برهم صالح خواستار کاهش تنش در منطقه شد

به گزارش وبلاگ گل یخ، تهران (پانا) - رییس جمهوری عراق روز پنجشنبه در ملاقات با معاون نخست وزیر روسیه، خواستار کاهش تنش در منطقه به وسیله گفت وگو شد.

برهم صالح خواستار کاهش تنش در منطقه شد

به گزارش ایرنا، دفتر ریاست جمهوری عراق با انتشار بیانیه ای اظهار داشت که برهم صالح در این ملاقات گفت: منطقه با چالش های متعددی روبرو است و برای عبور از این اختلافات و کاهش تنش ها و کاستی ها نیازمند کار و هماهنگی به وسیله گفت وگو است.

وی اضافه نمود که توسعه روابط عراق با کشورهای منطقه باعث حفظ امنیت و ثبات در منطقه می گردد.

به گفته وی، ثبات، امنیت و حاکمیت در عراق بخش جدایی ناپذیر از امنیت و صلح منطقه است و عاملی مهمی برای ارتقا همکاری مالی و تجاری و حمایت از فرصت های توسعه ای است.

به نوشته بیانیه، یوری بوریسوف معاون نخست وزیر و رییس روسی در کمیته مشترک عراق و روسیه در این ملاقات بر حمایت مسکو از ثبات، حاکمیت و کوشش های عراق در مبارزه با تروریسم با هدف برقراری امنیت در این کشور حمایت کرد.

بوریسوف تاکید نمود که روسیه خواستار ارتقا روابط دو جانبه بین دو کشور در همه زمینه ها است.

بیانیه ریاست جمهوری عراق ادامه داده است که دو مقام عراقی و روسی در این ملاقات موضوع مناسبات دو کشور دوست و راه چاره توسعه آن در بخش های مختلف و اهمیت ارتقا همکاری تجاری، مالی و فرهنگی در چارچوب منافع مشترک دو ملت را مورد بحث و آنالیز قرار دادند.

به نوشته بیانیه، رییس جمهوری عراق و رییس روسی کمیته مشترک عراق و روسیه همچنین فرایند کار کمیته مشترک دو کشور و ضرورت همکاری دو جانبه برای به ثمر رساندن تصمیمات این کمیته به وسیله توافقنامه هایی که امضا خواهند شد، مورد تاکید قرار دادند.

یوری بوریسوف معاون نخست وزیر و رییس روسی کمیته مشترک همکاری عراق و روسیه چهارشنبه شب گذشته وارد بغداد شده و قرار است در ادامه با نخست وزیر عراق نیز ملاقات و گفت وگو کند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "برهم صالح خواستار کاهش تنش در منطقه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برهم صالح خواستار کاهش تنش در منطقه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید