حمله مسعود فراستی به بازی مرکب!

به گزارش وبلاگ گل یخ، مسعود فراستی در نقد سریال کره ای بازی مرکب گفت: فیلمساز ادعا می نماید ضد سرمایه داری است، اما کاملاً همراه آن است. حرکات دوربین هم نشان می دهد کارگردان فیلمسازی بلد نیست.

حمله مسعود فراستی به بازی مرکب!

به گزارش فارس، فراستی با تأکید بر اینکه هوانگ دونگ هیوک خالق سریال بازی مرکب کارگردان مؤلف نیست، گفت: این سریال را کمپانی سرمایه داری نتفلیکس ساخته است که کارش پررنگ کردن فیلم های مارول است.

نتفلیکس یک کمپانی جدی است و به خوبی می تواند یک تبلیغات جهانی انجام دهد. این نکته نخست موفقیت سریال است. نکته دوم در موفقیت سریال، خشونت داخل آن است.

من فکر می کنم خشونت در این کار یکی از دلایل اقبال آن است. خشونتی که ظاهراً علیه سرمایه داری است. خشونتی که در محصولات کره وجود دارد و در فیلم برنده اسکار انگل هم وجود داشت، خشونتی ضد انسانی و عنان گسیخته! در حالی که به نظرم کار های کره ای به شدت مبلغ سرمایه داری است.

من واقعاً شک دارم که این حد از خشونت واقعاً در خود کره وجود دارد که این همه در سینما و سریال های کره ای وجود دارد؟ دوربین طرف مهاجمان است نه مردم. فیلمساز ادعا می نماید ضد سرمایه داری است، اما کاملاً همراه آن هاست.

در این سریال، سرمایه داری از هر زمان دیگری جلادتر و خونریزتر شده و فیلمساز ما را سمپات کسانی که می میرند، نمی نماید. همه کسانی که کشته می شوند، لانگ شات است، یعنی اصلاً عددی نیستند! آن موقع هم که کلوزآپ می گیرد، زمانی که آبنبات می خورند و در واقع آن ها را دست می اندازد.

این منتقد سینما گفت: زاویه دوربین را نگاه کنید! همواره با نگهبانان است، نه مردم! اگر فیلمساز ادعا می نماید که علیه این هاست، پس چرا در جایگذاری دوربین آن را نمی بینیم؟

برنده سریال هم یک شخصیت نیمه منگل، نیمه منفعل است. در سکانس مواجهه این فرد با پیرمرد گرداننده بازی، دوربین نمی داند باید چه کند؛ لانگ شات می نماید.

کمی بعد کلوزآپ می گیرد و شعار های به اصطلاح انسانی پیرمرد را می شنویم. در واقع، دوربین که ساده ترین وسیله برای همذات پنداری است، از سوی کارگردان نمی داند باید کجا قرار بگیرد. همین 5 دقیقه نشان می دهد که کارگردان فیلمسازی بلد نیست.

منبع: فرارو

به "حمله مسعود فراستی به بازی مرکب!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله مسعود فراستی به بازی مرکب!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید