ورود هوش مصنوعی به حوزه آموزش

به گزارش وبلاگ گل یخ، در سی و دومین رویداد دوشنبه های استارتاپی حوزه آموزشی 6 ایده ارائه شد.

ورود هوش مصنوعی به حوزه آموزش

در رویداد دوشنبه های استارت آپی حوزه آموزش که امروز به صورت آنلاین در محل این صندوق برگزار گردید، 6 استارت آپ طرح های خود را در حوزه آموزش برای جذب سرمایه ارائه کردند که این طرح های ارائه شده به این توضیح است:

پلتفرم تعاملی آموزش زبان

حامد وفایی، مدیر عامل یکی از شرکت های استارت آپی با بیان اینکه این شرکت پل ارتباطی میان زبان آموزان و اساتید است، گفت: عدم دسترسی، فراموشی دروس، نداشتن وقت کافی، هزینه بالا از مسائل آموزش زبان های خارجی است که ما برای برطرف این مشکل پلتفرمی را ارائه کردیم.

وی محصول این شرکت را پلتفرم تعاملی برای ارائه آموزش های خارجی دانست و یادآور شد: زبان آموزان با استفاده از این پلتفرم از هر مکان و در هر مکانی می توانند آموزش های خود را دریافت نمایند.

وفایی خاطر نشان کرد: در مدت 5 سال فعالیت، 500 استاد با این پلتفرم همکاری دارند و این پلتفرم آموزش 14 زبان را پوشش می دهد و 30 هزار زبان آموز از این خدمات بهره مند شده اند.

لذت آموزش در زیر ساخت استارت آپی

علی جهانگیری از مدیران این استارت آپ، گفت: بخش آموزشی کشور با چالش هایی چون آموزش طولانی، فضای کسل نماینده، آموزش یک طرفه، نسخه آموزشی یکسان برای همه و عدم اطمینان از درک عمیق دروس از سوی یادگیرندگان روبرو است و ما برای برطرف این چالش پلتفرمی ارائه کردیم.

وی اساس آموزش این پلتفرم را در بستر گیمفیکشن دانست و خاطر نشان کرد: محیط آموزش این پلتفرم تعاملی است و آموزش در آن شخصی سازی شده است و یادگیرندگان در قبال مقدار یادگیری و پیشرفت، مدال و جایزه دریافت خواهند کرد.

اشتراک محتوای آموزشی

مجید مهاجری از محققان این شرکت، مساله یادگیری مادام العمر از کودکی تا بزرگسالی را از چالش های دنیای امروز نام برد و یادآور شد: بزرگسالان برای دریافت آموزش های مورد احتیاج با بازدهی بالا با مسائلی روبرو هستند و ما برای برطرف این چالش پاسخی ارائه کردیم که بر اساس آن پلتفرمی برای ارائه آموزش های ویدئویی پیاده سازی کردیم.

به گفته وی در مدت 5 سال فعالیت 1600 دوره آموزشی در قالب 260 هزار دقیقه کلاس آموزشی ارائه شده و 300 هزار دانشجو از این نوع آموزش ها بهره مند شدند.

ارائه آموزش های مهارتی

امین ربانیان از مدیران این شرکت با بیان اینکه بر اساس آمارهای جهانی از هر 10 کارآفرین، 9.5 نفر آنها از چرخه شتابدهی کارآفرینان خارج می شوند، گفت: این تعداد اندکی از کارآفرینان که پیروز به عبور از فرآیند شتابدهی می شوند، 90 درصد آنها شکست می خورند.

وی ادامه داد: مسائل درون سیستمی شرکت ها، قیمت گذاری و رقابت از دلایل پیروزیت تیم های استارت آپی است که هیچ کدام از این عوامل مربوط به سرمایه گذاری نمی گردد و بیشتر پیروزیت آنها کسب آموزش های مهارتی است، از این رو شاهدیم که در بدترین شرایط شرکت ها سالانه حدود 200 میلیارد تومان صرف دریافت آموزش های مهارتی می نمایند.

ربانیان، خاطر نشان کرد: ما برای برطرف این مشکل پلتفرم آموزشی با 200 سرفصل در 8 دسته موضوعی ارائه کردیم که در ارائه این آموزش ها منتورها و کارآفرینان با ما مشارکت دارند.

ارائه آموزش با هوش مصنوعی

امیر عقیقی، مدیر این شرکت استارت آپی گفت: بر اساس آمارها در آموزش های آنلاین تنها 8 درصد آموزش های خود را به سرانجام می رسانند و تنها 8 درصد پیروز به دریافت آموزش های آنلاین به طور کامل می شوند.

وی ادامه داد: علاوه بر آن در سال 2020 میانگین تمرکز مداوم افراد 16 دقیقه بوده است و ما برای ارائه خدمات آموزشی بهینه نسبت به ایجاد آموزش میکرو لرنینگ با بهره گیری از هوش مصنوعی اقدام کردیم.

به گفته این محقق در این پلتفرم در مدت زمان کم موضوعات آموزشی ارائه می گردد و از ارائه مسایل تئوری خودداری خواهد شد.

پلتفرم آموزش آزمایش

سید محمدحسین برقعی، مجری طرح پلتفرم آموزش آزمایش، گران بودن و خطرناک بودن را از چالش های دانش آموزان برای کار در آزمایشگاه ها دانست و گفت: علاوه بر آن با پاندمی کرونا و بسته شدن مدارس، آموزش های رسمی به صورت آنلاین شده است و ما برای برطرف این مشکل پلتفرم آموزش آنلاین در حوزه آزمایشگاه راه اندازی کردیم.

برقعی خاطر نشان کرد: این پلتفرم علاوه بر ارائه آموزش، سرگرم نماینده در حوزه علمی است و بعلاوه به فعالیت دانش آموزان امتیاز داده می گردد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ورود هوش مصنوعی به حوزه آموزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود هوش مصنوعی به حوزه آموزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید