طومار فروش استان مونتانای آمریکا به کانادا، 10 هزار امضا جمع کرد

به گزارش وبلاگ گل یخ، مردم آمریکا در طوماری از دولت درخواست کردند برای پرداخت بدهی های ملی این کشور، استان مونتانا را به قیمت یک هزار میلیارد دلار به کانادا بفروشد.

طومار فروش استان مونتانای آمریکا به کانادا، 10 هزار امضا جمع کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گل یخ جوان به نقل از نشریه هیل، یک طومار اینترنتی که در آن از آمریکا درخواست شده است استان مونتانا را به کشور کانادا به قیمت یک هزار میلیارد دلار بفروشد، تا به امروز هزاران امضا جمع آوری نموده است. در متن این طومار آمده است: ما بدهی های زیادی داریم و استان مونتانا بی فایده مانده است. استان مونتانا باید به همسایه شمالی آمریکا فروخته گردد تا بتوان بوسیله آن بدهی های ملی این کشور را پرداخت کرد.

این طومار در وبسایت change.org قرار داده شده است و تا امروز بیش از 10000 امضا جمع آوری نموده است. هدف اصلی این طومار این است که بیش از 15000 امضا جمع آوری کند.

این یک هزار میلیارد دلاری که در این طومار برای فروش استان مونتانای آمریکا پیشنهاد شده به این علت است که آمریکا از طریق آن بتواند بخشی از بدهی ملی 22 هزار میلیارد دلاری اش را بپردازد.

گروهی که این طومار را در این وبسایت قرار داد بیان کرد واقعا از این سطح حمایت مردمی از چنین طرحی شگفت زده شده است.

مونتانا استانی در غرب آمریکا و چهل و یکمین استان این کشور است. این استان سرشار از منابع طبیعی بوده و ساکنان بسیار کمی در مقایسه با دیگر ایالات آمریکا دارد.

وزارت خزانه داری آمریکا چند روز پیش بیان کرد که رقم کلی بدهی های عمومی آمریکا به 22 هزار و 12 میلیارد دلار رسیده است که حدود 16 هزار میلیارد دلار آن در اختیار بخش عمومی و حدود 5 هزار میلیارد دلار آن در قالب هلدینگ های بین دولتی است. (بدهی های بین دولتی زمانی اتفاق می افتد که دولت برای تأمین هزینه های فعالیت های خود از بودجه فدرال استقراض می نماید).

بدهی ملی آمریکا که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما حدود دو برابر افزایش یافته بود، در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ نیز همچنان روندی صعودی را طی کرد. اقدام جمهوری خواستار در اصلاح قوانین مالیاتی آمریکا در دسامبر سال 2017 باعث شد تا خاتمه سال 2027 کسری آمریکا به اندازه هزار و هشتصد میلیارد دلار افزایش یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "طومار فروش استان مونتانای آمریکا به کانادا، 10 هزار امضا جمع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طومار فروش استان مونتانای آمریکا به کانادا، 10 هزار امضا جمع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید