آدینه سیاه به معنای واقعی در ایران وجود ندارد

به گزارش وبلاگ گل یخ، تهران (پانا) - در فروشگاه های کشورهای جهان در روز آدینه سیاه، که به همان بلک فرایدی معروف است، تخفیفات بالا حتی تا 99 درصد، برای مشتریان اعمال می نمایند. اما در ایران تخفیف های آدینه سیاه به معنای واقعی اتفاق نمی افتد و نهایتا در بعضی مواقع تا 70 درصد یا کمتر است.

آدینه سیاه به معنای واقعی در ایران وجود ندارد

به گزارش تجارت نیوز، صاحبان کسب و کارها در ایران هم چند سالی است که به رویداد روز حراجی در جهان یا همان بلک فرایدی (حراج آدینه) پیوسته اند، اما در ایران درصد تخفیف های فروشگاه های داخلی بسیار کمتر از فروشگاه های جهانی است.

با اینکه فروشگاه ها و کسب وکارها در آدینه های سیاه باید تخفیف های 90 درصدی هم بر روی بعضی محصولات خود ارائه دهند، اما در ایران سقف تخفیف فروشگاه ها نهایتا تا 70 درصد است.

اغلب فروشگاه های داخلی در این روز تخفیف های با درصد بالا را تنها بر روی چند کالا اعمال می نمایند و سایر محصولات تخفیف های زیادی را شامل نمی شوند. به این صورت که تخفیف ها از پنج درصد تا 50 درصد است.

این در حالی است که در روز آدینه سیاه معمولا فروشندگان خارجی بر روی بسیاری از محصولات و کالاهای خود تخفیف هایی از 9 تا 90 درصد اعمال می نمایند، چرا که در این روز فروشندگان معمولا برای جذب رضایت اکثریت افراد و رقابت با یکدیگر تخفیف های بیشتری می گذارند.

بانی مد یکی از فروشگاه های لباس است که سال جاری اعلام نموده است تخفیف 90 درصدی برای آدینه سیاه در نظر گرفته است. اما این تخفیف 90 درصدی به طور کامل بر روی محصولات اعمال نمی شود.

تخفیف سیاآدینه بانی مد اینگونه است که 10 درصد از هزینه پرداخت شده به کیف پول مشتری در بانی مد بازمی شود و در حقیقت قیمت یک محصول 50 درصد تخفیف خورده است. بعلاوه 40 درصد تخفیف بر روی سبد خرید اعمال می شود.

گزارش های به دست آمده از فروشگاه های مختلف کشور که در این رویداد شرکت نموده اند، نشان می دهد که تخفیف های بلک فرایدی در فروشگاه های آنلاین کشور نهایتا تا 70 درصد است و تخفیف 90 درصدی کامل در آدینه سیاه ایرانیان وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آدینه سیاه به معنای واقعی در ایران وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آدینه سیاه به معنای واقعی در ایران وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید