مستعدان به این بیماری از ورزش شدید پرهیز نمایند

به گزارش وبلاگ گل یخ، یک مطالعه نشان داده است برای کسانی که استعداد ژنتیکی بیماری نورون حرکتی را دارند خطر ابتلا، با ورزش شدید و منظمافزایش می یابد.

مستعدان به این بیماری از ورزش شدید پرهیز نمایند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ گل یخ به نقل از دیلی میل، دانشمندان هشدار دادند، برای کسانی که استعداد ژنتیکی بیماری نورون حرکتی را دارند، خطر ابتلا با ورزش شدید و منظم افزایش می یابد.

بیماری نورون حرکتی (MND) نامی است که به گروهی از اختلالات داده می گردد که سلولهای عصبی در مغز و نخاع را تحت تأثیر قرار می دهد و منجر به ضعف عضلات، آتروفی و از بین رفتن عملکرد عضلات می گردد. بعلاوه بر عضلات تأثیر می گذارد که باعث می گردد صحبت کردن ، نفس کشیدن و بلع دچار مشکل شوند.

متخصصان دانشگاه شفیلد سه آنالیز ژنتیکی در مقیاس عظیم انجام دادند، آنها در پی ارتباط بین بیماری نورون حرکتی و ورزش بودند

اطلاعات مربوط به این مطالعه از Biobank UK تهیه شده است؛ این یک پایگاه داده زیست پزشکی و منبع تحقیقاتی در مقیاس وسیع است که شامل اطلاعات ژنتیکی و بهداشتی عمیق از نیم میلیون شرکت کننده در انگلیس است؛ این پایگاه داده به طور منظم با داده های اضافی افزوده می گردد و در سطح دنیا برای محققان تایید شده است.

تیم محققان هشدار داد که ورزش شرایط پیش رونده ایجاد نمی نماید، اما می تواند آغاز بیماری را در کسانی که از نظر ژنتیکی مستعد هستند تسریع کند.

محققان دانشگاه شفیلد سه تجزیه و تحلیل ژنتیکی در مقیاس وسیع را با افرادی که سطوح متفاوتی از ورزش را انجام می دهند، مورد آنالیز قرار دادند و دریافتند، گرچه ورزش به تنهایی باعث ایجاد MND نمی گردد، اما می تواند آغاز بیماری را در افراد با مشخصات ژنتیکی خاص تسریع کند.

این یافته ها از مطالعات قبلی پشتیبانی می نماید که نشان می دهد خطر ابتلا به MND در طول زندگی - به طور معمول حدود 1 در 400 - در بین بازیکنان حرفه ای فوتبال 5-6 برابر افزایش می یابد. به این ترتیب بیماری نورون حرکتی به طور فزاینده ای بر توانایی فرد در راه رفتن، صحبت کردن، گرفتن اشیا، غذا خوردن و حتی تنفس تأثیر می گذارد. بیشتر بیماران در طی 2 تا 4 سال پس از تشخیص جان می بازند.

انتهای پیغام/

https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-9676193/Health-Exercise-increase-risk-motor-neurone-disease-scientists-warn.html

منبع: خبرگزاری فارس

به "مستعدان به این بیماری از ورزش شدید پرهیز نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستعدان به این بیماری از ورزش شدید پرهیز نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید