تیرباران یک زوج میانسال به جرم تلاش برای فرار از کره شمالی

به گزارش وبلاگ گل یخ، یک زن و شوهر میانسال که اوایل ماه جاری میلادی تلاش کرده بودند در دوران قرنطینه کرونا از کره شمالی به چین بگریزند، در منطقه ای نزدیک مرز میان دو کشور تیرباران شدند.

تیرباران یک زوج میانسال به جرم تلاش برای فرار از کره شمالی

به گزارش وبلاگ گل یخ به نقل از دیلی میل، گفته می شود این زوج پنجاه و چند ساله می خواستند برادرزاده 14 ساله زن را پیش پدر و مادرش در کره جنوبی ببرند که در دام نیروهای امنیتی کره شمالی گرفتار آمدند. پسر 14 ساله به دلیل نرسیدن به سن قانونی از مجازات اعدام گریخت اما زن و شوهر میانسال اهل کره شمالی با گلوله های جوخه تیرباران نزدیک مرز جان خود را از دست دادند. آنها در دوران شیوع کرونا کار و کاسبی خود را از دست داده بودند و بسیار سخت روزگار می گذراندند.

پدر و مادر پسر نوجوان پیش تر به کره جنوبی گریخته بودند اما بخت با عمه و شوهرعمه او یار نبود. در زمان قرنطینه کرونا مرزهای کره شمالی شدیدتر از گذشته زیر نظر نیروهای امنیتی و مرزبانی قرار دارند و گذشتن از آن ساده نیست. قرار بود این سه نفر ابتدا از رود مرزی میان کره شمالی و چین بگذرند اما در آخرین لحظه ها نقشه عوض شد و البته پیش از آنکه بتوانند چندان به مرز نزدیک شوند، به دام نیروهای امنیتی افتادند. حکم تیرباران آنها بدون برگزار شدن محاکمه اجرا شد.

کره شمالی پیش از این بارها وجود حتی یک بیمار مبتلا به کرونا را تکذیب کرده است. با این حال، مقررات قرنطینه به شدت در آن اجرا می شود و تصاویر نشست های رسمی هم نشان می دهد همه حاضران در آنها ماسک بر چهره دارند. بسیاری از پروازها از مبدا یا به مقصد کره شمالی لغو شده و فقط روابط میان این کشور با چین برقرار است.

منبع: همشهری آنلاین

به "تیرباران یک زوج میانسال به جرم تلاش برای فرار از کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیرباران یک زوج میانسال به جرم تلاش برای فرار از کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید