رقابت بین المللی کنز با حمایت ایرانسل برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ گل یخ، رقابت علمی بین المللی کنز (KANS)، ذیل جایزۀ جهانی المصطفی(ص)، سال جاری با حمایت ایرانسل برگزار می گردد.

رقابت بین المللی کنز با حمایت ایرانسل برگزار می گردد

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، دومین رقابت علمی بین المللی کنز، در آبان ماه سال 1400، به وسیله بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) و با حمایت ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، به اسم شریک رویداد، برگزار می گردد.

اسم KANS، مخفف عبارت انگلیسی Knowledge Application and Notion for Society، به معنی کاربرد دانش و ایده برای جامعه است. هدف از این رقابت، ارائۀ راه چاره های مبتنی بر علم، برای مسائل پیش روی جوامع بشری است که به وسیله دانشمندان جوان، دانشجویان و پژوهشگران زیر 45 ساله در 57 کشور عضو سازمان همکاری اسلامی و هم مسلمانان سایر کشورها، ارائه می گردد.

از جمله اهدافی که رقابت کنز در پی تحقق آن است، می توان به یافتن راه چاره هایی برای مقابله با چالش های فعلی جوامع بشری، استفاده از شخصیت ها و ظرفیت متخصصان برای توسعۀ دانش و فناوری و تأمین نیازهای صنایع مختلف، سوق دادن نخبگان جوان برای طراحی و اجرای پروژه های علمی با کیفیت بالاتر و در کمیت بیشتر، زمینه سازی تعامل بیشتر پژوهشگران، کسب وکارها و سرمایه گذاران برای پیشرفت علم و فناوری، ایجاد یک گنجینه ارزشمند از آثار با جمع آوری دستاوردهای شرکت نمایندگان و هم ایجاد بستری فعال برای تعامل و همکاری بین برندگان رقابت بین المللی کنز و برندگان جایزه مصطفی(ص) و در نتیجه ایجاد شبکه های علمی در سطوح مختلف، اشاره نمود.

حوزه های رقابت کنز در سال 1400 شامل اقتصاد، بانکداری و تأمین اقتصادی، آب، محیط زیست، انرژی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، سلامت و فناوری پزشکی، حمل و نقل و حوزۀ ویژۀ 1400: معدن و صنایع معدنی است.

بعلاوه یکی از چالش های فناورانه ایرانسل، به منظور دریافت راهکارهای دانشمندان مسلمان، در وب سایت این رویداد منتشر شده است.

در این رقابت بین المللی، شرکت نمایندگان راه چاره های خود را در حوزه های ششگانه، به صورت عام یا به صورت اختصاصی برای چالش های اعلام شده به وسیله پاویون های ملی و بین المللی از سراسر کشورهای اسلامی، در قالب یک فیلم 3 تا 5 دقیقه ای ارائه می دهند.

پس از انجام فرایندهای ارزیابی و غربالگری های آثار طی چند مرحله، کمیته داوران در اجلاس نهایی (هفته برگزاری جایزه مصطفی (ص) در اواخر مهرماه مصادف با هفته وحدت)، 6 راه چاره و ایده علمی را از بین آثار راه یافته به مرحلۀ نهایی، به اسم برندگان رقابت انتخاب می نماید.

برندگان برتر رویداد، جوایز و مزایایی مانند مدال کنز و لوح تقدیر، شمش طلای 30 گرمی، یاری هزینۀ فرصت مطالعاتی به ارزش 2000 دلار و امتیاز ویژه برای بهره مندی از دو پلتفرم ارزشمند بنیاد مصطفی(ص): STEP و EISA را دریافت می نمایند.

شرکت در رقابت علمی بین المللی کنز، تا 29 مهر ماه 1400 امکان پذیر است. علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر، می توانند به وب سایت این رویداد به نشانی kans.mstfdn.org مراجعه نمایند.

منبع: خبرآنلاین

به "رقابت بین المللی کنز با حمایت ایرانسل برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت بین المللی کنز با حمایت ایرانسل برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید