روایت ایلهان عمر از اقدام جنایتکارانه ترامپ

به گزارش وبلاگ گل یخ، خبرنگاران : نماینده کنگره آمریکا رویکرد دونالد ترامپ در مقابله با کرونا را بی توجه و جنایتکارانه توصیف کرد.

روایت ایلهان عمر از اقدام جنایتکارانه ترامپ

به گزارش وبلاگ گل یخ به نقل از ایرنا، ایلهان عمر در گفت و گو با ریسپانسیبل استیتکرفت (responsible statecraft) گفت که چهار سال گذشته برای صندلی آمریکا در دنیا و به طور کلی سیاست خارجی فاجعه بوده است. ترامپ از دستاوردهای دیپلماتیک عظیم مانند توافق پاریس و توافق هسته ای ایران بخاطر یکجانبه گرایی خارج شد.

وی ادامه داد که ترامپ به دیکتاتورهای سراسر دنیا یاری کرد و از شبکه مستبدین راستگرا از عربستان سعودی گرفته تا مجارستان و هند بهره کشی کرد.

وی با یادآوری اینکه سیاست ترامپ در قبال ایران دچار شکست نمایانی شده است، اضافه کرد: این سیاست هیچ کاری برای بازگشت ایران به میز مذاکره انجام نداد. در حقیقت، ایران اکنون 12 برابر بیشتر اورانیوم نسبت به زمان کسب توافق هسته ای دارد.

نماینده کنگره آمریکا در حالیکه ایران از فشار تحریم های آمریکا رنج می برد، گفت:به عنوان یک مساله اخلاقی، این شرایط به معنای تمام کشتن انسان های بی گناه است. مردم ایران مخصوصا بچه ها و زنان نیازمند رنج می برند. در جریان همه گیری، آنها با کمبود دارو روبرو شدند و نیازهای اولیه آنها برآورده نشد.

این نماینده ایالت مینه سوتا درباره تمایل جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا برای بازگشت به توافق هسته ای شرح داد که استقبال می کنم که بایدن و جواد ظریف مسئول مذاکره کننده ایران در برجام تمایل در این باره نشان داده اند.

این قانونگذار زن کنگره آمریکا به تازگی نیز به مدیریت کرونایی ترامپ انتقاد کرد و همچنین مرگ پدرش بر اثر ویروس کرونا را به علت بی توجهی و کوتاهی جنایتکارانه دولت ترامپ نسبت به شیوع کرونا عنوان نمود .

منبع: اقتصادنیوز

به "روایت ایلهان عمر از اقدام جنایتکارانه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت ایلهان عمر از اقدام جنایتکارانه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید