تداوم برنامه توانمندسازی استارت آپ های فعال در حوزه فناوری نانو ، کرونا هم مانع فعالیت نشد! خبرنگاران

به گزارش وبلاگ گل یخ، با وجود شیوع کرونا در سال 1399، برنامه توانمندسازی استارت آپ های فعال در حوزه فناوری نانو متوقف نشد و در آخرین روز های سال 99 استارت آپ ها از دستاورد ها و محصولات خود رونمایی کردند.

تداوم برنامه توانمندسازی استارت آپ های فعال در حوزه فناوری نانو ، کرونا هم مانع فعالیت نشد! خبرنگاران

به گزارش گروه فناوری وبلاگ گل یخ، مطابق با سند چشم انداز ده ساله دوم ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و در راستای حمایت از رشد و ارتقاء کسب وکار های نانویی در ایران، برنامه نانواستارت آپ از سال 1396 فعالیت خود را آغاز کرده است. این برنامه در واقع آخرین حلقه از مجموعه بنیاد آموزش فناوری نانو است.

دانشجویان و فارغ التحصیلان علاقه مند پس از جذب توسط نهاد های ترویجی فناوری نانو، کسب آموزش توسط سایت آموزش فناوری نانو و بالندگی علمی در مسابقه ملی فناوری نانو، مجوز ورود به نانواستارت آپ را کسب می کنند. هدف اصلی نانواستارت آپ، توسعه محصول اولیه مبتنی بر نیاز بازار و ارائه آموزش ها و مشاور ه های لازم در این راستا به تیم های شرکت کننده است.

در سومین دوره نانواستارت آپ که از 28 شهریورماه 1398 آغاز شد، 15 تیم فناور توانستند 27 محصول اولیه خود را در نمایشگاه رونمایی از دستاورد های استارت آپ های نانویی کشور که در تاریخ 18 و 19 اسفند 1399 در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گشت، به نمایش بگذارند. این نمایشگاه در روز دوشنبه، 18 اسفند، با حضور جناب آقای دکتر وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افتتاح شد.

در طول بازه زمانی دو روزه درنظرگرفته شده، تعدادی از مدیران و کارشناسان ستاد نانو، معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، کنندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران شرکت های خصوصی سرمایه گذاری و شتاب دهنده ها، فعالان رسانه ای، افراد برگزیده دوره چهارم نانواستارت آپ و رابطین نهاد های ترویجی دانشجویی از نمایشگاه بازدید کردند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، امکان برگزاری حضوری آزمون ورودی به چهارمین دوره نانواستارت آپ فراهم نشد. از این رو، آزمون های علمی و کارآفرینی به صورت غیرحضوری برگزار گشت و پس از معین صد نفر برگزیده اول، مراسم افتتاحیه به صورت برخط و از طریق بستر های آپارات و اینستاگرام، مورخ 30 دی ماه 1399 در اختیار پذیرفته شدگان قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تداوم برنامه توانمندسازی استارت آپ های فعال در حوزه فناوری نانو ، کرونا هم مانع فعالیت نشد! خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم برنامه توانمندسازی استارت آپ های فعال در حوزه فناوری نانو ، کرونا هم مانع فعالیت نشد! خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید