نخستین اظهارنظر مدیرکل آژانس پس از تصویب قطعنامه علیه ایران

به گزارش وبلاگ گل یخ، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام این آژانس به اظهار نظر پرادخت.

نخستین اظهارنظر مدیرکل آژانس پس از تصویب قطعنامه علیه ایران

در این ارتباط، لورنس نورمن، خبرنگار وال استریت ژورنال اظهارات گروسی را در حساب کاربری خود منتشر کرد.

گروسی پس از نشست ضد ایرانی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در میان وبلاگ گل یخ گفت: نیازی به گام های بیشتر نیست و البته امیدوارم این گونه باشد، من در حال کارکردن هستم و امیدوارم این راهی به جلو باشد. تنها راه رو به جلو برای ما در شرایط فعلی، ادامه کار است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا او نگران نیست که صدور این قطعنامه به کاهش همکاری منجر گردد؟ گفت: آژانس به صورت روشن اعلام می نماید که به دنبال دستیابی به پاسخها است.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه گفت: ما همیشه ترجیح می دهیم که تصمیمات با اجماع کلی اتخاذ گردد. همه آن چیزی که می گویم این است که الان که به شورای حکام آمده ام به این دلیل است که مسائلی وجود داشته است و اول از همه شورای حکام از آن چه در جریان است، آگاه باشد.

گروسی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا او فکر می نماید که موضوع ایران می تواند به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داده گردد یا خیر؟ گفت: این تصمیمی است که دولت های عضو شورا خودشان اتخاذ خواهند کرد، اما ما می توانیم برای حل مسئله با هم کار کنیم.

این اظهارات مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از تصویب قطعنامه ای علیه ایران در شورای حکام آژانس صورت می گیرد که در آن خواهان همکاری بیشتر ایران شده است.

در حالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی همیشه در گزارش های پیشین خود پایبندی ایران به توافق برجام را تائید نموده بود، به تازگی و از زمان روی کارآمدن رافائل گروسی، مدیر کل جدید، بعضی ادعاها علیه ایران از سوی دبیرخانه آژانس مطرح می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نخستین اظهارنظر مدیرکل آژانس پس از تصویب قطعنامه علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین اظهارنظر مدیرکل آژانس پس از تصویب قطعنامه علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید