محتوای بشقاب غذای شما در 20 سال آینده چه تغییری خواهد نمود؟

به گزارش وبلاگ گل یخ، در قسمت دوم فیلم بازگشت به آینده در سال 1989 میلادی مارتی مک فلای می گفت: مامان، مطمئنا می توانی یک پیتزا را هیدراته کنی. در صحنه ای که در سال 2015 میلادی نمایش داده می گردد یک لورین مک فلای سالخورده (مادر مارتی) دیسکی به مقدار کوکی را درون یک هیدراتور بلک اند دکر قرار می دهد و چند ثانیه پس از آن یک پیتزای پپرونی با مقدار کامل و بخارپز را خارج می نماید.

محتوای بشقاب غذای شما در 20 سال آینده چه تغییری خواهد نمود؟

به گزارش وبلاگ گل یخ؛ تصور رابرت زمکیس کارگران فیلم از دنیای قرن بیست و یکم از خودرو های با قابلیت پرواز و پیشخدمت های با صفحه نمایش ممکن است هنوز به طور کامل محقق نشده باشند، اما نوآوری در غذا و آشپزی خوشمزه تر و سالم تر و هیجان انگیزتر از آن چیزی هستند که در خواب دیده ایم.

برای شروع باید اشاره نمود که در دو دهه آینده تغذیه به شدت شخصی خواهد شد یک دهه پیش، تنها ورزشکاران رژیم ورزشی خود را به دقت پیگیری می کردند. امروز پیدا کردن دوچرخه سوار، دونده یا کوهنوردی که از نوعی ساعت، اپلیکیشن در تلفن همراه هوشمند یا ردیاب برای حفظ ثبات در هر تمرین خود استفاده نکند کار دشواری است. امروز هر فردی علاقه دارد با افتخار کوشش اش برای عرق ریختن را به صورت آنلاین به اشتراک گذارد.

همین امر به زودی در خصوص عادات غذایی ما نیز صدق خواهد نمود. دستگاه های دیجیتال ما براساس ژنتیک، سبک زندگی و باکتری هایی که در روده های ما به غذا هجوم می آورند، هدایت هایی درباره شخصی سازی غذا را به ما ارائه می دهند. روز های کالری شماری و رژیم غذایی یک وعده ای به شمارش افتاده اند.

از سال 2015 میلادی که دانشمندان رایانه ای و زیست شناسان سلولی نشان دادند که چگونه غذا های سالم مانند گوشت فاقد چربی می توانند باعث افزایش قند خون افراد گردد، توصیه های تغذیه ای در هم ریخته اند.

نرم افزار های هوش مصنوعی قادر خواهند بود تا چگونگی پردازش و جذب نان روزانه به وسیله ما و تریلیون باکتری ای که در دیواره روده ما حضور دارند را پیش بینی نموده و تخمین زنند. این روز ها ما شادمان هستیم که سواب هایی را برای شرکت های چند ملیتی آزمایش نماینده درباره منشاء اجداد می فرستیم به این امید که بدانیم پدران ما از کجا آمده اند که در اصل همه از آفریقا آمده اند

به همین ترتیب، به زودی یک لوله محتوای یک قطره خون، تف و یا پیمانه از مدفوع خود را (بله، واقعا جدی است) به یکی از شرکت های فعال در حوزه سلامت و ژنتیک ارسال خواهیم کرد. برای چند دلار یا یورو در ماه، داده های بیولوژیکی ما با الگوریتم، فهرستی از غذا و دستورالعمل های توصیه شده را برای شخص ما معین می نمایند و نتایج مستقیما به تلفن همراه، تبلت یا ساعت ما ارسال می شوند و از شما می خواهند غذا های مناسب با ویژگی های منحصر به فرد خود را انتخاب کنید. هم چنین، فرصت به اشتراک گذاری عکس دستورالعمل غذایی را در اینستاگرام خواهید داشت و آن را به صورت آنلاین به رخ خواهید کشید.

فرایند دیگری که در دو دهه آینده خواهیم دید و به شدت تقویت خواهد شد پایداری است. در سال 2050 میلادی 9 میلیارد دهان گرسنه برای تغذیه روی سیاره زمین وجود خواهند داشت! برای اجتناب از گرسنگی انبوه فراوری محصولات در سراسر دنیا باید افزایشی دو برابری داشته باشد.

با توجه به این که فاجعه آب و هوایی قریب الوقوع در پیش روی ما قرار گرفته است دستیابی به این هدف در دنیای گرم تر خشک تر و غیر قابل پیش بینی تر، هوش و نوآوری بشری بیش تری را می طلبد و مقداری از نتیجه آن روی بشقاب های ما خواهد نشست. با توجه به آن که بیشتر جمعیت دنیا و 80 درصد جمعیت امریکا اکنون در شهر ها یا نقاط با پراکنش شهری زندگی می نماید محصولات بیش تری به خانه نزدیک می شوند و این به لطف هیدروپونیک است: کشت محصولات در داخل خانه بدون احتیاج به خاک در حمام های آب حاوی مواد معدنی.

مزارع عمودی در کلان شهر ها فضای سبز تازه ای را در اختیار ما قرار داده و جایگزین زمین های چند هکتاری خواهند شد. هم چینن، شاهد توسعه بازیافت خواهیم بود رستوران های سطح بالا در لندن پیش تر نشان داده اند که می توان غذای با کیفیت را با ضایعات صفر سرو کرد و در آشپزخانه هیچ سطل زباله ای نداشته باشید، زیرا همه چیز دوباره قابل بازیافت خواهد بود. حتی بشقاب ها و شیشه های شکسته به آثار هنری اتاق ناهارخوری تبدیل می شوند.

یکی از شوم ترین پیش بینی ها (برای بسیاری، اما دیگرانی خواهند بود که از این منظره شادمان هستند) این است که ما در دنیای بدون گوشت یا با گوشت کم تر زندگی خواهیم کرد. مصرف گوشت در غرب مطمئنا در دهه های آینده به فرایند کاهشی خود ادامه خواهد داد. اگرچه با وجود گوشت خواری فزاینده در دنیا در حال توسعه، استیک و سیب زمینی سرخ شده به این زودی ها رخت بر نخواهند بست.

حبوبات ممکن است کمی از مد افتاده و قدیمی به نظر برسند، اما مواد غذایی شگفت انگیزی هستند که خود را برای بازگشت بزرگ آماده می نمایند حبوبات پروتئینی به کود کمی برای رشد نیز دارند یا اصلا احتیاجی به کود ندارند و تنها با آب می توانند رشد نمایند. گوشت های آزمایشگاهی ظرفیت بالایی خواهند داشت.

درون فضا های فلزی سلول های ماهیچه ای در آب گوشت شیمیایی گرم غوطه ور شده و با روغن ها، نمک ها و طعم دهنده مخلوط می شوند و به شکل همبرگر یا ناگت مرغ در می آیند. آسیای جنوب شرقی احتمالا از گوشت و فرآورده های آزمایشگاهی استقبال خواهد نمود.

سنگاپور که 90 درصد مواد غذایی خود را وارد می نماید پیش تر گوشت و ماهی آزمایشگاهی را تایید نموده است تا امنیت غذایی را برای بلند مدت تقویت کند. با کاهش قیمت گوشت آزمایشگاهی، محصولات گوشتی فرآوری شده مقرون به صرفه تر و پایدارتر برای دنیا عرضه خواهند شد. در 20 سال آینده، روغن جلبک به یک روغن پخت و پز همه منظوره و برای ریختن روی سالاد تبدیل خواهد شد.

پیش تر اسپیرولینا را در اسموتی ها و فروشگاه های مواد غذایی سالم دیده اید میکروب های جلبکی به رنگ آبی مایل به سبز سرشار از روغن های سالم و هم چنین ویتامین ها و پروتئین هستند. به عنوان یک پودر، ریز جلبک یک ماده موثر برای پر کردن شکاف تغذیه ای برای بسیاری از افراد در سراسر دنیا خواهد بود. ریزجلبک ها با بیش از صد هزار نوع و رنگ های مختلف می توانند دی اکسید کربن را به غذا، جایگزین های پلاستیکی و حتی سوخت زیستی تبدیل نمایند. ریز جلبک ها را می توان در مقادیر زیادی در مخازن تقریبا در هر نقطه ای حتی در بیابان پرورش داد.

نگران نباشید، روغن جلبک طعمی شبیه آب حوضچه ندارد! هم چنین، حشرات به عنوان یک گزینه پروتئینی مقرون به صرفه و به عنوان خوراک حیوانات و مزارع پرورش ماهی وعده بزرگی را ارائه می دهند.

خزنده هایی، چون جیرجیرک ها و ملخ ها پروتئین بالایی دارند. ممکن است فکر کنید که همه این ها کمی شبیه به یک نسخه از شام پیتزای مک فلای در قسمت دوم بازگشت به آینده است. با این وجود، پیش بینی ها نشان می دهند که هنوز هم ممکن است اوضاع کمی عجیب تر گردد. آنان اشاره می نمایند که ما زندگی دیجیتالی موازی خواهیم داشت.

امروز، ممکن است از اینستاگرام برای تظاهر به داشتن یک زندگی عالی بهره ببرید، اما فردا هر یک از ما یک کپی دیجیتال کامل، یک آواتار خواهیم داشت که مانند ما در دنیای دیجیتال سه بعدی پرسه می زند.

دیگر خبری از Zoom یا Google Hangouts برای جلسات کاری نیست. در چند سال آینده ما به وسیله آواتار خود به وسیله صفحه نمایش یا هدست در یک دنیا خیالی با دیگران دیدار خواهیم کرد.

جلسات کاری ما، قرار های دیدار ما و خرید ما به وسیله نسخه کپی شده آنلاین ما انجام می گردد.

این نسخه ممکن است شبیه شما باشد و مانند شما لباس بپوشد، یا ممکن است نباشد و انتخاب بر عهده شما و کیف پول شما خواهد بود مانند بازی های ویدئویی.

منبع: نیویوروپیئن

منبع: فرارو

به "محتوای بشقاب غذای شما در 20 سال آینده چه تغییری خواهد نمود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محتوای بشقاب غذای شما در 20 سال آینده چه تغییری خواهد نمود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید