هشدار هواشناسی نسبت به افزایش آلودگی هوا در تهران و دو استان دیگر

به گزارش وبلاگ گل یخ، خبرنگاران : سازمان هواشناسی با صدور هشداری نسبت به افزایش آلودگی هوا در سه استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی هشدار داد.

هشدار هواشناسی نسبت به افزایش آلودگی هوا در تهران و دو استان دیگر

به گزارش وبلاگ گل یخ ، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ با اشاره به پایداری هوا و سکون نسبی جو آورده است: این شرایط جوی از اوایل وقت امروز (12 آبان ماه) موجب افزایش غلظت آلاینده ها در استان های اصفهان، خراسان رضوی و تهران می گردد. این شرایط تا پیش از ظهر چهارشنبه (14 آبان ماه) ادامه پیدا می نماید.

درصورت افزایش ترددهای درون شهری احتمال رشد شاخص کیفیت هوا درحد ناسالم برای گروه های حساس و حتی در مناطق پرجمعیت و صنعتی در حد ناسالم برای تمام گروه ها وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به کاهش تردد در سطح شهرها به ویژه برای بچه ها، افراد مسن و بیماران قلبی و تنفسی توصیه می نماید.

به گزارش ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می نماید به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: اقتصادنیوز

به "هشدار هواشناسی نسبت به افزایش آلودگی هوا در تهران و دو استان دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به افزایش آلودگی هوا در تهران و دو استان دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید