جعجع: با 15 هزار نیرو آماده مقابله با حزب الله هستم

به گزارش وبلاگ گل یخ، رئیس حزب القوات اللبنانیه در جمعی خصوصی بر ادامه مقابله با جنبش حزب الله تا آخر خط سخن گفته و تعداد نیرو های خود را به رخ کشیده است.

جعجع: با 15 هزار نیرو آماده مقابله با حزب الله هستم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گل یخ، ولید جنبلاط رئیس حزب التقدمی الاشتراکی لبنان (سوسیالیست ترقی خواه) در بخشی از گفت وگوی دیروز (دوشنبه) خود با شبکه الجدید گفت هر شخصی از هر طایفه ای [مذهب]در لبنان که به فکر ماجراجویی نظامی باشد، دیوانه است.

روزنامه الاخبار در گزارشی به همین موضوع پرداخت و نوشت، این اظهارات جنبلاط از روی خیالبافی یا در پاسخ صرف به سوالات شبکه الجدید نبود، جنبلاط در فکر کلماتی بود که چند روز پیش شنیده و وی را شوکه نموده بود. چند روز پیش سمیر جعجع رئیس حزب القوات المشترکه در جمعی خصوصی به جنبلاط پیشنهاد استعفای نمایندگان این دو حزب از مجلس را داده بود و جنبلاط با آن مخالفت نموده بود. جعجع پس از آن بر ادامه مقابله خود با حزب الله تا آخر خط تأکید نموده و گفته بود من پانزده هزار جنگجو دارم و ما قادر به مقابله با حزب الله هستیم، حزب اللهی که در نتیجه شرایط لبنان و منطقه بسیار ضعیف شده است.

زمانی که جنبلاط درباره خطرناک بودن این اظهارات هشدار می دهد، جعجع پاسخ می دهد: ما امروز قوی تر از زمان بشیر الجُمّیِل (رئیس پیشین حزب الکتائب) هستیم و حزب الله ضعیف تر از زمان ابوعمار (یاسر عرفات) است.

بر اساس این گزارش، جعجع در ادامه می گوید که از حمایت آمریکا، عربستان سعودی، امارات و دیگر کشور ها برخوردار است و به عقیده وی از آنجایی که حزب الله ضعیف تر از هر زمان دیگری است ناچار به امتیازدهی است.

الاخبار اضافه کرد، جنبلاط با حیرت از این جلسه خصوصی خارج می گردد، اظهاراتی را که شنیده به گوش بعضی از دوستانش می رساند و می گوید چه بسا این ها نشان های خطرناکی از [فتنه جنگ داخلی و]موضوعی باشد که برای لبنان آماده شده و اوضاع بدتر خواهد شد.

در ادامه این گزارش به اظهارات دوازده سال و مشخصا در تاریخ نهم ماه می 2008 پیش سمیر جعجع پرداخته شده که به میشل سیسون سفیر وقت آمریکا می گوید، می خواهد آمریکا مطمئن باشد که القوات اللبنانیه 7000 تا 10000 نیروی آموزش دیده و آماده اقدام است ما می توانیم با حزب الله بجنگیم، اما نیازمند حمایت شما برای فراهم کردن سلاح برای این نیرو ها داریم. جریان این تبادل نظر در یکی از ایمیل های فاش شده سیسمون توسط ویکیلیکس آماده است.

انتقاد جنبلاط از سعد الحریری

جنبلاط در بخشی از گفت وگوی دیروز خود از سعد الحریری رئیس جریان المستقبل نیز انتقاد کرد و گفت، وی خودش را مأمور به تشکیل کابینه نموده، به جای اینکه فراکسیون های مجلسی خواهان برنامه شوند الحریری هیأتی را به سوی فراکسیون ها فرستاده تا نظرات آن ها را بشوند و این شبیه کودتا بر نقش ها و باقی مانده توافق طائف است.

وی در ادامه ضمن اعلام اینکه هیأت المستقبل را به حضور نمی پذیرد، اضافه کرد، الحریری از دولت تکنوکرات و غیرسیاسی سخن می گوید در حالی که خودش سیاسی است.

جنبلاط در اشاره به حزب الله هم گفت، این حزب همچنان قوی است، روابط حزب التقدمی الاشتراکی با حزب الله قطع نشده، اما شرایط سیاسی اجازه ملاقات با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله را نمی دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جعجع: با 15 هزار نیرو آماده مقابله با حزب الله هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جعجع: با 15 هزار نیرو آماده مقابله با حزب الله هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید