روش عجیب و منحصر به فرد کره شمالی برای جلوگیری از شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ گل یخ، کره شمالی در تلاش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به نیروهای نظامی و ماموران مرزی خود دستور داد در فاصله یک کیلومتری مرز با چین به هر جنبده در معرض دید شلیک کنند.

روش عجیب و منحصر به فرد کره شمالی برای جلوگیری از شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ گل یخ به نقل از رادیو آزاد آسیا، این دستور از بامداد پنجشنبه گذشته در شهر هوریانگ نزدیک مرز چین اجرایی شده و نکته عجیب اینکه بسیاری از شهروندان کره شمالی تنها یک روز پیش تر از صدور آن باخبر شده بودند. به این ترتیب، هر شهروند کره شمالی که به هر دلیل موجه یا ناموجه به فاصله یک کیلومتری مرز با چین برود، با شلیک گلوله کشته می شود تا این گونه از ورود ویروس کرونا به بخش شمالی شبه جزیره کره جلوگیری شود.

وزارت امنیت اجتماعی به ساکنان نوار مرزی کره شمالی با چین اعلام کرده است تا زمان از بین رفتن ویروس کرونا و ریشه کن شدن بیماری کووید-19، نظامیان و نیروهای پلیس دستور دارند به تمام کسانی که به خط مرزی نزدیک می شوند شلیک کنند. با اینکه روابط تجاری چین و کره شمالی از زمان آغاز شیوع کرونا در ماه ژانویه به حال تعلیق درآمده و مرزهای دو کشور بسته شده اما بسیاری از مردم کره شمالی برای تامین نیازهای ابتدایی خود ناچارند اجناس را به شکل قاچاق از شهرهای مرزی چین تامین کنند.

سربازان کره شمالی در حاشیه رود مرزی یالو نزدیک شهر داندونگ چین

با وجود بسته بودن مرزها، یکی از شهروندان کره شمالی که پیش تر به کره جنوبی گریخته بود در دوران کرونا دور از چشم ماموران مرزی به زادگاهش بازگشت؛ اقدامی که خشم کیم جونگ-اون را در پی داشت و او واحد محافظت مرزی را به دلیل این سهل انگاری منحل کرد. گرچه ابتدا گفته می شود شهروند بازگشته به ویروس کرونا مبتلاست اما مقام های جنوبی این خبر را نادرست دانستند. رهبر کره شمالی برای مراقبت بیشتر از مرزها گروه هایی از نیروهای نظامی ویژه را به مرزهای این کشور با چین و کره جنوبی اعزام کرد.

کره شمالی همچنان خود را تنها کشور بدون حتی یک مورد بیمار کرونامثبت در دنیا می داند. هر چند به دلیل قطع ارتباط پیونگ یانگ با تقریبا تمام کشورهای دنیا و بسته شدن فرودگاه ها، در هشت ماه گذشته هیچ کس نتوانسته وارد کره شمالی یا از آن خارج شود. از این رو، وارد نشدن ویروس کرونا به این کشور چندان هم نمی تواند عجیب باشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "روش عجیب و منحصر به فرد کره شمالی برای جلوگیری از شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش عجیب و منحصر به فرد کره شمالی برای جلوگیری از شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید