شیائومی از حذف شارژر در پرچم دار خود برای محافظت از محیط زیست خبر داد

به گزارش وبلاگ گل یخ، شیائومی می 11 چند روز دیگر معرفی می شود و حالا طبق اعلام رسمی این کمپانی چینی، خریداران نباید منتظر وجود شارژر درون جعبه این پرچمدار باشند.

شیائومی از حذف شارژر در پرچم دار خود برای محافظت از محیط زیست خبر داد

به گزارش وبلاگ گل یخ به نقل از دیجیاتو،این کمپانی ادعا کرده که در حال حاضر بسکمک از خریداران گوشی های هوشمند دارای شارژر هستند و به همین دلیل عرضه می 11 همراه با شارژر به محیط زیست آسیب وارد می کند. در حالی که بسکمک از مشتریان شاید نظر یکسانی با این شرکت چینی نداشته باشند، شیائومی در این راستا گام برمی دارد تا به گفته خود به محیط زیست کمک کند.

اپل همزمان با معرفی گوشی های سری آیفون 12 از حذف آداپتور و هدفون از جعبه آن ها خبر داد که واکنش شرکت هایی مانند شیائومی و سامسونگ را در پی داشت. حالا شیائومی می 11 بدون شارژر از راه می رسد و سامسونگ هم به احتمال زیاد پرچمدارهای آینده خود را بدون آداپتور وارد بازار می کند.

در هفته های گذشته گزارش های زیادی مبنی بر حذف آداپتور از جعبه گوشی های سری گلکسی S21 منتشر شده و سامسونگ هم به تازگی یک پست فیسبوکی که به اپل به علت عدم وجود شارژر در جعبه آیفون 12 کنایه می زد را حذف کرده. تمام این موارد نشان می دهد که سامسونگ هم می خواهد کاربران پرچمدارهای آینده خود را از وجود شارژر در جعبه محروم کند، البته هنوز به صورت رسمی چنین موضوعی تایید نشده است.

این اولین باری نیست که شرکت ها به اپل طعنه می زنند و پس از مدتی خود آن ها به اپل ملحق می شوند. در گذشته اپل با معرفی آیفون 7 تصمیم به حذف جک 3.5 میلی متر هدفون از گوشی های خود گرفت و سازندگان مختلف هم پس از کنایه به اپل، در این راستا گام برداشتند.

شیائومی می 11 در تاریخ 8 دی ماه به صورت رسمی معرفی می شود و این کمپانی درباره تصمیم اخیر خود بیشتر توضیح خواهد داد.

منبع: جام جم آنلاین

به "شیائومی از حذف شارژر در پرچم دار خود برای محافظت از محیط زیست خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیائومی از حذف شارژر در پرچم دار خود برای محافظت از محیط زیست خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید