حمایت از شرکت های خلاق باید قانون گردد

به گزارش وبلاگ گل یخ به نقل از معاونت علمی و فناوری، احسان ارکانی گفت: پیش از ورود به مجلس معاون توسعه مدیریت و منابع و رئیس کارگروه پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی بودم و به همین دلیل از نزدیک با مسائل و مسائل شرکت های خلاق آشنا هستم.

حمایت از شرکت های خلاق باید قانون گردد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یازدهم اضافه نمود: آنچه که سال ها است به عنوان خلاء در حوزه در زیست بوم صنایع نرم و خلاق احساس می گردد، مسئله حمایت های روشن قانونی است. قوانین فعلی بیشتر بر شرکت های دانش بنیان متمرکز هستند، این در حالی است که شرکت های خلاق احتیاجمند این هستند که هم راستا و به موازات شرکت های دانش بنیان در زیر چتر قوانین حمایتی قرار گیرند.

ارکانی با اشاره به احتیاج شرکت های خلاق به تسهیلات مالی ارزان قیمت گفت: باید در قوانین حمایتی مصوب، موارد مصداقی همچون تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی و دیگر منابعی که می تواند در دسترس شرکت های خلاق قرار گیرد، نیز مورد تاکید قرار گیرد و مصوب گردد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به اقدامات انجام گرفته توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حمایت از شرکت های خلاق بیان نمود: علی رغم اقدامات اجرا شده، تا زمانی که قانون مدقن و شفاف و همه جانبه ای در این زمینه نداشته باشیم، بیشتر اقدامات انجام گرفته محدود به تشویق و ترویج خواهد بود. بنابراین گام اول حمایت، تصویب یک قانون حمایتی کارآمد و شفاف در مجلس شورای اسلامی است.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، اضافه نمود: اگر قوانین حمایتی منسجم تصویب گردد، شرکت های خلاق به این احتیاج نخواهند داشت که در هر قدمی دست آنها را بگیریم. زیرا بسیاری از شرکت های خلاق توسط جوانان با استعداد و توانمند تاسیس می گردد و آنها می توانند به واحدهای مالی و فرهنگی ارزشمند برای کشور تبدیل شوند.

ارکانی همچنین بیان نمود: حمایت های مختلفی را می توان در قانون حمایت از شرکت های خلاق گنجاند، حمایت های مالیاتی و بسته حمایتی در زمینه فروش محصولات از جمله این اقدامات حمایتی است. همچنین نهادهای اجرایی و مجموعه های مختلف در کشور باید مکلف شوند تا محصولات مورد احتیاجشان را از اینگونه شرکت ها تامین نمایند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی، ضمن اشاره به موارد قانونی مورد بحث در مجلس گفت: تا زمانی که همه حمایت های قانونی مورد احتیاج شرکت های خلاق مصوب گردد، خیلی فرقی نمی کند که این حمایت های قانونی در قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان گنجانده گردد یا به صورت یک قانون مجزا به تصویب برسد. مهم این است که قانون همه مسائل مورد نظر مدیران شرکت های خلاق را در نظر بگیرد.

وی با تاکید بر تصویب هر چه سریع تر قانون حمایت از شرکت های خلاق گفت: در مجلس با آقای سید محسن دهنوی رئیس فراکسیون دانش بنیان، در کوشش هستیم تا با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در کنار شرکت های دانش بنیان، یک قانون نیز برای حمایت از شرکت های خلاق تصویب گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمایت از شرکت های خلاق باید قانون گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از شرکت های خلاق باید قانون گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید