پرکاربردترین داروی ضد دیابت ایران ساخت شد ، درمان بیماران با دارو های ایرانی خبرنگاران

به گزارش وبلاگ گل یخ، یک شرکت دانش بنیان با استفاده از توان داخلی فناوران، به میدان مقابله با محصولات خارجی پا گذاشت و مواد اولیه دارویی را فراوری کرد.

پرکاربردترین داروی ضد دیابت ایران ساخت شد ، درمان بیماران با دارو های ایرانی خبرنگاران

به گزارش گروه فناوری وبلاگ گل یخ به نقل از معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، شرکت دانش بنیان مهبان شیمی سال به عنوان یک شرکت فراورینماینده مواد موثره دارویی تاسیس شد. این مجموعه با درک اهمیت فراوری مواد موثره دارویی در کشور کار خود را شروع کرد و امروز به عنوان یکی از فراورینمایندگان معتبر این مواد در صنایع دارویی معرفی شده است.

گروه دارویی مهبان به عنوان یک شرکت دارویی شناخته شده با بیش از سه دهه تجربه در حوزه وسیعی از صنعت داروسازی شامل فراوری محصولات نهایی، مواد موثره دارویی، واردات محصولات دارویی تک نسخه ای و فوریتی، مکمل های غذایی و آرایشی و بهداشتی، صادرات، توزیع و پخش محصولات نهایی دارویی فعالیت می نماید.

محمدرضا ریاحی روحی مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، گفت: متخصصانمان با بهره گیری از توان خود توانسته اند دانش لازم برای فراوری 6 محصول دارویی متفورمین هیدروکراید موثر در درمان دیابت نوع 2، سلکوکسیب از دسته دارو های کاهش دهنده التهاب، ضددرد و تب بر، پرگابالین موثر در کاهش عوارض صرع، ویتامین B1، اس سیتالوپرام دارو های موثر بر سیستم اعصاب مرکزی، روان درمانی، ضدافسردگی و مهارنماینده انتخابی سروتونین و دیلیتازم هیدروکلراید موثر در درمان فشار خون بالا را کسب نمایند.

وی اضافه نمود: اصلی ترین محصول شرکتمان، متفورمین هیدروکلراید نام دارد که مهمترین داروی ضد دیابت دنیا به شمار می رود. متخصصان شرکتمان با بهینه کردن زمان فراوری و بهینه سازی مقادیر حلال های مصرفی باعث افزایش کیفیت این محصول شده اند و با فراوری انبوه این محصول و داروی ساخته شده متفورمین می توان از خروج مقدار زیادی ارز جلوگیری کرد.

ریاحی روحی ادامه داد: متفورمین انتخاب اول در کنترل دیابت نوع 2 است. زیرا اثربخشی مناسب و عوارض کمتری دارد و از نظر قیمت و هزینه نیز مناسب تر است. واکنش مناسب درمانی به متفورمین به صورت کاهش نشانه های دیابت و تنظیم قند خون ظاهر می گردد. این دارو فراوری کبدی و جذب روده ای گلوکز را کاهش می دهد و حساسیت بافتی به انسولین را بهبود می بخشد. به این ترتیب قند خون پایین می آید.

ریاحی همچنین گفت: گلی بن کلاماید یکی از محصولات فراوریی شرکت است که برای دیابت نوع 2 کاربرد دارد. این داروی خوراکی در درمان بیماران مبتلا به دیابت نوع دو (غیر وابسته به انسولین) استفاده می گردد. گلی بن کلامید اصولا داروی کم عارضه ای تلقی می گردد. این دارو با تحریک سلول های بتای لوزالمعده بدن را وادار می نماید تا انسولین بیشتری فراوری کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: مصرف طولانی مدت گلی بن کلامید مقاومت به انسولین را کاهش می دهد و به همین دلیل در بسیاری از مواقع این دارو را همراه با متفورمین استفاده می نمایند. ترکیب این دو دارو تحریک هم زمان لوزالمعده برای فراوری انسولین بیشتر و کاهش حساسیت سلول های بدن نسبت به انسولین را به دنبال دارد.

به گفته مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، فاموتیدین نیز محصول بعدی این مجموعه است. از این دارو برای درمان سوزش معده (سر دل) و دیگر علائمی که باعث ایجاد مقدار زیادی اسید در معده می شوند استفاده می نمایند. پیشگیری و درمان زخم معده و روده، درمان بیماری هایی مانند زولینگر-الیسون که در این بیماری اسید معده بیش از حد ترشح می گردد، درمان رفلاکس و سوزش معده از جمله کاربرد های این دارو است.

این فعال دانش بنیان همچنین اعلام کرد: شرکت مهبان شیمی تاکید زیادی بر روی کیفیت محصولات خود دارد. محصولات ما با بالاترین استاندارد های فراوری و به صورت دقیق و جامع تحت آزمایش کنترل کیفیت مطابق با فارماکوپه های BP و USP فراوری می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پرکاربردترین داروی ضد دیابت ایران ساخت شد ، درمان بیماران با دارو های ایرانی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرکاربردترین داروی ضد دیابت ایران ساخت شد ، درمان بیماران با دارو های ایرانی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید