طرح نو مجلس، دریافت مالیات از مصرف برق!

به گزارش وبلاگ گل یخ، فریدون عباسی دوانی، رییس کمیسیون انرژی مجلس صبح امروز در صحن مجلس گفته: معمولا افرادی که پول بیشتری دارند، مصرف بالاتری در هر حوزه خواهند داشت، بنابراین بهترین راهکار این است که ما مالیات بر مصرف داشته باشیم چون با اخذ مالیات برق، می توان کنترل بهتری اعمال کرد.

طرح نو مجلس، دریافت مالیات از مصرف برق!

عباسی دوانی همچنین تاکید کرده: اگر ما رفاه اقشار مرفه و پرمصرف را در یک حوزه گران کنیم و در بخش های دیگر با استفاده از سیاست هایی نظیر مالیات بر برق بر آن نظارت نداشته باشیم، بازهم به ضرر قشر میانه و ضعیف جامعه تمام می شود.

این در حالی است که همزمان، جواد اوجی، وزیر نیرو هم دیروز از رکوردزنی مصرف گاز در کشور خبر داده بود. اوجی که پیش از شروع زمستان هشدارهایی درباره کمبود روزانه 200 میلیون متر مکعب گاز در زمستان داده بود در توییتی گفت: رکورد مصرف 692 میلیون مترمکعب گاز در بخش های خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده ثبت شده است.

ایران دومین دارنده منابع گازی در جهان است اما زمستان ها با کمبود گاز روبرو است و تابستان ها، باز هم به دلیل محدود بودن گاز، مشکل تامین برق دارد.

به گفته رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق، برق آن دسته از مشترکانی که دو برابر الگو مصرف کرده بودند به گونه ای دیگر حساب شد. مقدار مصرف مازاد بر دو برابر الگو با تعرفه خرید برق از نیروگاه تجدیدپذیر (800 تومان به ازای هر کیلووات ساعت) محاسبه شد و بنا بر پیگیری های وبلاگ گل یخ از شرکت توزیع برق تهران، تغییراتی در محاسبه قیمت برق مشترکان پرمصرف رخ داده بود. کاظم دلخوش، عضو کمیسیون اقتصاد مجلس هم این ادعا را تایید کرد.

حالا، بعد از اعمال این افزایش قیمت برق، فریدون عباسی دوانی از اعمال مالیات بر برق صحبت می کند و مدعی شده که تعرفه های پلکانی تاثیری بر کاهش مصرف مشترکان نداشته است. اظهارات او درست در زمانی مطرح می شود که به گزارش مردم و شهادت سخنگوی صنعت برق برق برخی مشترکان در تابستان امسال با تعرفه خرید از نیروگاه های تجدیدپذیر و نه حرارتی محاسبه شده است.

با توجه به اظهارات عباسی دوانی، به نظر می رسد که احتمالا بحث تغییر دوباره قیمت برق، دوباره و در غالب اعمال مالیات بر این حامل انرژی در دستور کار مجلس قرار می گیرد.

منبع: تجارت نیوز

به "طرح نو مجلس، دریافت مالیات از مصرف برق!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح نو مجلس، دریافت مالیات از مصرف برق!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید