انتخاب های ملی پوش ایران همچنان هیجان انگیز نیست

به گزارش وبلاگ گل یخ، سعید عزت اللهی در آستانه پیوستن به الغرافه قطر قرار گرفته؛ انتخابی که در تناسب و هماهنگی کامل با کارنامه این هافبک دفاعی به نظر می رسد. عزت اللهی زمانی که تنها 18 سال داشت، به تیم جوانان باشگاه اتلتیکو مادرید پیوست. شاید اگر در آن موقع از مخاطبان پیگیر فوتبال یا حتی خود سعید می پرسیدیم 25 سالگی این بازیکن در کدام تیم سپری خواهد شد، هر اسمی می شنیدیم غیراز الغرافه، تیمی بسیار معمولی در لیگ ستارگان قطر. با این حال عزت اللهی در این سال ها مسیری کاملا دور از انتظار را پیمود؛ به طوری که امروز کمتر کسی از حضور او در چنین تیمی تعجب می نماید.

انتخاب های ملی پوش ایران همچنان هیجان انگیز نیست

عزت اللهی فوتبالیست خوبی است. 40 بازی ملی در کارنامه او دیده می گردد و سابقه بازی در جام جهانی را دارد. او حتی همین اواخر هم در مسابقات انتخابی جام جهانی شایستگی هایش را نشان داده و مثلا مقابل کره جنوبی یکی از برترین بازیکنان ما بود، اما انتخاب های این بازیکن در حوزه باشگاهی کاملا عاری از هیجان، بدون هیچ نوع پیوستگی معنایی و خالی از جاه طلبی به نظر می رسد. عزت اللهی در روسیه برای تیم های روستوف، آنژی ماخاچ قلعه و آمکارپرم بازی نموده است. او سپس درمهم ترین فراز از کارنامه باشگاهی اش به طور قرضی راهی ردینگ در دسته اول فوتبال انگلستان شد، اما حضور موفقیت آمیزی در این تیم نداشت. انتخاب بعدی عزت اللهی هم وحشتناک بود؛ وایله بلدکوب در قعر جدول لیگ دانمارک. هر خبری که در این مدت از تیم دانمارکی رسید، مربوط به شکست و ناکامی آن بود و هر بار از خودمان می پرسیدیم سعید در چنین تیمی چه می نماید؟

شاید در تمام انتخاب های قبلی عزت اللهی می شد رگه هایی کمرنگ از کوشش برای ارتقای فنی را پیدا کرد. به هرحال این تیم ها اروپایی بودند و چه بسا عزت اللهی به زعم خودش منتظر فرصتی برای انتقال به تیمی بزرگ تر بود. حالا، اما تکلیف یکسره شده است. پیوستن این بازیکن به لیگ قطر نشان می دهد انتخاب اول او، دریافت پول راحت و فراوان است. البته که سعید مثل هر آدم دیگری مختار است در خصوص زندگی اش تصمیم بگیرد، اما او در این سن می توانست در نقطه ای تماشایی تر باشد، اگر بهتر انتخاب می کرد و اگر رؤیایی در سر داشت...

همشهری

منبع: فرارو

به "انتخاب های ملی پوش ایران همچنان هیجان انگیز نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب های ملی پوش ایران همچنان هیجان انگیز نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید