لنگه کفشی که خودسرانه بر مجسمه تناولی نصب شد!

به گزارش وبلاگ گل یخ، 12 اسفند ماه بود که خبر به سرقت رفتن لنگه کفش مجسمه پرویز تناولی در پارک شفق تهران منتشر شد و امروز که لنگه کفشی تازه جایگزین شده است، اینگونه عنوان می گردد که اقدامی خودسرانه و بدون هماهنگی با هنرمند بوده است.

لنگه کفشی که خودسرانه بر مجسمه تناولی نصب شد!

به گزارش ایسنا، با انتشار خبر به سرقت رفتن لنگه کفش مجسمه پرویز تناولی که به گفته فرزند این هنرمند 40 میلیون تومان ارزش داشت، مدتی این خبر تیتر یک رسانه ها شده بود و درحالی که جایگزین کردن لنگه کفش نو برای مدتی مسکوت به جای مانده بود، امروز ـ دوشنبه ـ 30 خرداد ماه تندیس تناولی، مدیر موزه تناولی با ارسال تصاویری از لنگه کفش نو گفت: امروز لنگه کفشی که ما نساخته ایم و تأیید نمی کنیم و لنگه به لنگه است، ناگهان ظاهر شد.

بعلاوه امین عبدالملکی، وکیل خانواده تناولی نیز در گفت وگویی ضمن تأیید این خبر چنین اظهار کرد: من با سازمان زیباسازی که صحبت کردم، از این ماجرا خبردار شده بودند؛ ولی گویا مسئولان آن منطقه بدون هماهنگی با سازمان زیباسازی اقدام به نصب این لنگه کفش نموده اند و در نهایت این لنگه کفش به جای آنچه که باید اتفاق می افتاد، نصب شده است.

تصویر ارسال شده از لنگ کفش نو از سوی تندیس تناولی

او ادامه داد: قرار بر این بود شخصی که این لنگه کفش را می سازد، زیر نظر خود استاد تناولی انتخاب گردد، ولی الان ما اطلاع نداریم که چه کسی این لنگه کفش را ساخته است. با توجه به در قید حیات بودن هنرمند اثر، به نظر می رسد این کار اساسا غیرحرفه ای و غیر اخلاقی است که شخص دیگری در اثر هنرمندی که زنده است و او تأیید ننموده، دست ببرد. باتوجه به کیفیت اثر حتی به نظر می رسد که هنرمند متبحری نیز آن را نساخته باشد.

عبدالملکی اضافه نمود: امروز یکی از دوستان من که فکر می کرد لنگه کفش به وسیله خود استاد ساخته شده، تصاویر مربوطه را ارسال کرد و فکر می کرد که در حال رساندن خبر خوشی است! که بعد متوجه شدیم شهرداری منطقه خودش با هر کسی وارد قرار شده و به نظر هم نمی رسد حتی این قرار با یک مجسمه سازی اجرا شده باشد.

لنگه کفش ربوده شده پرویز تناولی در حالی امروز جایگزین شده که نه به تأیید پرویز تناولی و نه دخترش که مدیریت موزه او را بر عهده دارد، رسیده است و این در حالی رخ داده که مجید قادری، معاون فرهنگی و هنری سازمان زیباسازی شهرداری تهران پیش تر در گفت وگویی چنین اظهار نموده بود: ما آگاه شدیم که یک لنگه کفش از مجسمه آقای تناولی در پارک شفق ربوده شده است. بلافاصله با خانواده این هنرمند تماس گرفتیم که هنرمندی را معرفی نمایند که ان شاءالله بازسازی اثر آغاز گردد و به حالت قبلش برگردد. با توجه به اتفاقی که افتاده و اثر، اثر ارزشمندی است، ما هم به فوریت در پی بازسازی آن هستیم.

منبع: فرارو

به "لنگه کفشی که خودسرانه بر مجسمه تناولی نصب شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لنگه کفشی که خودسرانه بر مجسمه تناولی نصب شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید