زمان واریز وام یک میلیون تومانی ، پیامک وزارت کار به مشمولان وام کرونا

به گزارش وبلاگ گل یخ، با آغاز محدودیت ها از اول آذر ماه دولت برای حمایت از خانوارهای آسیب دیده از تعطیلی های کرونایی سیاست هایی را در نظر گرفته است.

زمان واریز وام یک میلیون تومانی ، پیامک وزارت کار به مشمولان وام کرونا

روز گذشته رئیس جمهور اظهار داشت: مصوب شد که برای نزدیک به 30 میلیون نفر تا خاتمه سال در هر ماه، 100 هزار تومان بلاعوض بدهیم و هم برای 10 میلیون خانوار وام یک میلیون تومانی در نظر گیریم. همچنین بعضی موارد حمایتی دیگر نیز وجود دارد.

زمان واریز

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی در مصاحبه با رادیو ایران به جزئیاتی درباره نحوه اجرای این طرح اشاره نمود که به گفته او، حداکثر تا خاتمه هفته سوم آذر ماه این وام واریز می گردد.

نحوه ثبت نام

به گفته وی، مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا به یارانه بگیر معیشتی تعلق می گیرد که شامل حدود 10 میلیون سرپرست خانوار است.

همانند دیگر طرح های حمایتی دولت، وظیفه شناسایی خانوارها به عهده وزارت کار است و این وزارتخانه همانند دور قبلی یک پیامک به سرپرستان خانوار می فرستد.

در این پیامک از سرپرستان خانوار پرسیده می گردد که اگر مایل به دریافت مرحله دوم وام کرونا هستند کد تایید را بفرستند.

اقساط وام

اقساط این وام از محل یارانه معیشتی کسر می گردد، بازپرداخت آن نیز 31 قسط 35 هزار تومانی است از یارانه معیشتی کسر می گردد.

به گفته شهرزاد دانشمند، لیست مشمولان از سوی وزارت کار شناسایی، جمع بندی و به بانک مرکزی ارسال می گردد.

او همچنین در مورد کسانی که مرحله اول وام کرونا را گرفته اند گفت: فردی مرحله اول را دریافت نموده و جزو یارانه معیشتی بگیران نیز باشد، اگر مشمول دریافت مرحله دوم نیز شناسایی گردد این مرحله از وام را نیز می گیرد.

روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این خصوص به وبلاگ گل یخ گفت: مصوبات دولت برای حمایت از خانوارها در دوره محدودیت های کرونایی هنوز به وزارت کار ابلاغ نشده و تا زمان ابلاغ این دستورالعمل باید صبر کنیم.

منبع: تجارت نیوز

به "زمان واریز وام یک میلیون تومانی ، پیامک وزارت کار به مشمولان وام کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان واریز وام یک میلیون تومانی ، پیامک وزارت کار به مشمولان وام کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید