ورود 10 خودروی نو به بازار ایران

به گزارش وبلاگ گل یخ، شاسی بلند آریا، فیدلیتی، خودروی جایگزین پژو 206 تیپ 2، شاسی بلند جگوار اف پیس، شاسی بلند رنج روور اسپرت، جایگزین تازه برای پراید 151، تارا، شاهین، چری تیگو 8، دیگنیتی پرایم و خودروی K 7 کرمان موتور 10 مدل تازه بازار خودرو ایران است.

ورود 10 خودروی نو به بازار ایران

در روز هایی که دو خودروساز عظیم کشور بیش از 100 هزار خودرو ناقص در پارکینگ های خود دارند و به گفته دبیر انجمن خودروسازان آن ها با مشکل تامین قطعه روبرو هستند، بازار منتظر چه خودرو های تازهی است؟

آن طور که تا به امروز اعلام شده، شاسی بلند آریا، فیدلیتی، خودروی جایگزین پژو 206 تیپ 2، شاسی بلند جگوار اف پیس، شاسی بلند رنج روور اسپرت، جایگزین تازه برای پراید 151، تارا، شاهین، چری تیگو 8، دیگنیتی پرایم و خودروی K 7 کرمان موتور 10 مدل تازه بازار خودرو ایران است.

شاسی بلند آریا: سایپا قرار است در نیمه دوم امسال، محصول تازهی را روانه بازار کند. خودرویی با نام آریا که گفته می گردد کراس اوور شده محصول دیگر سایپا با نام شاهین است. خودرویی که در دسته خودرو های شاسی بلند و هاچ بک قرار می گیرد. اما قیمت خودروی آریا چقدر است؟ با توجه به اینکه این خودرو هنوز وارد بازار نشده نمی توان قیمت خودروی آریا را پیش بینی کرد.

اما سال گذشته و همزمان با رونمایی از این خودرو، گمانه های قیمتی مطرح شد. بعضی از رسانه ها آن موقع می گفتند با توجه به قیمت کوییک تازه و سایپا شاهین، احتمالا قیمت خودروی آریا باید بین 250 تا 350 میلیون تومان باشد. بر این اساس اگر قرار باشد قیمت خودروی آریا 250 میلیون باشد، باید گفت که این خودرو هم قیمت بعضی از مدل های پژو 206 است.

فیدلیتی: فیدلیتی یکی از تازهترین خوردو های شرکت بهمن موتور است که در دی 1399 رونمایی کرد. قیمت فیدلیتی در سال 1400 برای ظرفیت 5 نفره 355 و 7 نفره 670 میلیون تومان برآورد می گردد. گفته شده در سال اول حدود 9200 دستگاه فیدلیتی ساخته می گردد. بعلاوه قرار است در سال دوم 12 هزار و در سال سوم هم بین 15 تا 20 هزار دستگاه فراوری گردد.

خودروی جایگزین پژو 206 تیپ 2: فراوری پژو 206 تیپ 2 که اکنون مقرون به صرفه ترین مدل از این خودرو و محصول شرکت ایران خودرو است به زودی متوقف خواهد شد و جای خود را در سبد محصولات این شرکت به یک خودرو ملی مقرون به صرفه قیمت می دهد.

شبکه های اجتماعی و فضای مجازی از توقف فراوری قریب الوقوع پژو 206 تیپ 2 خبر می دهند و کانال اخبار روز خودرو نوشته است که براساس اظهارات مدیر عامل ایران خودرو، مقرر شده یک خودروی مقرون به صرفه قیمت ملی که به وسیله ایران خودرو طراحی شده است جایگزین پژو 206 تیپ 2 گردد.

شاسی بلند جگوار اف پیس و شاسی بلند رنج روور اسپرت: تازهترین خودرو های انگلیسی گذر موقت واردشده به ایران شاسی بلند های لوکسی هستند که جمع قیمت شان به 120 هزار دلار می رسد: جگوار اف پیس و رنج روور اسپرت.

در بین اس یووی های جمع و جور لوکس، جگوار اف پیس خودروی خوشناسی است با 50 هزار دلار در ازای اف پیش صاحب شناسی بلندی می شوید که تقریبا همه چیز را به نحو احسن دارد. رنج روور اسپرت وقتی هم بدنه و هم رینگ هایش به رنگ مشکی متالیک باشند تبدیل به رقیبی خطرناک برای مرسدس کلاس G بر سر کسب اسم برترین شاسی بلند برای مافیا خواهد شد.

بسیاری با تماشا نسخه وارد شده به ایران فکر می نمایند که با تیپ SVR رنج روور روبرو اند در حالی که نمونه حاضر تنها در ظاهر شبیه به SVR است.

جایگزین تازه برای پراید 151: اخیرا تصاویری از مرکز تحقیقات سایپا منتشر شده که نشان می دهد نارنجی پوش های جاده مخصوص وانتی تازه را طراحی نموده اند که قرار است به اسم جایگزین پراید 151 به بازار معرفی گردد.

تصاویر نشان می دهند که این خودرو در نمای جلو از طراحی مشابه با ساینا و کوییک بهره می برد و لچکی پشت ستون B آن نشان دهنده عظیم تر شدن فضای پشت جایگاه ها و کابین راحت تر نسبت به 151 است. جایگزین وانت 151 از نظر نمای بیرون از عناصر نسخه پلاس آن وانت بهره می برند و می توان دستگیره های آسان بازشو (ایزی اوپن)، روف رک و محافظ های پلاستیکی دور تا دور خودرو را در تصاویر شناسایی کرد.

تارا: تنها محصول تازه عظیمترین خودروسازی کشور تارا است. قیمت تارا دنده ای بر اساس سند اقتصادی ایران خودرو، در کارخانه (بدون احتساب هزینه اقتصادیات، بیمه، شماره گذاری، عوارض و…) و بر اساس معیار اسفند سال گذشته 255 میلیون و 916 هزار و 666 تومان است.

شاهین: شاهین در حال حاضر تازهترین خودرو سایپا است. قرار بر این بود شاهین برای ثبت نام نمایندگان به قیمت 160 میلیون تومان تمام گردد. اما از تاریخ دوم خرداد 1400، سایپا قیمت نمایندگی خودرو شاهین G را افزایش داده و قیمت تازه شاهین حدود 291.8 میلیون تومان است.

چری تیگو 8: قیمت این خودرو به صورت رسمی اعلام نشده، اما گفته می گردد احتمالا چری تیگو 8 با قیمتی بیش از یک میلیارد تومان به دست مشتریان ایرانی برسد. امکانات این خودرو شامل: شش کیسه هوا، اتوهلد، سیستم کنترل توقف در سربالایی، سامانه کنترل سرعت در سرازیری، ترمز های ضد قفل ABS و EBD ترمز کمکی و … است.

این خودرو نسل دوم تیگو 8 به شمار میرود. گفته می گردد تا خاتمه اردیبهشت امسال حدود 60 دستگاه از این خودرو به وسیله خودروساز ایرانی فراوری شده است.

دیگنیتی پرایم: فراوری این خودرو از زمستان 1399 شروع شد و ابتدای بهار به فراوری انبوه رسید. قیمت خودرو در سال پیش 760 میلیون تومان بود، ولی در سال 1400 به 749.7 رسید. احتمالا بهمن موتور برای اینکه اولین عرضه این خودرو بوده قیمت را پایین آورده است.

شاید در آینده با قیمت بالاتری به فروش برسد. بهمن موتور برای امسال وعده داده که 3500 تا 5000 دستگاه از این خودرو را فراوری کند.

خودروی K 7 کرمان موتور: خودروی K 7 که پیش فروش آن بهمن سال گذشته شروع شده، از محصولات تازه کرمان موتور است. این خودرو با قیمت مصوب 950 میلیون تومان به فروش می رسد. سیستم فرمان این خودرو از نوع برقی EPS است و مطابق استاندارد Euro V ساخته شده.

منبع: تجارت نیوز

منبع: فرادید

به "ورود 10 خودروی نو به بازار ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود 10 خودروی نو به بازار ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید