موزه بستنی، موزه ای هیجان انگیز

به گزارش وبلاگ گل یخ، شاید همه ما در کودکی آرزوی رفتن به اتاقی پر از بستنی را داشته ایم. حالا موزه ای در لس آنجلس این رویا را به واقعیت تبدیل نموده است.

موزه بستنی، موزه ای هیجان انگیز

موزه بستنی یک مکان بسیار جالب است که در لس آنجلس افتتاح شده است. این موزه زاده تفکر مریلیس بان (Maryellis Bunn) اهل لاگونا بیچ کالیفرنیا است.

این نمایشگاه ابتدا در بهار 2016 در منهتن افتتاح شد و از آن موقع به بعد در لس آنجلس، سان فرانسیسکو و میامی باز شده است.

موزه بستنی دارای انواع بستنی ها است که از زمان های قدیم وارد بازار شده اند. به همین علت مکان بسیار جالبی برای کسانی است که شیرینی دوست دارند.

موسسان این موزه ماموریت خود را طراحی محیط هایی تعریف می نمایند که مردم را در کنار یکدیگر جمع می نماید و قوه تخیل آن ها را برمی انگیزاند.

آن ها به این گشت و گذار در موزه عنوان سفر تجربی بستنی داده اند.

این موزه یک موزه سنتی نیست؛ موزه شامل 10 اینستالیشن هنری و البته مجموعه ای از برترین بستنی های جهان است.

عناصر تعاملی زیادی در موزه بستنی وجود دارند. یکی از قابل توجه ترین آثار موزه، مجسمه بستنی چوبی های آب شده اثر کیت مگرودر است که روی یکی از آن ها می توانید دراز بکشید.

آثار هنری با ابعاد بزرگ که به سقف و کف چسبیده اند، به این فضا که به سبکی صنعتی است، رنگ های شادی می دهند.

از جمله آثار به نمایش گذاشته، چیدمان هایی هستند که بازدیدنمایندگان می توانند آن ها را بچشند، ببویند و با آن ها بازی نمایند.

در اتاق موز قاچ شده ده هزار موز آویزان شده است که به آن تصویری شبیه یک جنگل رنگی داده است و مردم می توانند بوی کاغذهای آغشته به اسانس موز را استشمام نمایند.

اتاقی پر از بستنی های یخی غول پیکر و استخر حاوی صد میلیون دانه رنگی خوراکی از دیگر صحنه های تماشایی موزه بستنی است.

مخاطبین موزه می توانند محصولات کارخانه های لبنیات کالیفرنیا مانند مک کانلز و کولهاز را بچشند و خودشان را در یک استخر به عمق یک متر و پر از دانه های پلاستیکی رنگارنگ غوطه ور نمایند.

البته منتقدین نقدهای بسیاری نسبت به این موزه دارند. از جمله این که این موزه اطلاعات بسیار کمی در خصوص تاریخچه بستنی و روش های درست کردن آن به مخاطبان می دهد.

منبع: کجارو / museumoficecream.com / tnews.ir

به "موزه بستنی، موزه ای هیجان انگیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه بستنی، موزه ای هیجان انگیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید