ترکاشوند: پیکان با تیمی جوان در لیگ برتر والیبال حاضر می شود

به گزارش وبلاگ گل یخ و به نقل از فدراسیون والیبال، محمد ترکاشوند درباره آماده سازی این تیم برای حضور در لیگ برتر سال 99، اضافه نمود: پیکان سال جاری از جابجایی جا ماند و سایر تیم ها خیلی زود کار جذب بازیکن را آغاز و بازیکنان خوبی را جذب کردند.

ترکاشوند: پیکان با تیمی جوان در لیگ برتر والیبال حاضر می شود

وی با بیان این که تیم پیکان همانند سال گذشته برای جذب بازیکن دیر اقدام کرد، توضیح داد: سال گذشته نیز 18 روز مانده به مسابقات، تمرینات تیم شکل گرفت و امسال هم به دلیل نبود بودجه، شرایط تیم پیکان بلاتکلیف بود.

سرمربی تیم والیبال پیکان تهران، ادامه داد: با انتصاب حمیدرضا گرشاسبی به عنوان مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی ایران خودرو و با توجه به این که ایشان ورزشی بودند، حضور پیکان در لیگ برتر والیبال قطعی شد اما همچنان مشکل بودجه وجود دارد.

* پیکان با سه میلیارد و 200 میلیون تومان بسته شده است

وی با بیان این که امسال هم تیم پیکان با بازیکنان جوان در لیگ برتر حضور پیدا می نماید، گفت: تیم با بودجه ای حدود سه میلیارد و دویست میلیون تومان بسته شده و هدف نخست برای پیکان، حفظ سهمیه لیگ فزونی در والیبال است.

ترکاشوند درباره بازیکنان جذب شده برای تیم پیکان در لیگ برتر امسال، اضافه نمود: محمدرضا آصفی از مریوان که بازیکن آزاد محسوب می گردد را به عنوان پشت خط زن جذب کردیم و پوریا یلی را از دست دادیم. میربابک موسوی که قبلا در تیم گنبد بود، به تیم پیکان اضافه شده است اما هنوز بازیکنی در پست سرعتی جذب نکردیم.

وی با بیان این که رضا عابدینی را نیز امسال از دست دادیم، توضیح داد: امین رضوی را به عنوان لیبرو و رضا نجفی را نیز به جای جواد کریمی به عنوان پاسور جذب کردیم. همچنین بعضی بازیکنان سال گذشته پیکان را حفظ کردیم تا با تیمی جوان که بازیکنانش تجربه نسبی داشته باشند، در لیگ برتر شرکت کنیم.

* 15 تیرماه تمرینات آغاز می گردد

سرمربی تیم والیبال پیکان درباره زمان آغاز تمرینات این تیم، گفت: این موضوع بستگی به زمان آغاز مسابقات دارد. بر اساس برنامه فعلی، انشاالله اگر ستاد مقابله با کرونا اجازه دهد، تمرینات را دو ماه قبل از آغاز مسابقات و از 15 تیرماه آغاز خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که برای آغاز تمرینات و مقابله با ویروس کرونا، چه برنامه ای دارید؟ گفت: کرونا مشکل فعلی دنیا است و باید با اجرای پروتکل ها به زندگی ادامه دهیم اما با توجه به این که مسابقات والیبال در سالن ها و با دست انجام می گردد، کمی کار را مشکل تر نموده است.

ترکاشوند با تاکید بر این که سلامتی از هر چیزی مهم تر است، اضافه نمود: سعی می کنیم انشالله همه پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم اما اگر قرار باشد که سلامتی بازیکنان و کادر فنی به خطر بیافتد، مسابقات برگزار نگردد خیلی بهتر است. در مجموع تابع تصمیم ستاد مقابله با کرونا، وزارت بهداشت و فدراسیون والیبال هستیم و امیدوارم برای این موضوع جلسه ای برگزار و نتیجه نهایی معین گردد.

وی درباره تغییر اعضای کادر فنی تیم والیبال پیکان تهران در لیگ برتر امسال نیز گفت: تقریبا از همان کادر فنی سال گذشته استفاده می کنیم و تنها آهنگری به کادر اضافه شد.

بر اساس برنامه تدوین شده از سوی کمیته رویدادها و مسابقات فدراسیون والیبال، در صورت تایید ستاد ملی مقابله با کرونا، سی و چهارمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر مردان ایران از شهریورماه امسال آغاز می گردد.

تیم والیبال پیکان با 12 دوره قهرمانی، پرافتخارترین تیم شرکت کننده در مسابقات لیگ برتر والیبال ایران است. این تیم، پنج عنوان نایب قهرمانی و سه مدال برنز نیز در پرونده کاری خود در این رقابت ها دارد. پیکان عنوان سومی دنیا و قهرمانی باشگاه های آسیا را نیز در پرونده افتخارات خود دارد.

تیم والیبال پیکان تهران در دور مقدماتی لیگ برتر سال گذشته، با 9 برد و 29 امتیاز در رتبه ششم جدول قرار داشت که به دلیل شیوع و گسترش ویروس کرونا، مسابقات لغو شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترکاشوند: پیکان با تیمی جوان در لیگ برتر والیبال حاضر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکاشوند: پیکان با تیمی جوان در لیگ برتر والیبال حاضر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید