صدور بیش از 8 میلیون قبض گاز رایگان برای مشترکان

به گزارش وبلاگ گل یخ، تربتی گفت: از زمان شروع طرح رایگان شدن گازبهای مشترکان کم مصرف تا به امروز، بیش از 8 میلیون قبض رایگان صادر شده است.

صدور بیش از 8 میلیون قبض گاز رایگان برای مشترکان

به گزارش وبلاگ گل یخ به نقل از وبلاگ گل یخ،حسن منتظر تربتی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در جمع وبلاگ گل یخ اظهار کرد:از زمان شروع شدن طرح رایگان کردن مشترکان کم مصرف تا به امروز بیش از 8 میلیون قبض رایگان صادر کردیم که در ماه های آینده بیشتر خواهد شد.

او اضافه نمود: امیدواریم که عمده دهک های اول و دوم و بخشی از دهک سوم جامعه مشمول قبض های رایگان شوند.

تربتی گفت: صنعت گاز یک صنعت راهبردی است که بخش عمده تامین انرژی کشور را با پوشش دهی 95 درصدی شهر ها و روستا ها بر عهده دارد.

او بیان کرد: پا به پای توسعه صنعت گاز، موضوع تامین کالا و خودکفایی در این صنعت نیز مدنظر بوده و اکنون عمده کالا های مورد نیاز ما از قبیل لوله های پلی اتیلن، لوله های فولادی، توربوکمپرسور ها و ... در داخل کشور تولید می شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز اظهار گرد: همچنین برای تامین کالا های های تک در بخش مکانیک و ابزار دقیق، قرارداد هایی با ارزش هزار و 400 میلیارد تومان با شرکت های دانش بنیان داریم.

او ادامه داد: در حال حاضر نیز تقاضای ما از شرکت های دانش بنیان، مربوط به مواد شیمیایی مانند جاذب ها و سیلیکاژل هاست و امیدواریم بتوانیم از طریق همکاری با شرکت های دانش بنیان این نیاز را رفع کنیم.

این مقام مسئول اضافه نمود: در این زمینه، ظرفیت انعقاد قرارداد هایی با مجموع 300 میلیارد تومان را داریم که شرکت های داخلی توان تامین آن را دارند. تلاش می کنیم از طریق این رویداد و جلسات B2B پس از آن، به نتیجه مطلوب برسیم.

او اضافه نمود: عمده اقلام مهم داخل کشور تولید می شود. ممکن است اقلام ریزی هم باشد که از خارج از کشور بیاید، اما می توان گفت اتکای ما به داخل به حدود 98 درصد رسیده و امروز نیاز ما بیشتر به تامین مواد شیمیایی است که تلاش می کنیم از طریق شرکت های دانش بنیان نیاز را رفع کنیم.

تربتی در مورد شایعه تقاضای کشور عمان برای واردات گاز از ایران گفت: درخواست برای واردات گاز همیشه هست، باید دید که کدام به نتیجه می رسد و این موضوع باید از طریق وزارت نفت پیگیری شود.

منبع: جام جم آنلاین

به "صدور بیش از 8 میلیون قبض گاز رایگان برای مشترکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور بیش از 8 میلیون قبض گاز رایگان برای مشترکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید