نتیجه یک پژوهش: همه گیری کرونا به 25 هزار سال قبل بر می گردد

به گزارش وبلاگ گل یخ، یک مطالعه نو که از طریق گروهی بین المللی از محققان اجرا شده نشان می دهد ویروس کرونا 25 هزار سال قبل در شرق آسیا فراگیر شده و همه گیری آن هزاران سال طول کشیده است.

نتیجه یک پژوهش: همه گیری کرونا به 25 هزار سال قبل بر می گردد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ گل یخ به نقل از ای بی سی نیوز، اگر تصور می کنید ویروس کرونا تنها در همین دو سال اخیر شکل گرفته و میلیون ها نفر را به کام مرگ کشیده، سخت در اشتباه هستید. زیرا این ویروس 25 هزار سال قبل در شرق آسیا پدیدار شد و 20 هزار سال به فعالیت مخرب خود ادامه داد.

این پژوهش که با مشارکت دانشمندان استرالیایی و آمریکایی انجام شده حاکیست ویروس کرونا در ژنوم ساکنان کشورهای شرق آسیا در هزاران سال قبل قابل شناسایی و مطالعه است.

بررسی ژنوم های مختلف در بدن انسان سوابق زندگی و اطلاعات جالبی در مورد ابتلا به بیماری های مختلف در اختیار پزشکان قرار می دهد. بررسی همین ژنوم ها منجر به کشف شیوع گسترده ویروس کرونا در 25 هزار سال قبل در شرق آسیا شده است.

پیش از این یک بررسی علمی دیگر نشان داده بود افرادی که ژن های خود را از اجدادشان در کشور هلند فعلی در 50 هزار سال قبل به ارث برده اند، احتمال بیشتری دارد که به انواع شدیدتر ویروس کرونا مبتلا شوند.

این تحقیق با بررسی هزار ژنوم مختلف در نقاط مختلف جهان انجام شده و بر اساس آن کرونا در 25 هزار سال قبل در ویتنام، چین، ژاپن، کره شمالی و جنوبی و تایوان شیوع داشته است. فرایند شیوع کرونای باستانی 5000 سال قبل متوقف شده و مشخص نیست طی این مدت یک گونه از کرونا موجب بیماری می شده یا گونه های مختلفی از آن وجود داشته است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نتیجه یک پژوهش: همه گیری کرونا به 25 هزار سال قبل بر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه یک پژوهش: همه گیری کرونا به 25 هزار سال قبل بر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید