بالگردهای عراقی مواضع داعش در دیالی را درهم کوبیدند

به گزارش وبلاگ گل یخ به نقل از السومریه، اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق از هلاکت هفت داعشی در حمله هوایی به تکفیری ها در ناحیه قره تپه در استان دیالی و انهدام یک مخفیگاه داعش اطلاع داد.

بالگردهای عراقی مواضع داعش در دیالی را درهم کوبیدند

در بیانیه اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق آمده است: نیروهای عراقی پس از دریافت اطلاعات، پیروز به محاصره داعشی ها در داخل مخفیگاه آنها در منطقه الخلاویه در مجاورت دریاچه حمرین در ناحیه قره تپه در استان دیالی شدند.

در این بیانیه آمده است: تروریستها کوشش کردند که به سمت دریاچه حمرین فرار نمایند که بالگردهای ارتش عراق آنها را هدف قرار دادند که بر اثر آن هفت تروریست به هلاکت رسیدند.

اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق همچنین گفت که مخفیگاه داعشی ها و یک قایق تکفیری ها در دریاچه حمرین هم منهدم شد.

این در حالی است که صادق الحسینی مسئول اطلاع رسانی الحشد الشعبی در استان دیالی عراق اعلام نموده بود که آمریکا در ورای افزایش حملات تروریستی در این استان است. بازمانده های داعش که از سوی آمریکا حمایت می شوند در دیالی و دیگر استانها در ورای افزایش حملات اخیر هستند به ویژه که آمریکا به دنبال بی ثباتی امنیتی عراق پس از مصوبه اخیر مجلس در خروج نظامیان آمریکایی از عراق است. داعش ابزاری در دست آمریکا و دستگاه اطلاعاتی آن است اما با حضور نیروهای عراقی و حشد شعبی راه به جایی نخواهد برد و نیروهای عراقی توان مقابله با چالشها را دارند و طرح برنامه ریزی شده ای برای پایان دادن به بازمانده های داعشی به ویژه هسته های پنهان آن وجود دارد و سلسله عملیات های ویژه در استان دیالی برای ریشه کنی تروریسم در کار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بالگردهای عراقی مواضع داعش در دیالی را درهم کوبیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالگردهای عراقی مواضع داعش در دیالی را درهم کوبیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید