داستان یک شیر؛ از بنز سواری تا رهایی در حیات وحش کنیا

به گزارش وبلاگ گل یخ، تصاویر سورئال از شیری که 50 سال پیش در آپارتمانی در لندن زندگی می کرد و او را در حال خوردن استیک، نوشیدن از توالت (!) و لذت بردن از سفر با یک ماشین مرسدس کانورتیبل نشان می داد، به فروش می رسد.

داستان یک شیر؛ از بنز سواری تا رهایی در حیات وحش کنیا

به گزارش وبلاگ گل یخ، این تصاویر، شیری به نام کریستین را نشان می دهد که در سال 1969 به وسیله جان رندال و آنتونی آس بورک از هرودز خریداری شد.

این فروشگاه معروف قبلاً یک فروشگاه حیوانات خانگی داشت که انواع حیوانات وحشی از جمله پرندگان کمیاب، شیر ها و حتی تمساح را می فروخت.

دو شهروند استرالیایی شیر خود را سوار بر مرسدس به مهمانی ها می بردند و به او اجازه می دادند در آپارتمان لوکس خود در چلسی آزادانه پرسه بزند. کریستین را می توان روی مبل، حمام و در حال تماشای تلویزیون دید.

گفته می گردد رولینگ استونز، که در همان نزدیکی تمرین می کرد، اغلب برای بازدید از شیر به آنجا می رفت.

کریستین در نهایت زمانی که خیلی بزرگ شد به اصل خود در کنیا بازگردانده شد.

اما سال ها بعد جان و آس به ملاقات او رفتند و این ملاقات احساسی در ویدئویی که ده ها میلیون نفر آن را مشاهده کردند، ثبت شد. به محض آپلود این ویدیوی احساسی، داستان قابل توجه این دو استرالیایی و توله شیرشان فاش شد.

در سال 1969، جان رندال و آنتونی آس کریستین را به قیمت 250 پوند خریدند و او را با رژیم غذایی استیک در چلسی بزرگ کردند.

با این حال، پس از ملاقاتی با بازیگران ویرجینیا مک کنا و بیل تراورز در سال 1966، توافق شد که کریستین به کنیا برده گردد و تحت مراقبت جورج آدامسون، محافظ حفاظت از شیر قرار گیرد.

بزرگ شدن کریستین و هزینه های فزاینده مراقبت از او باعث شد جان و آنتونی به این درک برسند که نمی توانند او را در لندن نگه دارند.

کریستین هر روز چهار وعده غذایی می خورد، دو مکمل مایع، دو مکمل جامد، که در آن موقع حدود 30 پوند در هفته هزینه داشت.

جان و آنتونی در سال 1970 به این قاره سفر کردند تا کریستین را به حیات وحش بازگردانند، اگرچه آن ها بسیار نگران آینده او بودند. آن ها بعلاوه یک سال بعد دوباره بازگشتند و با وجود اینکه کریستین در آن موقع سه ماه بود که دیده نشده بود، به استقبال آن ها آمد و توانستند 9 روز را با او سپری نمایند.

سپس کریستین یک روز صبح دو دوست را ترک کرد تا دوباره به شیر های دیگر بپیوندد و آن ها دیگر او را ندیدند که به نظر آن ها موفقیت آمیز بود، زیرا او دیگر به انسان ها وابسته نبود و تبدیل به یک شیر آفریقایی واقعی شده بود.

با این حال مشاهده شده بود که کریستین با شیر های دیگر ساکن در حفاظتگاه کورا درگیر شده بود و از آن منطقه دور شده بود تا اینکه آخرین بار در سال 1973 در حال حرکت به سمت پارک ملی مرو دیده شد.

قرار است مجموعه عکس های کریستین ماه آینده به فروش برسند.

رندال که آخرین ملاقاتش با کریستین در سال 1972 درکنیا بود، امیدوار بود که این حیوان عمر طولانی و سالمی داشته باشد و توله هایی از خودش داشته باشد، اما هرگز متوجه نشد که چه اتفاقی برای این شیر افتاده است.

کریستین آخرین بار در سال 1973 در حال عبور از رودخانه تانا به سمت شمال در جهت پارک ملی مرو دیده شد.

رندال بعلاوه انتشار اخباری بر اینکه شکارچیان غیرقانونی کریستین را کشته اند را رد نموده بود و گفت بعید است که این امر مخفی بماند، زیرا این شیر احتمالاً بزرگترین شیر در کنیا با وزن 500 پوند (227 کیلوگرم) است.

از آنجایی که شیر ها بسته به محیطشان فقط بین 15 تا 20 سال عمر می نمایند، کریستین اکنون مرده است.

منبع: فرارو

به "داستان یک شیر؛ از بنز سواری تا رهایی در حیات وحش کنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان یک شیر؛ از بنز سواری تا رهایی در حیات وحش کنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید