خانه دار شدن 175 خانواده محروم شهرستان مرزی خواف به همت بنیاد مستضعفان

به گزارش وبلاگ گل یخ، رئیس بنیاد مستضعفان در سفر به شهرستان محروم و مرزی خواف، جزئیاتی از برنامه های این بنیاد برای یاری به حل مسائل نیازمندان این شهرستان و توسعه زیرساخت های خواف را تشریح کرد.

خانه دار شدن 175 خانواده محروم شهرستان مرزی خواف به همت بنیاد مستضعفان

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ گل یخ، سید پرویز فتاح در سفر به منطقه محروم و مرزی خواف در خراسان رضوی در جلسه با مسئولان این منطقه با اشاره به بعضی تصمیمات اتخاذ شده در بنیاد مستضعفان برای یاری به محرومان این شهرستان اظهار کرد: با توجه به تفاهم نامه های منعقد شده بنیاد مستضعفان با کمیته امداد و بهزیستی برای احداث مسکن، بنیاد مستضعفان 60 واحد مسکونی در خواف برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و 65 واحد مسکونی برای خانواده های دارای 2 معلول و بیشتر در این شهرستان مرزی و محروم احداث می نماید.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: بعلاوه در تفاهم نامه بنیاد مستضعفان با بنیاد مسکن، 50 واحد مسکونی برای خانواده های نیازمند فاقد پوشش حمایتی در این شهرستان احداث خواهیم کرد.

وی با تاکید بر حمایت از اشتغالزایی در این شهرستان گفت: بنیاد مستضعفان برای حمایت از اشتغالزایی در این شهرستان مبلغ 12 میلیارد تومان را برای تسهیلات اشتغالزایی قرض الحسنه در این شهرستان اختصاص می دهد که در صورت جذب این مبلغ، امکان افزایش این تسهیلات وجود دارد.

فتاح با اشاره به در پیش رو بودن عید نوروز و ضرورت یاری به خانواده های نیازمند در روز های پایانی سال گفت: ما در بنیاد مستضعفان با توجه به تحت پوشش بودن 14 هزار خانواده محروم این شهرستان به وسیله کمیته امداد و بهزیستی، طی یک هفته مبلغ 500 هزار تومان را به عنوان یاری هزینه تامین مایحتاج شب عید، به مبلغ تجمیعی 7 میلیارد تومان به حساب سرپرستان این خانوار ها واریز می نماید.

رئیس بنیاد مستضعفان افزود: علاوه بر این 2000 بسته معیشتی نیز برای نیازمندان فاقد پوشش حمایتی شهرستان خواف در نظر گرفته شده است.

فتاح در ادامه با اشاره به احداث کارخانه فراوری کنستانتره سنگ آهن در این شهرستان به وسیله بنیاد مستضعفان و بهره برداری از آن، بر لزوم توسعه متوازن برای بهره مندی مردم منطقه تاکید نمود و گفت: بنیاد مستضعفان برای بهره برداری از این کارخانه و بعلاوه احداث گندله سازی در این شهرستان، حدود 10 هزار میلیارد تومان در این منطقه سرمایه گذاری خواهد نمود و علاوه بر این سرمایه گذاری و اشتغالزایی، در 2 بانده شدن خط آهن خواف و بعلاوه دو بانده شدن جاده تایباد به خواف سهم قابل توجهی را عهده دار شدیم تا زیرساخت های توسعه منطقه را ارتقاء دهیم.

علاوه بر این موارد، با دستور فتاح مقرر شد تا برای یاری به حل بعضی از مسائل این شهرستان، با معین اولویت ها، اعتباری را در نظر بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "خانه دار شدن 175 خانواده محروم شهرستان مرزی خواف به همت بنیاد مستضعفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه دار شدن 175 خانواده محروم شهرستان مرزی خواف به همت بنیاد مستضعفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید