جدال برای سهمیه از اهواز تا اصفهان و تهران

به گزارش وبلاگ گل یخ، هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال ایران با برگزاری سه مسابقه به انتها می رسد و فولاد، سپاهان و استقلال برای ماندن در بالای جدول با حریفان شان رقابت می نمایند.

جدال برای سهمیه از اهواز تا اصفهان و تهران

به گزارش وبلاگ گل یخ، هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال ایران با انجام سه بازی دیگر به خاتمه می رسد؛ مسابقات لیگ که به خاطر شیوع بیماری کرونا تعطیل شده بود حالا بار دیگر هیجان را به خانه ها می آورد. امروز سپاهان، فولاد و استقلال برای این که از کورس کسب سهمیه لیگ قهرمانان عقب نمانند و هم چنان نیم نگاهی به صدر جدول داشته باشند باید در بازی های خانگی شان پیروز میدان شوند.

سپاهان - گل گهر؛ استادیوم نقش دنیا، ساعت 20:45

تیمی که هفته های زیادی بدون باخت و حتی گل خورده رقیبان را شکست می داد حالا با 10 اختلاف امتیاز نسبت به صدر در رده دوم واقع شده است و برای قهرمانی باید منتظر باشد که پرسپولیس امتیاز از دست بدهد. پیش از تعطیلی لیگ به خاطر شیوع کرونا، سپاهان و پرسپولیس قرار بود در هفته بیستم و در استادیوم نقش دنیا به مصاف هم بروند اما تعلل کاروان سپاهان برای رسیدن به استادیوم با واکنش پرسپولیسی ها روبرو شد و آن ها استادیوم را ترک کردند. در نهایت کمیته انضباطی به برد 3 بر صفر پرسپولیس رای داد و کمیته استیناف هم آن را تایید کرد. شاید اگر سپاهان در آن بازی حاضر می شد می توانست با شکست پرسپولیس، حالا با اختلاف 4 امتیازی لیگ را شروع کند. هر چند در هفته های باقی مانده هم ممکن است اتفاقاتی رخ بدهد که سپاهان را به صدر برساند. آن ها هنوز روی کاغذ شانس قهرمانی دارند.

حریف آن ها یعنی گل گهر، پیش از تعطیلی مسابقات به دلیل شیوع بیماری کرونا، در 6 مسابقه متوالی شکست نخورد و در دو بازی آخر برابر صنعت نفت و استقلال به پیروزی رسید. البته در طول تعطیلات، برگزاری تمرینات این تیم به خاطر ابتلای 6 عضو این تیم به کرونا با مسائلی همراه شد. گل گهر برای این بازی گادوین منشا را هم که به خاطر مصدومیت دچار مشکل شده بود، در اختیار دارد. این تیم سیرجانی تمریناتش را مثل نساجی در تهران برگزار کرد. گل گهر با 19 امتیاز با سایپا هم امتیاز است ولی به خاطر تفاضل گل بهتر در رده سیزدهم واقع شده است.

فولاد - ماشین سازی؛ استادیوم شهدای فولاد، ساعت 21

لیگ برتر با بازی معوقه فولاد - استقلال 4 تیر شروع شد و شاگردان نکونام پیروز شدند در یک بازی جنجالی استقلال را شکست دهند. صحنه های داوری این مسابقه باعث ایجاد حواشی زیادی شد که ترکش های آن تا چند روز بعد از بازی هم ادامه داشت و نکونام و مجیدی در مصاحبه و فضای مجازی به یکدیگر نیش و کنایه زدند. هر چه بود فولاد این بازی مهم را با پیروزی پشت سر گذاشت تا هم امتیاز با استقلال در رده پنجم قرار بگیرد و شانس کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را افزایش دهد. فولاد در این فصل با ثبات عمل نموده و بیشتر هفته های لیگ در رتبه های پنجم و ششم قرار داشته است.

ماشین سازی به همراه تراکتور، شهر خودرو و نساجی از تیم هایی بودند که به برگزاری ادامه لیگ شدیدا معترض بودند. آن ها هم همانند تراکتور تمرینات شان را دیرتر از سایر تیم ها شروع کردند. شرایط مبتلایان به کرونا در این تیم از همه تیم ها بدتر است. دو هفته قبل تست کرونای 4 عضو این تیم مثبت شد. روز گذشته هم در آخرین تست کرونا پیش از ملاقات با فولاد تست دو بازیکن شان مثبت شد تا نتوانند این تیم را در سفر به اهواز همراهی نمایند. ماشین سازی با 24 امتیاز در رده نهم واقع شده است و اگر اتفاق خاصی نیفتد در لیگ ماندنی است.

استقلال - سایپا؛ استادیوم آزادی، ساعت 21

بازنده ملاقات حساس شروعین لیگ، این هفته باید برابر سایپا قرار بگیرد. استقلال در این فصل بدبیاری های زیادی داشته است؛ از مسائل مدیریتی و اقتصادی تا مصدومیت بازیکنان. هفته پیش هم دو بازیکن این تیم یعنی علی کریمی و عارف غلامی از زمین بازی اخراج شدند تا دست مجیدی برای بازی با سایپا بسته تر هم گردد. نکته جالب این است که خود مجیدی هم به خاطر اعتراض به داور از زمین اخراج شد تا در بازی برابر سایپا نتواند روی نیمکت تیمش بنشیند. علاوه بر محرومان، بازیکنانی نظیر مطهری، تبریزی و آذری به دلیل مصدومیت نمی توانند استقلال را همراهی نمایند. دیاباته هم به دلیل تولد فرزندش به فرانسه رفته است و در این بازی حضور ندارد. به خاطر رقابت زیادی که در بالای جدول برای سهمیه وجود دارد، استقلال نباید امتیاز دیگری را از دست بدهد و هر بازی برای آن ها حکم فینال را دارد.

سایپا هم با این که تمایل داشت لیگ برتر شروع نگردد اما تمریناتش را به صورت منظم ادامه داد و بازی های محبت آمیز خوبی هم برگزار کرد. آن ها برابر پرسپولیس بدون گل و برابر نساجی با نتیجه یک بر یک به تساوی دست پیدا کردند. سایپا فقط چهار امتیاز با قعر جدول فاصله دارد و برای دور شدن از منطقه خطر نباید کوچک ترین اشتباهی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جدال برای سهمیه از اهواز تا اصفهان و تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدال برای سهمیه از اهواز تا اصفهان و تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید