شناسایی 4 مبتلا به امیکرون در گیلان

به گزارش وبلاگ گل یخ، خبرنگاران/گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه در شبانه روز گذشته چهار مورد ابتلا به سویه امیکرون در گیلان شناسایی شد، گفت: اگر نسبت به بیماری عادی انگاری داشته باشیم تعداد موارد امیکرون بیشتر خواهد شد.

شناسایی 4 مبتلا به امیکرون در گیلان

دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با وبلاگ گل یخ، با اشاره به مشاهده سویه امیکرون در استان گیلان، اظهار کرد: در شبانه روز گذشته چهار مورد ابتلا به سویه امیکرون در گیلان شناسایی شد.

وی اضافه کرد: با توجه به ماهیت ویروس کرونا و قدرت سرایت بسیار بالای سویه امیکرون و شناسایی این بیماری در استان های همجوار، انتظار داشتیم که در گیلان نیز مشاهده گردد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با تاکید بر لزوم انجام واکسیناسیون در کنار رعایت بیش از پیش موازین و دستورالعمل های بهداشتی، گفت: اگر نسبت به بیماری عادی انگاری داشته باشیم تعداد موارد امیکرون بیشتر خواهد شد.

مهرابیان، بر رعایت فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی و استفاده از وسائل حفاظت فردی به ویژه ماسک تاکید نمود و ادامه داد: تزریق دز سوم واکسن با هدف افزایش و بهبود ایمنی ناشی از دو دز قبلی انجام می گردد و لذا افرادی که دز سوم را زدند، بیش از 80 درصد از امیکرون پیشگیری می نمایند؛ اگر مبتلا شوند نیز شدت بیماری یا مدت زمان بستری کاهش می یابد.

وی گفت: با بستری شدن 48 بیمار نو در شبانه روز گذشته، تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در مراکز درمانی گیلان به 144 نفر رسید که 26 نفر آنان بدحال هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شناسایی 4 مبتلا به امیکرون در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 4 مبتلا به امیکرون در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید