کفسابی سرامیک و موزائیک ،راهنمای کامل

به گزارش وبلاگ گل یخ، کفسابی واژه ای است که شاید افراد زیادی در خصوص آن اطلاعات نداشته باشند اما فرآیند مهم و تاثیر گذاری است که می تواند بر روی زیبایی و نمای سرامیک ها و موزائیک های به کار برده شده در ساختمان اثر گذار باشد. کفسابی در واقع به معنای ساب زدن کف از طریق تجهیزات و ابزارآلات مخصوص است که در این فرآیند یک لایه به ضخامت چند میلی متر از روی سنگ یا موزائیک برداشته می گردد و در نهایت با یک سطح صیقلی و کاملا براق رو به رو هستید که علاوه بر زیبایی بی نظیر، درخشندگی منحصر بفردی را به سطحی که کفسابی شده است، منتقل می نماید.

کفسابی سرامیک و موزائیک ،راهنمای کامل

در این مقاله قرار است در مورد کفسابی سرامیک و موزائیک و روندی که طی می گردد تا این کار انجام گردد، صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این مورد در اختیار شما قرار دهیم. پس برای داشتن اطلاعات مفیدی در این زمینه پیشنهاد می کینم که تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

کفسابی به چه معناست؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، کفسابی به معنای صیقل دادن سطح کف است که می تواند از جنس سنگ، سرامیک یا موزائیک باشد. این فرآیند از طریق دستگاه کفساب انجام می گردد و طی مراحلی که کفسابی انجام می گردد حدودا 5 تا 8 میلی متر از لایه رویی سنگ برداشته می گردد.

پس از این که تمام مراحل کفسابی انجام شد شما با ظاهری از کف رو به رو می شوید که هیچ گونه پستی وبلندی در آن وجود ندارد و سطح کاملا صاف و صیقلی است. یکی دیگر از کاربردهایی که کف سابی دارد این است که می توانید در جاهایی که سنگ ها باهم تراز نیست و درزی بین آن ها وجود دارد، این عملیات را انجام دهید تا سطح به حالت یکسان در آید.

در بیشتر مواقع بعد از انجام عملیات کفسابی، سطح بسیار بهتر است حالت اولیه خود دیده می گردد و نمای بهتری نیز دارد.

اصولا چه زمانی به کف سابی احتیاج پیدا می کنیم؟

 • اصولا مواد و مصالحی که برای کف استفاده می شوند، متریال گران قیمتی هستند که باید در حفظ و نگهداری آن ها تمام کوشش خود را انجام دهیم. اگر کف را به طور منظم و دائمی تمیز نکنیم، ورود آلودگی ها گوناگون می تواند سبب آسیب جدی به آن گردد. البته هر از گاهی دیده می گردد که افراد برای تمیز کردن کف از مواد شوینده شیمیایی استفاده می نمایند که همین موضوع می تواند به تنهایی سبب آسیب به مصالح کف گردد. در این مواقع فرآیند کف سابی ضروری است تا انجام گردد.
 • مورد دیگری که وجود دارد و تحت آن شرایط احتیاج به انجام عملیات کف سابی پیدا می کنید، این است که ممکن است به تازگی تعمیرات کف انجام داده باشید و سنگ ها یا موزائیک ساختمان را تعویض نموده باشید. در این حالت اگر سنگ ها و کف با یکدیگر تراز نباشد می توایند کف سابی انجام دهید و این مشکل را حل کنید.
 • بعلاوه اگر مدت زمان زیادی است که در کف محل زندگی یا کار خود یکی از انواع سنگ یا سرامیک را نصب نموده اید و آثار لک، جرم و رسوب را در قسمت هایی از کف مشاهده می کنید می توانید از طریق کف سابی این مشکل را برطرف کنید.

خدمات کفسابی سرامیک و موزائیک شامل چه مواردی می گردد؟

اصولا فرآیند کف سابی برای بیشتر مکان ها حتی برای ایجاد یک سری خصوصیات در کف انجام می گردد و هیچگونه محدودیتی در انجام این کار وجود ندارد که در ادامه به بعضی از این خدمات اشاره می کنیم:

1.برای براق و صیقی کردن سنگ، موزائیک

2.برای جلوه دادن و ایجاد حالت شیشه ای در کف به گونه ای که اجسام در آن دیده گردد.

3.برای حیاط منازل، پارکینگ، بیمارستان ها و مراکز درمانی

4.برای پر کردن درز سنگ کف

5.برای ایجاد جذابیت و بهتر دیده شدن کف در مکان هایی مانند رستوران، تالار و باغ رستوران، هتل، مراکز مختلف پذیرایی و گردشگری

فرآِند کفسابی چه انواعی دارد؟

معمولا می توان فرآیند کفسابی را در چند دسته بندی که در زیر به آن اشاره نموده این، جای داد:

 1. کفسابی سرامیک
 2. کفسابی موزائیک
 3. کفسابی پارکینگ
 4. کفسابی بتن

فرآیند کفسابی سرامیک و کاشی یکی از متداول ترین روش ها برای حفظ نظافت و براق کردن سطوح در مکان هایی مانند خانه ها، کارخانه ها و مراکز تجاری و تفریحی و.. به علتی که تمیزی سطوح نقش مهمی دارد، انجام می گردد.

فرآیند کفسابی موزاییک یکی از اموری است که به خصوص در فصل سرما می تواند برای شما بسیار کارآمد باشد، چرا که در فصل سرما اگر یخ زدگی روی سطح موزاییک اتفاق بیافتد ممکن است باعث لیزخوردگی گردد و با انجام این کار می توانید تا حدودی این مشکل را کاهش دهید و جدا از آن در زیبایی نیز تاثیر دارد.

فرآیند کفسابی پارکینگ نیز برای کسانی مناسب است که رسیدگی به پارکینگ و توجه ویژه به کفسابی پارکینگ برای آن ها اهمیت بالایی دارد.علت دیگری نیز که می توانید کفسابی پارکینگ انجام دهید این است که چون لاستیک خودرو آلودگی های زیاد و مختلفی را همراه با خود به کف پارکینگ منتقل می نماید می تواند راه مناسبی برای نظافت پارکنیگ باشد.

و فرآیند کفسابی بتن زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که قرار است سطح به همان شکل بتنی باقی بماند و فقط قصد داریم تا سطح حالت صیقیلی پیدا کند و زیبایی بیشتری داشته باشد.برای از بین بردن روغن و آلودگی های موجود روی بتن نیز می توانید از کفسابی بتن بهره ببرید.

دستگاه های کفسابی چه انواعی دارد؟

اصولا دستگاه هایی که بریا کفسابی مورد استفاده قرار می گیرند تک فاز یا دو فاز هستند.

و اگر بخواهیم این دستگاه ها را باهم مقایسه کنیم قطعا دستگاه تک فاز نسبت به سه فاز عملکرد ضعیف تری دارد.اما این کعه شمکا بریا انجام عملیات کفسابی باید از چه دستگاهی بهره ببرید کاملا به خودتان بستگی دارد و البته باید متراژ را نیز در نظر بگیرید.

بریا مثال قسمت های مانند پاگرد و بالکن چون متراژ کوچک تری دارند بهتر است که از دستگاه تکفاز برای کفسابی استفاده کرد.

مدت زمان فرآیند کفسابی تا چقدر می تواند طول بکشد؟

این که زمانی که برای انجام عملیات کفسابی احتیاج است به مواردی همانند متراژ کف و نوع سنگ محیط بستگی دارد. در حالت عادی و به طور معمول یک نفر می تواند روزانه محیطی در حد 50 تا 60 متر ساب بزند که البته این اندازه قابل تغییر می باشد.

قیمت کفسابی در سال 1400 چقدر است؟

در معین قیمت فرایند کفسابی عوامل مختلفی تاثیر گذار هستند و با توجه به هریک از این موارد قیمت نهایی معین می گردد که در ادامه به بعضی از این عوامل تاثیر گذار در قیمت کفسابی اشاره می کنیم:

 • معین قیمت کفسابی متناسب با متراژ یا مساحت فضا
 • معین قیمت کفسابی متناسب با نوع سنگ و اندازه سختی آن
 • معین قیمت کفسابی متناسب با اندازه خطوط یا شکاف های روی سنگ
 • معین قیمت کفسابی متناسب با روش سنگسابی که می تواند به روش معمولی، ایتالیایی، حرفه ای، نانو ساب، رزین و … انجام گردد.
 • معین قیمت کفسابی متناسب با محل پروژه

و به عنوان سخت آخر باید گفت که…

فرآیند کف سابی واقعا می تواند در ایجاد فضای زیبا تر خصوصا برای محیط هایی که باید منظم و آراسته دیده شوند، اثر گذار است. بعلاوه در مکان هایی که کف دچار آسیب هایی مانند لکه و رسوب شده است با این کار می توانید این مسائل را به حداقل برسانید. در این مقاله سعی کردیم تمام مواردی که باید در مورد کف سابی بدانید را بیان کنیم و در مورد آن ها اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

منبع: هومتیک

به "کفسابی سرامیک و موزائیک ،راهنمای کامل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کفسابی سرامیک و موزائیک ،راهنمای کامل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید