سیگنال فروشی جرم است

به گزارش وبلاگ گل یخ، مهر نوشت: عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بر اساس قانون بازار اوراق بهادار سیگنال فروشی جرم تلقی می گردد.

سیگنال فروشی جرم است

سید مهدی سدیدی گفت: متأسفانه بعضی کانال های تلگرامی از فضای بازار سرمایه سو استفاده نموده و اقداماتی در معرفی بعضی سهام انجام می دهند که فاقد پشتوانه علمی، تحلیلی و تخصصی است.

وی اظهارداشت: طبق قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران هر شخصی که اقدامات وی نوعاً منجر به ایجاد ظاهری گمراه کننده از فرایند معاملات اوراق بهادار یا ایجاد قیمت های کاذب و یا اغوای اشخاص به انجام معاملات اوراق بهادار گردد به حبس تعزیری تا پنج سال و جزای نقدی تا پنج برابر سود های به دست آمده محکوم خواهدشد.

عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اگر واژه سیگنال را در فضای مجازی جستجو کنید خواهید دید بالای سه هزار کانال و گروه به اسم سیگنال ثبت شده که یک اتفاق تلخی است. حتی در سایت های خبری نیز مشاهده می گردد در سطح ضعیفی این کار را بدون داشتن تخصص و مجوز لازم انجام می دهند.

سدیدی بیان داشت: ظرفیت قانونی برای برخورد با این نوع موارد و مسائل در کشور وجود دارد و سازمان هم اقدام نموده است. شرکت بورس نیز به تازگی کمیته جانبی تحت عنوان کمیته فضای مجازی تشکیل داده است.

عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: وظیفه دستگاه ناظر و تنظیم کننده، صیانت از بازار سرمایه است.

وی همچنین اضافه نمود: بازار سرمایه در سال های 85،89،92،95،97 و 99 رشد جدی را تجربه نموده است. جدا از این در طول کمتر از 180 روز کاری شاخص بازار سرمایه از 500 هزار واحد به دو میلیون واحد رسیده است.

منبع: فرارو

به "سیگنال فروشی جرم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگنال فروشی جرم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید