امروز و فردا جاده ای یکطرفه نخواهد شد

به گزارش وبلاگ گل یخ، تهران (پانا) - به گفته رئیس پلیس راهور ناجا تحلیل تصادفات چند روز گذشته نشان دهنده آن بوده که چهار عامل سرعت غیرمجاز، رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی، سبقت غیرمجاز و عدم توجه به جلو حین رانندگی علل عمده تصادفات در جاده های کشور بوده است.

امروز و فردا جاده ای یکطرفه نخواهد شد

سردار سید کمال هادیانفر ضمن تبریک روز جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: بسیار مهم است که هموطنان توجه ویژه ای به حوزه عبور و مرور، ترددهای درون شهری و به خصوص برون شهری داشتند باشند چرا که این نکات در ارتباط مستقیم با ایمنی و سلامت شهروندان در حوزه است.

بیشترین دلیل تصادفات رانندگی طی روز های گذشته

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: تحلیل تصادفات چند روز گذشته نشان دهنده آن بوده که چهار عامل سرعت غیرمجاز، رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی، سبقت غیرمجاز و عدم توجه به جلو حین رانندگی علت عمده تصادفات در جاده های کشور بوده است. بر همین اساس توصیه می شود رانندگان قوانین راهنمایی و رانندگی را به همراه این چهار عامل در نظر گیرند.

سردار هادیانفر با بیان اینکه در جاده های خلوت احتمال افزایش تصادفات در اثر سرعت های غیرمجاز امکان پذیر است گفت: بر همین اساس به کلیه همکاران توصیه و تأکید شده که با تخلف سرعت و سبقت غیرمجاز بدون اغماض برخورد کنند چرا که حفظ سلامتی و آرامش هموطنان از اجزء اصلی اهداف پلیس راهور در اجرای مأموریت ذاتی خود است.

وی با تاکید بر تاثیر نقش سرنشینان وسایل نقلیه شخصی و عمومی در پیشگیری از سوانح و تصادفات رانندگی اظهار کرد: سرنشینان نیز باید به رفتارهای ترافیکی راننده با نگاه پیشگیری از تخلفات رانندگی نظارت دقیقی داشته باشند تا با کمک آن ها تصادفات به حداقل ممکن برسد.

امروز و فردا جاده ای یکطرفه نخواهند شد

خودداری از مراجعه به پارک ها در روز طبیعت

رئیس پلیس راهور ناجا اضافه نمود: طی امروز 12 فروردین ماه و فردا هیچ یک از جاده های کشور یکطرفه نخواهد شد، بنابراین مدیریت زمان در این شرایط از طرف رانندگان بسیار مهم و در پیشگیری از اتلاف زمان و هزینه ها مؤثر خواهد بود.

سردار هادیانفر با اشاره به روز طبیعت و قوانینی که از سوی ستاد مقابله با کرونا به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا ابلاغ شده است گفت: بر اساس قوانینی که مقرر شد، در روز طبیعت 13 فروردین مراجعه به بوستانها، پارکها و تفرجگاهها ممنوع است. انتظار می رود همانند سال گذشته که هموطنان اقدام بی نظیری در رعایت مقررات ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا داشتند، امسال نیز از هر گونه تردد غیرضروری، مراجعه به بوستان ها، پارک ها و تفرجگاه ها خودداری کنند تا از شیوع ویروس کرونا پیشگیری کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "امروز و فردا جاده ای یکطرفه نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز و فردا جاده ای یکطرفه نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید