المپیک میدان متفاوتی است، هادی پور در قهرمانی آسیا مبارزه می نماید

به گزارش وبلاگ گل یخ، شیوع ویروس کرونا و تعطیلی ورزش در سراسر دنیا باعث شد تا تکواندو ایران بعد از چند سال پرترافیک، 1399 را به استراحت بپردازد و شاید این ریکاوری اجباری برای ورزشی که داعیه موفقیت در المپیک دارد، لازم بود تا پس از سرگیری مسابقات با نیرویی مضاعف دوباره وارد یک سال سخت و پرترافیک گردد. سالی که از رقابتهای گزینشی المپیک آغاز می گردد و با پشت سر گذاشتن رقابتهای مختلف به المپیک و قهرمانی دنیا می رسد.

المپیک میدان متفاوتی است، هادی پور در قهرمانی آسیا مبارزه می نماید

تیم ملی تکواندو ایران تا کنون پیروز به کسب دو سهمیه در بخش مردان شده و تیم بانوان کوشش می نماید از میدان آسیایی دو سهمیه لازم را به دست آورد که اگر چنین گردد تیم ملی برای اولین با چهار تکواندوکار راهی این آوردگاه مهم ورزشی دنیا خواهد شد.

در این بین تیم مردان با راهنمایی فریبرز عسگری راهی توکیو خواهد شد. مردی که هم روی شی هاپ چانگ المپیک مبارزه نموده و هم تجربه راهنمایی تیم ملی در المپیک 2012 لندن را دارد. شاید کمتر تیمی در ورزش ایران باشد که با چنین مربی با تجربه ای مهیای حضور در رقابتهای قهرمانی دنیا و المپیک می گردد.

گفتگوی وبلاگ گل یخ را با این مربی با اخلاق بخوانید:

سال 99 و سختی های زیاد

قبل از هر چیز آرزوی سلامتی دارم برای تمام مردم عزیز کشورم، مردمی که یک سال سخت را پشت سر گذاشتند. از درگیری با ویروس کرونا تا درگیری با سختی های معیشتی، امیدوارم سال پر خیر برکتی را پیش رو داشته باشند. در مورد تکواندو هم که شیوع کرونا باعث شد 6 ماه سال را از دست بدهیم و در 6 ماه دوم که اردوها شروع شد بیشتر روی حفظ آمادگی بدنی تمرکز داشتیم. تنها در یک تورنمنت حضور پیدا کردیم که عملکرد نسبتاً راضی نماینده بود.

چالشی به نام آرمین

مهمترین و شاید بدترین اتفاقی که برای ما افتاد آسیب دیدگی جدی آرمین هادی پور بود. ما برای کسب سهمیه آرمین راستا سخت و پرفشاری را پشت سر گذاشتیم و در این شرایط باید پله پله پیش برویم و بدون عجله و با یک کار اصولی و هماهنگ با پزشکان و فدراسیون پزشکی ورزشی آرمین را برای حضور در المپیک آماده کنیم.

نگرانی مردم را درک می کنیم

شاید هیچکس مانند من و خود آرمین نگران روزهای پیش رو نباشد. واقعاً از صمیم قلب از مردم عزیز تشکر می کنیم که نگران آرمین هستند. پیغام های دلگرم نماینده زیادی دریافت کردیم و این نگرانی را نیز درک می کنیم. ولی ما به قانون همه یا هیچ رسیده ایم. اگر جراحی می کرد که المپیک را از دست می داد به همین دلیل باید با تمهیدات لازم پیش برویم و با تمرینات فنی کم فشار رفته رفته مهیای حضور در این میدان سخت شده و به امید خدا با آمادگی مناسبی راهی توکیو خواهد شد.

قهرمانی آسیا و نگاه ویژه

شرایط کرونا و تعویق چندباره مسابقات باعث شد تا رقابتهای قهرمانی آسیا یک ماه قبل از المپیک برگزار گردد. ما 6 تکواندوکار در دو گروه برای این میدان آسیایی داریم. چهار نفر برای این رقابتها با آمادگی بالا به میدان می فرایند و دو نفر که باید بعد از این رقابتها به المپیک بفرایند و ناچاریم که با آمادگی نسبی به ملاقات رقبا بفرایند. به همین دلیل رسیدن به مرز آمادگی آرمانی این دو تکواندوکار را برای المپیک خواهیم داشت.

هادی پور احتیاج به مبارزه دارد

برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا روی مدال آرمین هادی پور حساب باز ننموده ایم ولی این ملی پوش تکواندو باید حتماً قبل از المپیک یک تورنمنت رسمی را تجربه کند. در آن موقع نزدیک به 18 ماه می گردد که هادی پور دور از میدان مسابقه است و اگر با همین شرایط به توکیو برود بدون شک با مشکل روبرو خواهد شد. بعد از المپیک هم که طی هماهنگی صورت گرفته با فدراسیون پزشکی ورزشی پای آسیب دیده او جراحی خواهد شد.

المپیک و میدانی دیگر

المپیک سخت و متفاوت با هر میدان ورزشی دیگری است که سراغ دارید. اگر کسی 10 مدال دنیای در کارنامه داشته باشد، بدون تجربه المپیک، گویی کاری در ورزش انجام نداده. ورزشکاران حاضر در المپیک حضور دارند و از فضا نمی آیند، همان هایی هستند که همواره در مسابقات مختلف مبارزه می نمایند. ولی فشار و جوی که در این رویداد مهم ورزشی وجود دارد در هیچ میدان رقابتی دیگری دیده نمی گردد. به همین دلیل داخل اردو کلاسهای متعددی داریم و با روانشناس ها در ارتباطیم که تکواندوکاران ما با آمادگی روحی، روانی خوبی به توکیو اعزام شوند.

یاری از خانواده تکواندو و رسانه ها

المپیک میدان پراهمیتی برای ورزش کشور است که حتی با مدال برنزش مردم ایران شاد می شوند و در این شرایط سخت شاید ورزش بتواند نشاط عمومی را به جامعه تزریق کند. به همین دلیل از مردم، رسانه و مهمتر از آن خانواده تکواندو می خواهم نمایند تا این تکواندوکاران بتوانند با خودباوری و اعتماد به نفس لازم برای پیروزیت و اهتزاز پرچم ایران کوشش نمایند.

قهرمانی دنیا

سه ماه بعد از المپیک باید در مسابقات قهرمانی دنیا شرکت کنیم. اگر شرایط کشور به لحاظ کرونا اجازه دهد، مسابقات آزاد کشوری برای مدعیان برگزار می کنیم و در مرحله دوم مسابقات ورود به اردو را با حضور 70 تا 80 تکواندوکار انجام می دهیم تا بهترین ها به اردو دعوت شده و بتوانیم با تیمی قدرتمند به مسابقات دنیای در چین اعزام شویم.

سخن آخر

آرزوی سلامتی و بهروزی برای مردم کشورمان، جامعه ورزش و خانواده عظیم و پرافتخار تکواندو در سال جدید و امیدوارم بتوانیم باعث سربلندی و افتخار در میادین پیش رو باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "المپیک میدان متفاوتی است، هادی پور در قهرمانی آسیا مبارزه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المپیک میدان متفاوتی است، هادی پور در قهرمانی آسیا مبارزه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید