تاکسی لندن با بدنه ون و پیشرانه پلاگین هیبرید معرفی گردید

به گزارش وبلاگ گل یخ، شرکت خودروی الکتریکی لندن از ون برقی VN5 مجهز به پیشرانه پلاگین هیبرید eCity رونمایی کرد که دارای ظرفیت پیمایش 98 کیلومتر در مسیرهای شهری و قیمت حدود 60 هزار دلار است.

تاکسی لندن با بدنه ون و پیشرانه پلاگین هیبرید معرفی گردید

به گزارش وبلاگ گل یخ به نقل از زومیت، شرکت خودروی الکتریکی لندن (LEVC) از شروع فراوری ون برقی نو VN5 در کارخانه انستی کاونتری اطلاع داد. فراوری انبوه این محصول پس از توافق خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت)، می تواند خبر بسیار خوبی برای صنعت خودروسازی انگلیس باشد.

ون VN5 با پیوستن به تاکسی برقی TX در خط مونتاژ این شرکت، نشان می دهد که برند LEVC جیلی توانایی هایی فراتر از کسب وکار حمل ونقل و تاکسی رانی در قاره اروپا دارد. مراحل طراحی، مهندسی و فراوری این مدل در کارخانه LEVC در انستی، تنها کارخانه اختصاصی فراوری خودروهای الکتریکی در انگلستان صورت گرفته است. این محصول هم در بازار داخلی انگلیس و هم در کشورهای منتخب اروپایی به فروش خواهد رسید.

همچون TX که مخفف تاکسی است، محصول دوم LEVC نام ساده ای دارد. عبارت VN برای سبک بدنه ون انتخاب شده و 5 نمایانگر حجم محفظه بار 5/5 متر مکعبی این خودرو است.

ون VN5 دقیقاً مانند TX به نظر می رسد؛ با این تفاوت که محل نشستن سرنشینان عقب با قسمت عظیمی برای جا دادن بار جایگزین شده است. در این قسمت دو پالت سایز یورو (پالت اروپایی) جای می گیرد که یکی از آ ن ها می تواند ازطریق درِ کشویی عظیم جانبی و دیگری ازطریق درِ اسپلیت 60/40 در قسمت عقب بارگیری گردد و وزن ناخالص محموله آن تا 830 کیلوگرم می رسد. سازه آلومینیومی سبک وزن و پیشرانه الکتریکی eCity با مدل TX مشترک است. این ون برقی قادر خواهد بود در حالت تمام برقی مسافتی بیش از 98 کیلومتر و در حالت ترکیبی مسافت بیش از 489 کیلومتر طی کند.

شرکت LEVC انتظار دارد تا سال 2022 سهم فراوری ون برقی نو خود را به حدود 70 درصد حجم کل فراوری کارخانه برساند. این شرکت اکنون در انگلستان برای ون VN5 سفارش می پذیرد و تحویل اولین خودروها به مشتریان قبل از سرانجام امسال خواهد بود. مدل فرمان چپ این ون در مارس 2021 به خط فراوری ملحق می گردد و LEVC می گوید بیش از 30 نمایندگی فروش و خدمات تا سرانجام سال در قاره اروپا فعال خواهند بود و به 50 نمایندگی موجود در انگلستان افزوده می شوند.

یورگ هافمن، مدیرعامل شرکت LEVC، در این زمینه می گوید:

امروز لحظه ای تاریخی برای شرکت ما است؛ زیرا ما خط فراوری دوم را راه اندازی می کنیم و استراتژی رشد خود را برای تبدیل شدن به فراوری کننده پیشرو در زمینه خودروهای تجاری ادامه می دهیم. VN5 استانداردهای نوی در زمینه حمل ونقل سبز در صنعت خودروسازی معین می نماید و معیاری نو و بسیار مطلوب برای بخش ون برقی خواهد بود.

قیمت ون VN5 از 46,500 پوند در انگلستان (حدود 60 هزار دلار آمریکا) شروع می گردد که قیمت بسیار زیادی برای یک ون محسوب می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "تاکسی لندن با بدنه ون و پیشرانه پلاگین هیبرید معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکسی لندن با بدنه ون و پیشرانه پلاگین هیبرید معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید