6 شخصیت مارول که رایان گاسلینگ برای بازی کردن آن ها بی نقص است

به گزارش وبلاگ گل یخ، فیلم های سینمایی و سریال های مارول روزبه روز در حال توسعه هستند و احتمال اینکه هر کدام از ستاره های هالیوود وارد این دنیای پرزرق وبرق شوند بسیار زیاد است. تقریبا هر بازیگری معروفی که فکرش را بکنید یا پیشنهاد بازی در فیلم های این کمپانی را داشته یا در آینده نزدیک با این پیشنهادهای وسوسه کننده روبرو می گردد. در این مقاله احتمال حضور رایان گاسلینگ در فیلم های مارول آنالیز می کنیم.

6 شخصیت مارول که رایان گاسلینگ برای بازی کردن آن ها بی نقص است

رایان گاسلینگ بازیگر با استعداد و درجه یکی است که بیش تر آثارش فضایی رئال و جدی دارند و در نگاه اول احتمال حضور او در فیلم های ابرقهرمانی مارول دور از فکر است اما با نیم نگاهی به فیلم های رانندگی (Drive) و بلید رانر 2049 (Blade Runner 2049) متوجه می شویم اتفاقا پتانسیل ایفای نقش های ابرقهرمانی را دارد.

جالب است بدانید گاسلینگ در سال 2014 می توانست با قبول پیشنهاد بازی در نقش دکتر استرنج وارد دنیای سینمایی مارول گردد اما این اتفاق نیفتاد و بندیکت کامبربچ نقش را به دست آورد؛ بنابراین شاید اگر مارول این بار با پیشنهاد وسوسه انگیزتری به سراغ او برود بتواند آقای گاسلینگ را بالاخره به دنیای پرزرق وبرقش وارد کند.

در ادامه 6 شخصیت کمیک های مارول که هنوز به فیلم ها و سریال ها وارد نشدند اما گزینه های بسیار مناسبی برای رایان گاسلینگ هستند را با هم آنالیز می کنیم.

6- گرگ نمای شبانه (Werewolf by Night)

بسیاری از مخاطبان، رایان گاسلینگ را با نقش های رئال و تا مقدار ای جدی به خاطر می آورند اما نباید فراموش کنید که او در شروع حرفه بازیگری به آثار ترسناک علاقه ویژه ای داشت که از جمله آن ها می توان به سریال آیا شما از تاریکی می ترسید (Are You Afraid of the Dark) و فیلم سینمایی فرانکشتاین و من (Frankenstein and Me) اشاره نمود؛ با این اوصاف این ستاره کانادایی پتانسیل و تجربه کافی برای ایفای نقش یکی از شخصیت های کمیک های ترسناک مارول را دارد و این شخصیت کسی نیست جز جک راسل معرف به گرگ نمای شبانه.

سر و کله گرگ نمای شبانه برای نخستین بار در شماره دوم کمیک Marvel Spotlight در دنیای مارول پیدا شد. این شخصیت سیر تحولات بسیار جالبی دارد. ماجرا از این قرار است که جک راسل که پسر ظاهرا نرمال و آرامی است با رسیدن به سن 18 سالگی متوجه می گردد که طبق یک نفرین خانوادگی با کامل شدن ماه به موجود عجیب و ترسناکی به نام گرگ نما تبدیل می گردد.

او ابتدا هیچ کنترلی روی این موجود ندارد و به همین علت هم برای آسیب نزدن به بقیه منزوی می گردد اما کم کم کنترل اوضاع را در دست می گیرد و می تواند هر وقت که دوست داشت به گرگ نما تبدیل گردد و از همه مهم تر منطق و عقلانیت را هم از دست ندهد. جک با یاری به بسیاری از ابرقهرمان های مارول به شخصیتی تاثیرگذار تبدیل می گردد.

مارول تصمیم گرفته اقتباس از کمیک های ترسناکش را شروع کند که احتمالا با استقبال خوبی هم روبرو گردد. گرگ نمای شبانه یکی از شخصیت هایی است که به زودی به دنیای تصویر راه پیدا می نماید و احتمالا نخستین حضورش در سریال شوالیه ماه (Moon Knight) خواهد بود؛ بنابراین اگر این شخصیت نظر مثبت مخاطبان را جلب کند، برای حضور در دنیای سینمایی مارول پتانسیل زیادی دارد و رایان گاسلینگ قطعا گزینه مناسبی برای این نقش است.

5- هرکول (Hercules)

رایان گاسلینگ از سال 1998 تا 1999 ایفاگر نقش هرکول در سریال هرکول جوان (Young Hercules) بود و در مصاحبه های زیادی از این نقش به خوبی یاد می نماید و آن را یکی از نقاط قابل احترام کارنامه بازیگری اش می داند؛ بنابراین اگر مارول با پیشنهاد بازی در نقش هرکول به سراغ او برود، بعید است با پاسخ منفی روبرو گردد.

هرکول یکی از اساطیر یونانی است که اتفاقا هم در کمیک های دی سی و هم در کمیک های مارول حضور پررنگی دارد. او پسر زئوس (خدای خدایان) است و یکی از قوی ترین شخصیت های کمیک های مارول به شمار میرود. از قدرت بدنی او همین بس که از ثور و هالک قدرتمندتر است!

مارول برای نخستین بار با فیلم سینمایی ثور: عشق و تندر (Thor: Love and Thunder) سراغ شخصیت های اساطیری رفت و راسل کرو در نقش زئوس ظاهر شد؛ پس اگر بخواهد همین فرایند را ادامه دهد اصلا بعید نیست که سر و کله پسر تنومند زئوس هم در دنیای سینمایی مارول پیدا گردد.

در هر صورت حضور هم زمان ثور (کریس همسورث) و هرکول (با حضور احتمالی رایان گاسلینگ) چیزی نیست که هواداران پروپاقرص این دنیا پرزرق وبرق بتوانند از آن چشم پوشی نمایند.

4- داینامیک من (Dynamic Man)

گاسلینگ در سال های اخیر ترجیح می دهد در نقش های مکملِ پر جزئیات حضور داشته باشد اما به این معنا نیست که از حضور در نقش های اصلی فیلم های پرفروش لذت نمی برد. او با بازی در بلید رانر 2049 (Blade Runner 2049) به اسم یکی از پیروز ترین بلاک باسترهای علمی- تخیلی، ثابت کرد اتفاقا از پس ایفای نقش شخصیت های نامعمول به خوبی برمی آید و گزینه مناسبی برای تسخیر گیشه است.

او در این فیلم ایفاگر نقش ربات انسان نمایی به نام بلید رانر بود که وظیفه داشت هم نوعان فرسوده و از رده خارجش را از بین ببرد. با این اوصاف گاسلینگ می تواند گزینه مناسبی برای ایفای نقش یکی از اندرویدهای کمیک های مارول باشد؛ ربات انسان نمایی به نام داینامیک من که در ابتدا تصور می کرد یک انسان معمولی با قدرت های فرا طبیعی است اما کم کم متوجه می گردد یک ربات با قدرت های ویژه است.

داینامیک من به خودی خود نقش مجذوب کننده و پیچیده ای است و بدون شک با حضور گاسلینگ، از آن چیزی که باید بهتر هم می گردد.

3- نوا (Nova)

رایان گاسلینگ با بلید رانر 2049 (Blade Runner 2049) ثابت کرد به حضور در فیلم های علمی- تخیلی علاقه مند است. بسیاری از مخاطبان دوست دارند ببینند آیا این علاقه را به سطح کهکشانی می رساند یا نه!

ریچارد رایدر ملقب به نوا یکی از مجذوب کننده ترین ابرقهرمان های مارول است که تا به امروز شانس حضور در فیلم های سینمایی را نداشته. این شخصیت یکی از اعضای پلیس بین کهکشانی معروف به سپاه نوا یا نوا کورپس است که پس از کشته شدن سایر اعضای گروه، قدرت آن ها را هم به دست می آورد و حالا باید به اسم ارتش تک نفره عدالت را در سراسر کهکشان برقرار کند.

هواداران مارول سال هاست که منتظر حضور نوا در MCU هستند اما از آنجایی که این شخصیت باید در مجموعه فیلم های نگهبانان کهکشان ظاهر گردد و جیمز گان هم به اسم کارگردان تا به حال علاقه ای به استفاده از او نداشت، نوا شانس حضور در این دنیای سینمایی را از دست داد.

قسمت سوم نگهبانان کهکشان در آستانه ساخت است و خبرهایی مبنی بر حضور شخصیت نوا هم به گوش می رسد. در صورتی که این خبر صحت داشته باشد، به نظر می رسد جیمز گان باید برای انتخاب بازیگرِ شخصیت نوا به صورت جدی به رایان گاسلینگ فکر کند.

2- آقای شگفت انگیز (Mister Fantastic)

فیلم نخستین انسان (First Man) نخستین حضور گاسلینگ در نقش یک فضانورد بود و حالا مارول می تواند از این تجربه بهره ببرد و یکی از مجذوب کننده ترین شخصیت هایش را به او بسپارد.

گاسلینگ در نخستین انسان ایفاگر نقش نیل آرمسترانگ نخستین فضانوردی است که روی کره ماه پا گذاشت. این شخصیت دو ویژگی مهم داشت؛ در وهله اول یک فضانورد باهوش و علاقه مند به علم بود که در این راه از انجام هیچ کاری دریغ نکرد و دوم یک مرد خانواده تمام عیار که کارش مانع از بروز مهارت های اجتماعی اش شد. هر دوی این ویژگی ها در آقای شگفت انگیز مارول هم وجود دارد.

دکتر رید ریچاردز برای نخستین بار در شماره اول کمیک چهار شگفت انگیز در سال 1961 ظاهر شد. او دانشمندی خبره و باهوش ترین انسان کره زمین است که اختراع کردن از علایق ویژه او است. ریچارد به همراه سه دوست دیگرش در موشک ابداعی اش در معرض اشعه کیهانی قرار می گیرند و جهش پیدا می نمایند و این گونه می گردد که گروه چهار شگفت انگیز به وجود می آید. او بعد از جهش بسیار منعطف و به آقای شگفت انگیز معروف می گردد.

داستان چهار شگفت انگیز پیش تر در سینما به تصویر کشیده شد اما مارول میخواهد این فیلم مجذوب کننده را بازسازی کند. آقای شگفت انگیز به اسم سردسته چهار شگفت انگیز، یکی از مهم ترین نقش هایش است که باید به بازیگری با تجربه سپرده گردد و رایان گاسلینگ قطعا گزینه مناسبی برای ایفای این نقش است.

1- راننده (The Driver)

وقتی داشتم در کمیک های مارول در پی شخصیتی می گشتم که مناسب رایان گاسلینگ باشد اصلا فکر نمی کردم با شخصیتی روبرو شوم که دقیقا مشابه رانندگی (Drive) باشد. از آنجایی که او از پس ایفای یکی از خونسردترین راننده های فیلم های اکشن به خوبی برآمد و به اسم یکی از راننده های سینمایی در فکر هواداران ماندگار شد، برای ایفای این نقش هم گزینه بسیار مناسبی است.

راننده یکی از شخصیت های کمیک های مردان ایکس است. او یک انسان سایبرنتیک است که برای موتور پشتیبانی زیرزمینی جهش یافته ها (the Mutant Underground Support Engine) کار می نماید و در ماموریت های خطرناک مسئولیت رانندگی را بر عهده دارد.

در هر صورت ممکن است مارول دوباره به سراغ ساخت کمیک های مردان ایکس برود و حتی آن را به MCU وارد کند. در این صورت اگر قرار باشد از شخصیت راننده استفاده گردد، گاسلینگ گزینه مناسبی است.

فهرست پیشنهادی ما به خاتمه رسید، به نظر شما رایان گاسلینگ مناسب ایفای چه نقش های دیگری در دنیای سینمایی مارول است؟

  • منبع:
منبع: دیجیکالا مگ

به "6 شخصیت مارول که رایان گاسلینگ برای بازی کردن آن ها بی نقص است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 شخصیت مارول که رایان گاسلینگ برای بازی کردن آن ها بی نقص است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید