تیک-تو به صورت رسمی شرکت کدمسترز را تصاحب کرد

به گزارش وبلاگ گل یخ، در روزهای گذشته مشخص شده بود که شرکت تیک-تو میخواهد که شرکت کدمسترز را تصاحب کند. اکنون تیک-تو به صورت رسمی اعلام نموده که با کدمسترز به توافق رسیده است و انتظار دارد که قرارداد آن ها برای خرید شرکت در سه ماهه اول سال 2021 نهایی گردد. با توجه به اطلاعات اعلام شده، تیک-تو توانسته با هزینه 994 میلیون دلاری (759 میلیون پوندی) با کدمسترز به توافق دست یابد و این خرید را انجام دهد.

تیک-تو به صورت رسمی شرکت کدمسترز را تصاحب کرد

هرچند پس از ابراز علاقه تیک- تو به این خرید انتظار داشتیم که چنین چیزی محقق گردد اما توافق به دست آمده سریع تر از چیزی که فکر می کردیم انجام و به صورت عمومی اعلام شد. استراوس زلنیک، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره تیک -تو در بیانیه ای رسمی اعلام نموده است: ما بسیار خرسندیم که انجام این معامله توصیه شده و پیشنهادی را با هیأت مدیره کدمسترز اعلام کنیم. کدمسترز پیشینه مشهور و شناخته شده ای در خلق بعضی از دوست داشتنی ترین و پیروز ترین بازی های مسابقه ای (ماشین سواری) دارد و ما باور داریم که چیزی که آن ها ارائه می دهند، می تواند مکمل بسیار خوبی برای بخش بازی های ورزشی ما باشد و در طولانی مدت باعث افزایش رشد شرکت ما گردد. علاوه بر این، ما مشتاقانه به تیم ارشد مدیریتی و توسعه کدمسترز برای پیوستن به خانواده تیک-تو خوش آمد می گوییم و می خواهیم چشم اندازمان را برای ارائه بالاترین کیفیت تجربه سرگرمی به اشتراک بگذاریم و این هدف را در نظر داریم که به نوآورترین، خلاق ترین و کارآمدترین شرکت صنعت تبدیل شویم.

گرهارد فلورین، رئیس هیأت مدیره کدمسترز هم افزوده: با موقعیت پیشرو و پیشتازمان در بازی های ورزشی، هیئت مدیره کدمسترز اکیدا باور دارد که شرکت از قابلیت های گسترده تیک-تو منفعت خواهد برد و در نتیجه باعث پیشرفت کدمسترز در درازمدت خواهد شد. در رابطه با پیشنهاد این معامله به سهامداران، هیأت مدیره کدمسترز باور دارد که این معامله به نفع همه ذی نفعان و سهامداران شرکت خواهد بود.

تیک- تو عقیده دارد که ترکیب تیک-تو و شرکت کدمسترز در کنار هم مکمل بسیار خوبی است و همین قضیه یکی از دلایل مهم تصاحب کدمسترز توسط تیک-تو بوده است. تیک-تو اعتقاد دارد که با توجه به قدرت نفوذ خود در بازار جهانی و زیرساخت های بازاریابی و همچنین تجربه در توسعه محصولات با کیفیت می تواند در عملکرد آثار کدمسترز تأثیرگذار باشد. به این ترتیب کار این دو شرکت به گونه ای توسط این معامله تکمیل گردد.

آن ها فکر می نمایند که از نظر استراتژی و اقتصادی هم این اقدام منطقی و جذاب است. آن ها با تصاحب شرکت کدمسترز به استودیوهای خلاق این شرکت و آثار تحسین شده مسابقه ای آن ها دسترسی پیدا می نماید و این باعث می گردد فهرست دارایی ها و بازی های مهم تیک -تو بیشتر گردد. همچنین به باور آن ها این قضیه می تواند تنوع بیش تری به فهرست بازی های تیک-تو ببخشد و بازی های ماشین سواری با کیفیتی را به لیست آثار آن ها اضافه کند. همچنین آن ها یکی از دیگر دلایل این معامله را سود اقتصادی برای هر دو شرکت دانسته اند که با گسترش شرکت و افزایش سود آن محقق خواهد شد.

قرار است فرانک ساگنیر، مدیر ارشد اجرایی کدمسترز و رشید وراچیا، مدیر ارشد اقتصادی کدمسترز، در کنار تیم ارشد مدیریت اجرایی کدمسترز با حفظ صندلی خود بعد از تصاحب شرکت به کار خود ادامه دهند و به راهنمایی تیم کدمسترز در ساختار جدیدش در قالب بخشی از تیک -تو یاری نمایند.

شرکت کدمسترز به تازگی با عرضه Dirt 5 و جلب نظر منتقدان، توانسته پیروزیت دیگری را در بازی های مسابقه ای به نام خود ثبت کند. به نظر می رسد بازار خرید استودیوها و شرکت های کوچک و عظیم در صنعت بازی های ویدیویی داغ شده است و راستا تصاحب شرکت های کوچکتر توسط شرکت های عظیمتر آغاز شده است. در حال حاضر نمی توان درباره نتیجه خرید کدمسترز توسط تیک-تو نظر قطعی داد و باید منتظر ماند. بااین حال، طبق بیانیه رسمی منتشرشده، هر دو شرکت برنامه های مشخصی با این کار داشته اند و به نظر آن ها این معامله برای هر دو شرکت منفعت هایی را خواهد داشت.

شرکت کدمسترز چند استودیو بازی سازی و تعدادی از معروف ترین سری بازی های مسابقه ای ماشین سواری را در فهرست آثار خود دارد. آثاری مثل سری Dirt، سری F1، سری Project CARS و همین طور سری بازی Grid همگی بخشی از فهرست آثار این شرکت به حساب می آیند. این آثار همراه با استودیو های سازنده آن ها پس از نهایی شدن این قرارداد به دارایی های تیک-تو اضافه خواهند شد. جالب است بدانید که کدمسترز نوامبر سال قبل Slightly Mad Studios (استودیو سازنده سری بازی پروجکت کارز) را تصاحب و به مجموعه استودیوهای خود اضافه نموده بود.

منبع: Gematsu

منبع: دیجیکالا مگ

به "تیک-تو به صورت رسمی شرکت کدمسترز را تصاحب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیک-تو به صورت رسمی شرکت کدمسترز را تصاحب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید