طرز تهیه پخت لبو در قابلمه و مایکروفر

به گزارش وبلاگ گل یخ، اینکه لبو را با نمک یا شکر بپزید به ذائقه و سلیقه شما بستگی دارد. اگر طعم شیرینی را دوست دارید لبو را به همراه شکر بپزید و اگر به طعم شوری علاقه مند هستید به همراه نمک مصرف کنید. به جای شکر می توانید از نبات و عسل هم بهره ببرید.

طرز تهیه پخت لبو در قابلمه و مایکروفر

لبو از خوراکی های سالمی است که در این هوای سرد بازار داغی دارد. در این مطلب به شما نکات مهمی را درباره پخت لبو خواهیم گفت.

توصیه می گردد در هنگام خرید به سایز چغندر ها دقت کرده و از خرید چغندر های خیلی بزرگ خودداری نمایید. چغندر های میانه و کوچک تر خوش طعم تر و خوش رنگ تر هستند.

می توانید به ازای هر چغندر یک لیوان آب و یک قاشق غذاخوری شکر بهره ببرید. باید در هنگام پخت لبو ها درب قابلمه را به طور کج بگذارید تا بخار درون قابلمه بتواند چغندر ها را مغزپخت کند.

پخت لبو در قابلمه

چغندر قرمز را به خوبی بشویید تا خاکی که به پوستش چسبیده به طور کامل جدا گردد. بهتر است سر و ته چغندر را نزنید و آن را به طور درسته و بدون برش درون قابلمه قرار دهید تا ویتامین هایش حفظ گردد. می توانید پس از پخته شدن چغندر قرمز سر و ته آن را جدا کرده و پوستش را به آرامی جدا کنید سپس به شکل دلخواه برش بزنید.

میزان آب درون قابلمه باید در حدی باشد که به میزان 2 بند انگشت روی چغندر ها را بپوشاند یا به میزان ای باشد که بیشتر چغندر درون آب قرار بگیرد.

مدت زمان پخت لبو

زمان پخت لبو به سایز چغندر ها و شعله گاز بستگی دارد. اگر چغندر قرمز را درون قابلمه بر روی شعله گاز می پزید به 2 تا 2/5 ساعت زمان برای پخته شدن احتیاج دارد.

لبو با نمک یا شکر

اینکه لبو را با نمک یا شکر بپزید به ذائقه و سلیقه شما بستگی دارد. اگر طعم شیرینی را دوست دارید لبو را به همراه شکر بپزید و اگر به طعم شوری علاقه مند هستید به همراه نمک مصرف کنید. به جای شکر می توانید از نبات و عسل هم بهره ببرید.

دلیل سفید شدن لبو هنگام پخت

ممکن است لبو های شما تازه نباشند یا نوع آن ها متفاوت باشد. استفاده از میزان زیاد آب و جوشاندن طولانی مدت چغندر موجب کمرنگ شدن رنگ لبو ها می گردد. آب باید به میزان ای باشد که بیشتر حجم چغندر را در بر بگیرد.

پخت لبو در مایکروفر

می توانید لبو را در مایکروفر پخته و حاضر کنید. برای این منظور چغندر ها را به سلیقه خود برش داده یا ورقه ای کنید سپس به آن ها میزان کمی سرکه بمالید. مایکروفر را بر روی درجه بالا قرار دهید. چغندر ها را درون ظرفی که مناسب مایکروفر باشد قرار دهید سپس میزانی آب و شکر هم بیافزایید.

برای پخت 250 گرم لبو به حدود 10 دقیقه و برای 500 گرم به حدود 15 دقیقه زمان احتیاج دارید. می توانید لبو ها را یک مرتبه در حین پخت زیر و رو نمایید تا به طور کامل مغزپخت شوند.

چه کار کنیم رنگ لبو قرمز بماند؟

برای خوش رنگ تر شدن چغندر، پوست آن را جدا نکنید و سر و ته ش را نزنید، زیرا هر بریدگی بر روی پوست چغندر موجب خارج شدن رنگ آن می گردد، اگر انتهای چغندر خیلی کثیف است و نتوانستید آن را به خوبی تمیز کنید بهتر است جدا گردد. اضافه کردن میزانی شکر به آب چغندر، به قرمز تر شدن لبو ها یاری می نماید.

می توانید زمانی که چغندر ها درون آب جوش نرم شدند، چند قاشق سرکه به آن ها بیافزایید. با این کار با یک تیر 2 نشان خواهید زد، زیرا سرکه مصلح لبو ست و رنگ لبو را زیباتر می نماید. روش دیگر این است که اجازه دهید چغندر آنقدر درون آب بجوشد تا تمام آب درون قابلمه به میزان زیادی جذب آن گردد، با این کار لبو های شما خوش طعم، آب دار و قرمز می شوند.

طرز پخت لبو قرمز در زودپز

اگر زمان کافی برای پخت لبو ها وجود ندارد از زودپز بهره ببرید. برای این منظور چغندر قرمز را به همراه آب و شکر درون زودپز بریزید و اجازه دهید همه مواد به مدت 1 تا 1/5 ساعت با هم پخته شوند.

نحوه گرفتن تلخی لبو

طعم تلخ لبو ممکن است از خود چغندر باشد، شاید هم خاک و آلودگی های چسبیده شده به پوست و انتهای آن را به خوبی تمیز نکرده اید، به همین دلیل طعمش در حین پخت تغییر کرده و تلخ شده است. این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر چغندر دچار سرمازدگی شده باشد، طعمش تلخ خواهد شد.

پخت لبو در فر

ابتدا چغندر های قرمز را بشویید سپس درون فویل آلومینیومی قرار داده و بپیچید. فر را بر روی 180 درجه تنظیم کنید و چغندر های فویل پیچ شده را درون سینی فر بچینید. برای پختگی و نرم شدن لبو باید حدود یک ساعت درون فر قرار داشته باشد. پس از سپری شدن این زمان سینی فر را خارج کرده و فویل را باز نمایید. پوست لبو ها را جدا کرده و آن ها را به شکل ورقه ای برش دهید.

منبع: رکنا

منبع: فرادید

به "طرز تهیه پخت لبو در قابلمه و مایکروفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه پخت لبو در قابلمه و مایکروفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید