جزئیات برنامه های سازمان دانش آموزی برای گرامیداشت دهه فجر

به گزارش وبلاگ گل یخ، تهران (پانا) - قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی از برنامه های این سازمان برای گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی گفت و مخاطبان این برنامه ها و فعالیت ها را دانش آموزان تمامی دوره های تحصیلی دانست که دانش تموزان در تمامی دوره های تحصیلی می توانند در فعالیت های ویژه دهه فجر شرکت نمایند و صرفا سلسله مانورهای متمرکز یاوران انقلاب ویژه دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم خواهد بود.

جزئیات برنامه های سازمان دانش آموزی برای گرامیداشت دهه فجر

اسماعیل بحری زاده در گفت وگو با پانا درباره جزئیات برنامه های سازمان دانش آموزی برای گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: سازمان دانش آموزی مجموعه فعالیت های متنوعی را در قالب برنامه گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی طراحی نموده است.

وی افزود: مجموعه فعالیت هایی که سال جاری در قالب فعالیت یاوران انقلاب در بهمن ماه از سوی اعضای سازمان دانش آموزی، مربیان، مدرسان و همکاران سازمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد، با رویکرد رزمایش مردمی در مقابل نظام سلطه برای پشتیبانی از انقلاب اسلامی طراحی شده است.

بحری زاده خاطرنشان کرد: کوشش می گردد دانش آموزان تشکل های سازمان در این ایام با فجر آفرینانی که در سال 57 و سال های قبل از آن مبارزه کردند و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند ملاقات و گفت وگو نموده و ضمن تجلیل و تکریم از آنان خاطرات و تجربیات آنان ثبت و نقل نمایند.

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی خاطرنشان کرد: تبیین اندیشه های امام راحل و گفتمان انقلاب اسلامی محور دیگر برنامه هاست که به شکل های مختلف کوشش خواهد شد نسبت به تبیین اندیشه های امام راحل (ره) و گفتمان انقلاب اسلامی اهتمام ویژه ای گردد.

وی بعلاوه اظهار کرد: تبیین بیانیه گام دوم انقلاب، نقش و جایگاه دانش آموزان در این بیانیه و الزامات، اهداف و راهبردهایی که دانش آموزان باید نسبت به آنان آگاهی داشته باشند یکی دیگر از محورهای فعالیت های یاوران انقلاب در بهمن ماه سال جاری است.

یکی از تفاوت های مانور یاوران انقلاب سال جاری این است که برای اولین بار دانش آموزان و مربیان پیشتاز با نمادها، نشان ها و علائم تازه تشکیلاتی خود در این مانور حضور پیدا خواهند کرد

بحری زاده با اشاره به اینکه سلسله همایش هایی در 32 استان و 725 شهرستان، منطقه و ناحیه پیش بینی شده است افزود: در این همایش ها دانش آموزان عضو تشکل های سازمان دانش آموزی از جمله تشکیلات دانش آموزی پیشتازان، اعضای باشگاه وبلاگ گل یخ دانش آموزی (پانا) و نمایندگان مجالس دانش آموزی سراسر کشور حضور فعالی خواهند داشت و توانمندی های خود را به نمایش خواهند گذاشت.

حضور دانش آموزان و مربیان پیشتاز با نمادها و نشان ها تازه تشکیلاتی در مانور انقلاب

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی گفت: یکی از تفاوت های مانور یاوران انقلاب سال جاری این است که برای اولین بار دانش آموزان و مربیان پیشتاز با نمادها، نشان ها و علائم تازه تشکیلاتی خود در این مانور حضور پیدا خواهند کرد و اوج این برنامه ها حضور حماسی و انقلابی دانش آموزان در حضور پرشور و شعور دانش آموزان، مربیان و مدرسان با لباس های تشکیلاتی در راهپیمایی باشکوه و سراسری یوم الله 22 بهمن ماه خواهد بود.

بحری زاده افزود: دو فعالیت بسیار ارزشمند هم از سال گذشته اجرای آن ها در سازمان دانش آموزی شروع شده، تحت عنوان بوسه بر بهشت یک و بوسه بر بهشت دو نام دارد؛ با توجه به اینکه میلاد امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) در بهمن ماه قرار گرفته، این برنامه ها نیز در بهمن ماه در مجموعه فعالیت های یاوران انقلاب به طور ویژه برگزار خواهد شد تا دانش آموزان با ابعاد شخصیتی و سیره عملی این دو الگوی بی بدیل انسان های کامل آشنا شوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سالروز ولادت این دو معصوم (علیهما السلام) به عنوان روز مادر و روز پدر نام گذاری شده است، دانش آموزان در سالروز ولادت حضرت زهرا (س) بر دست مادران خود بوسه می زنند و در سالروز ولادت امام علی علیه السلام نیز بر دستان پداران خود بوسه خواهند زد و تصاویر این اقدام ارزشمند را به وسیله سازمان های دانش آموزی شهرستان ها، منطقه ها و نواحی مریوطه به منظور شرکت در جشنواره زمستانه سازمان ارسال می نمایند و آثار برتر انتخاب شده در کانال های کشوری و استانی منتشر می گردد

تکریم مادران و پدران آسمانی

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی خاطرنشان کرد: در کنار این امر تکریم مادران و پدران آسمانی نیز صورت می گیرد و افراد با رعایت پروتکل های بهداشتی بر سر مزار آنان حضور پیدا نموده و ضمن غبارروبی از مزار پدر یا مادر آسمانی خود نسبت به تکریم مقام آنان اقدام و تصاویر زیبای این اقدام ارزشمند را به وسیله کانال های یاد شده برلی شرکت در جشنواره زمستانه ارسال می نمایند. بدیهی است آثار برتر این بخش نیز در گروه ها و کانال های شبکه شاد تشکل های سازمان دانش آموزی منتشر می گردد تا بدین وسیله فرهنگ تکریم از مقام والای پدر و مادر آنگونه که شایسته جامعه اسلامی است بیش از پیش نمود یافته و نسل به نسل منتقل گردد و ارتقا پیدا کند.

زمان برگزاری سلسله مانورهای یاوران انقلاب

وی زمان برگزاری سلسله مانورهای یاوران انقلاب را از اول تا خاتمه بهمن ماه در تمام مدارس دارای تشکیلات دانش آموزی پیشتازان خاطرنشان کرد و افزود: این مانور در مراکز استان ها و شهرستان ها نیز با حضور نمایندگانی از پیشتازان، وبلاگ گل یخ دانش آموز و نمایندگان مجلس دانش آموزی در مکان مناسبی که به وسیله شورای برنامه ریزی در استان ها معین می گردد برگزار خواهد شد.

جمعیت دانش آموزی که در مانورها حضور پیدا می نمایند از 300 نفر تا 2 هزار نفر پیش بینی شده و توصیه های لازم برای حفظ سلامتی دانش آموزان و مربیان در دستورالعمل قید شده است

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی مخاطبان حضور در مانورهای ارائه توانمندی ها را دانش آموزان دوره مبه وسیلهه اول و دوم خاطرنشان کرد و گفت: البته شرکت در پویش های بوسه بر بهشت و سایر برنامه های دهه فجر در قالب تهیه آثاری مانند نقاشی و طراحی برای عموم دانش آموزان پیش بینی شده است.

بحری زاده افزود: جمعیت دانش آموزی که در مانورها حضور پیدا می نمایند از 300 نفر تا 2 هزار نفر پیش بینی شده و توصیه های لازم برای حفط سلامتی دانش آموزان و مربیان در دستورالعمل قید شده است و مانور حضوری دانش آموزان با جمعیت بالا در فضای باز با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم با شروع اجرای برنامه های دهه فجر و مانورهای یاوران انقلاب سال جاری نیز دانش آموزان و مربیان عزیز صحنه های زیبایی از حضور حماسی و انقلابی خود را به نمایش بگذارند و آیین های باشکوه چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با عظمت تر از همواره برگزار گردد.

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی ضمن دعوت از دانش آموزان و مربیان برای شرکت فعال در برنامه های پویا و متنوع سازمان اظهار کرد: محورهای موضوعی حضور دانش آموزان در جشنواره زمستانه عیارتند از: مجری گری، شعرخوانی، دکلمه خوانی، اجرای دست های تشویقی و فریادهای شادی همراه با اعضای خانواده، فضاسازی در منازل به مناسبت دهه فجر با استفاده از مهارت های تشکیلاتی، چوب بندی و گره، اجرای دابسمش از سرود پیشتازان و سرودهای انقلابی قدیم و تازه، ثبت خاطرات فجر آفرینان، بزرگان و افرادی که در دوران پیروزی انقلاب اسلامی جز مبارزان انقلاب بودند و ...

وی افزود: جزئیات برگزاری و شیوه نامه اجرایی این برنامه ها به سازمان های دانش آموزی سراسر کشور ابلاغ شده است و دانش آموزان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به مربیان خود در مدارس و سازمان های دانش آموزی در شهرستان ها، منطقه ها و نواحی تابعه مراجعه نمایند.

زمان ارسال آثار تا خاتمه هفته اول اسفندماه

بحری زاده افزود: در حوزه فعالیت های معرفتی و پویش های بوسه بر بهشت علاوه بر تکریم مادران و پدران، آشنایی با سیره عملی امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) را در قالب آثار فیلم، عکس و نقاشی پیش بینی نموده ایم که دانش آموزان تا خاتمه بهمن ماه فرصت دارند در این فعالیت ها حضور پیدا نموده و تا خاتمه هفته اول اسفندماه آثار خود را ارسال نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "جزئیات برنامه های سازمان دانش آموزی برای گرامیداشت دهه فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برنامه های سازمان دانش آموزی برای گرامیداشت دهه فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید