اصلاحِ زمان شروع سال تحصیلی در اختیار مجلس است، تنظیم تقویم آموزشی برعهده مدارس باشد

به گزارش وبلاگ گل یخ، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش درباره تغییر تقویم آموزشی مدارس گفت: معتقدیم برنامه ریزی درباره تقویم آموزشی باید در اختیار خود مدارس باشد. در آیین نامه اجرایی تازه مدارس، گشایش هایی در این زمینه ایجاد شده است.

اصلاحِ زمان شروع سال تحصیلی در اختیار مجلس است، تنظیم تقویم آموزشی برعهده مدارس باشد

محمود امانی طهرانی در گفت وگو با وبلاگ گل یخ، درباره موضوع تغییر تقویم آموزشی مدارس که طی چند سال گذشته مطرح بوده است اظهار کرد: معتقدیم باید عمده تصمیم هایی از این جنس را خود مدارس بگیرند.

وی اضافه کرد: مدرسه باید به قدری اختیار داشته باشد که تقویم آموزشی اش را بچیند و در این تقویم ملاحظات لازم را بسته به شرایط منطقه، شرایط آب و هوایی، امکانات و غیره کاملا در نظر بگیرد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه مدرسه باید این اختیار را داشته باشد که بتواند برای 365 روز سال برنامه ریزی کند گفت: طبق تعریف سندتحول بنیادین، سال تحصیلی ما 365 روز است که از اول مهرآغاز می گردد و تا انتها شهریورماه ادامه دارد و تابستان جزئی از زمان آموزش است.

امانی با بیان اینکه مدرسه باید اجازه داشته باشد برای همه این روزها برنامه ریزی کند و حجمی از آموزش که مشخص شده را ارائه کند اظهار کرد: در این زمینه در آیین نامه اجرایی تازه مدارس، گشایش های بسیاری ایجاد شده است، اما زمان رسمی آغاز آموزش یعنی روز اول مهر چون به طور خاص مصوبه مجلس را دارد، تغییرش نیازمند آن است که مجلس مصوبه اش را تغییر دهد. ما هنوز به این نقطه نرسیده ایم که یک لایحه خاص در این باره به مجلس بفرستیم.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: البته از سال گذشته یک گروه کارشناسی در کمیسیون برنامه درسی شورای عالی روی موضوع زمان آموزش کار نموده است و هر زمان که کارش را عرضه کند، ممکن است در پیشنهادهای ارائه شده اش یک مورد هم انعطاف پذیری در زمان آغاز آموزش یعنی اول مهر باشد که در این صورت از مجلس خواهش می کنیم این مصوبه را اصلاح کند و تغییر دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اصلاحِ زمان شروع سال تحصیلی در اختیار مجلس است، تنظیم تقویم آموزشی برعهده مدارس باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاحِ زمان شروع سال تحصیلی در اختیار مجلس است، تنظیم تقویم آموزشی برعهده مدارس باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید