خبرنگاران 82 زندانی جرایم غیرعمد خراسان شمالی در انتظار آزادی

به گزارش وبلاگ گل یخ، بجنورد- خبرنگاران- مدیرعامل ستاد دیه خراسان شمالی از برگزاری جشن گلریزان به صورت مجازی در ماه مبارک رمضان اطلاع داد و گفت: هم اکنون 82 زندانی جرایم غیرعمد در زندان های این استان محبوس هستند که در این ماه چشم امید به خیران و جشن گلریزان دارند.

خبرنگاران 82 زندانی جرایم غیرعمد خراسان شمالی در انتظار آزادی

رضا استاجی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ گل یخ گفت: تمامی این زندانیان جرایم غیرعمد که هم اکنون در زندان ها تحمل حبس می نمایند مرد هستند.

وی اضافه کرد: این تعداد زندانی 50 میلیارد ریال بدهی دارند که از شکات نیز می خواهیم بخشی از میزان نقدی جریمه ها را تخفیف دهند.

وی گفت: در آستانه نوروز تمام زنان زندانی جرایم غیرعمد از زندان های استان آزاد شدند.

استاجی گفت: مجموعا هفت زن به دلیل جرایم غیرعمد و بدهی در زندان های استان تحمل حبس می کردند که با یاری خیران از زندان رهایی یافتند.

وی با بیان اینکه هم اکنون هیچ زندانی زنی به دلیل جرایم غیرعمد در زندان های استان محبوس نیست، اضافه کرد: زنان زندانی چهار میلیارد ریال بدهی داشتند که بدهی آنان از محل یاری های خیران، وام و تسهیلات قرض الحسنه، اخذ تخفیف از شاکیان و پذیرش درخواست اعسار محکومان و تقسیط محکوم به تسویه شد.

استاجی گفت: مشارکت بانوان در آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در سال گذشته بسیار مناسب بود که سال جاری نیز از این قشر تاثیرگذار می خواهیم که مشارکت بیشتری داشته باشند.

وی گفت: در سال گذشته 294 زندانی جرایم غیر عمد با میزان بدهی 220 میلیارد ریال از زندان های استان آزاد شدند.

وی بر مشارکت رسانه ها و صدا و سیما و همچنین فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای برگزاری جشن های گلریزان به صورت مجازی تاکید نمود و گفت: خیّران همواره بازوی اصلی ستاد دیه در آزادی زندانیان جرایم غیر عمد بودند که امیدواریم این همکاری ها با قوت بیشتر ادامه یابد.

متوسط نرخ زندانی در استان خراسان شمالی به ازای هر 100 هزار نفر 233 مددجو است که این میانگین در کشور 269 نفر است.

در هر یک از شهرستان های بجنورد، شیروان و اسفراین یک زندان وجود دارد و یک کانون اصلاح و تربیت و یک بازداشتگاه نیز در بجنورد دایر است.

شماره حساب 88888 نزد بانک تجارت و شماره حساب 0105570762000 نزد بانک ملی و شماره کارت 5859837000426185 به نام ستاد دیه خراسان شمالی آماده دریافت یاری های خیرین ونیکوکاران به منظور آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد می باشد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 82 زندانی جرایم غیرعمد خراسان شمالی در انتظار آزادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 82 زندانی جرایم غیرعمد خراسان شمالی در انتظار آزادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید