مسئلە اعتیاد و توجە بە راهکارهای درمانی آن از اهداف اصلی مسئولین زندان است

به گزارش وبلاگ گل یخ، خبرنگاران/کردستان رئیس زندان مرکزی سنندج گفت: مسئله اعتیاد و توجه به راهکارهای درمانی آن همواره یکی از دغدغه های اصلی مسئولین زندان در راستای اهدف بازپرورانه و رفع سوء مصرف و سم زدایی زندانیان است.

مسئلە اعتیاد و توجە بە راهکارهای درمانی آن از اهداف اصلی مسئولین زندان است

همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر از فعالان انجمن NA طی مرنامی در سالن اجتماعات زندان مرکزی سنندج تقدیر شد.

پسندیده در این رابطه اظهار کرد: مسئله اعتیاد و توجه به راهکارهای درمانی آن همواره یکی از دغدغه های اصلی مسئولین زندان در راستای اهداف بازپرورانه و رفع سوء مصرف و سم زدایی زندانیان است.

وی با اشاره به راهکارهای ابداعی در این مرکز از جمله درمان با بوپرنورفین که در سطح کشور جزء اولین استان های اجرای این طرح و به نام پایلوت معرفی شده است، نام کرد: اقدامات ارزشمندی مجموعه بهداشت و درمان در ارائه راهکارهای ارزشمند پیشگیری و درمان اعتیاد، حاکی از اهمیت قابل توجه مسئولین در زندانهای استان به درمان، ترک و باز اجتماعی کردن زندانیان است.

فتحی مدیر کل زندان های کردستان هم در گفت وگو با روابط عمومی در این رابطه گفت: درمان اعتیاد و ارائه مشاوره های روان شناختی و اجرای طرح غربالگری افراد در بدو ورود به زندان با اجرای اقدامات پیشگیرانه و ارتقاء سطح مهارت های اساسی زندگی بە صورت ویژه در زندان های استان در حال انجام است که این مهم نشان از توجه ویژه به درمان و مراقبت های بعد از خروج زندانیان است.

فتحی ادامە داد: درمان زندانیان در زمان تحمل حبس با برنامه ریزی خوب و پیگیرانه بهداشت و درمان در حال انجام است اما مسئله مهم توجه به مراقبت های بعد از آزادی است، باز اجتماعی کردن زندانیان تحت درمان بعد از انتها یافتن دوران تحمل حبس با انجام مشاوره های خانوادگی به منظور جلب حمایت خانواده ها و تداوم درمان های تکمیلی از جمله اقدامات مهمی است که باید در برنامه های مراقبت بعد از خروج و بهداشت و درمان قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مسئلە اعتیاد و توجە بە راهکارهای درمانی آن از اهداف اصلی مسئولین زندان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئلە اعتیاد و توجە بە راهکارهای درمانی آن از اهداف اصلی مسئولین زندان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید