قلی تبار، بازرس مجمع عالی کنندگان کارگران کشور با اشاره به اینکه مدت زمان انتظار کارگران برای خرید خانه بیشتر از 30سال است، اضافه کرد: بین 70تا 85 درصد سبد معیشت کارگران برای مسکن است.

وی اضافه کرد: خرید مسکن را به طور کامل از فکر خانوارهای فاقد مسکن دور کرده است با یک محاسبه سرانگشتی اگر میانگین قیمت هر متر مربع مسکن حدود 25 میلیون تومان باشد و یک خانوار کارگری بخواهد یک مسکن میانه با متراژ تقریبی 70 متری خریداری کند، باید حدود یک میلیارد و 750 میلیون تومان پرداخت نماید که با فرض اینکه هر کارگر 50 درصد حقوق ماهیانه خود را پس انداز کند و قیمت مسکن هم ثابت باشد در حالت خوشبینانه بیش از 30سال زمان نیاز دارد تا طعم خانه دار شدن رو حس کند.

سید صولت مرتضوی، وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی در همین باره گفت: در بعضی از منطقه ها برای کارگرانی که فاقد مسکن هستند امکان دارد بخش قابل توجهی از درآمد آنها صرف هزینه اجاره مسکن شود.

مرتضوی ادامه داد: در این راستا قرارگاه احداث مسکن را با همکاری وزارت راه و شهرسازی راه اندازی کردیم و معاون تعاون ما مدیریت این کار را با روش های مختلف بر عهده دارد که یکی از آنها احداث تعاونی ها در جوار کارخانه ها و کارگاه هاست.

وزیرکار گفت: همچنین حتما به کارگران هم مثل سایر آحاد مختلف مردم در صورتی که از امتیاز مسکن استفاده نکرده باشند کمک خواهد شد تا از این امکانات و تسهیلات استفاده کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "خبر خوش وزیر کار درباره مسکن کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش وزیر کار درباره مسکن کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید