داورزنی: اساس برنامه ریزی فدراسیون المپیک 2024 است

به گزارش وبلاگ گل یخ، تهران (پانا) - رئیس فدراسیون والیبال بر حمایت از مربی های ایرانی تاکید نمود.

داورزنی: اساس برنامه ریزی فدراسیون المپیک 2024 است

به گزارش روابط عمومی فدراسیون، محمدرضا داورزنی در حاشیه آخرین تمرین تیم ملی والیبال که صبح امروز (دوشنبه) در سالن فدراسیون برگزار گردید، اضافه نمود: مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا همواره از اهمیت زیادی برخوردار بوده و با توجه به اینکه تیم ملی ایران هم پوست اندازی نموده است، نگاه خاصی به این مسابقات داریم.

وی با بیان اینکه فدراسیون والیبال قبل از اینکه تیم ملی در بازی های المپیک توکیو حضور یابد، تصمیم به جوانگرایی تیم ایران در قهرمانی مردان آسیا گرفته بود، توضیح داد: در این رقابت ها با ترکیب بازیکنان باتجربه و جوان تر شرکت می کنیم. از تیم المپیکی ایران پنج بازیکن بیشتر در تیم اعزامی به مسابقات حضور ندارند و هفت بازیکن هم از نسل جوان تر هستند و امیدوارم به اهداف مدنظر هم دست یابیم.

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: پیش بینی ما این است که این تیم با حضور قدرتمندانه در این مسابقات، التیام بخش دل مردم باشد و روحیه مردم را بازسازی کند. این رقابت ها اهمیت ویژه ای برای میزبان (ژاپن)، ایران و سایر قدرت های والیبال آسیا دارد.

وی ادامه داد: ایران از تیم المپیک خود هفت نفر حذف نموده است و تیم ژاپن هم دو یا سه بازیکن المپیکی خود در این مسابقات به همراه ندارد و با 9 بازیکن المپیکی خود در این مسابقات حاضر می شود. خوشبختانه بازیکنان ایران با انگیزه بسیار خوبی تمرینات خود را دنبال کردند و تیم ملی هم با کادر کاملا ایرانی هم در مسابقات حاضر می شود.

داورزنی با بیان اینکه امیدوارم بتوانیم دل مردم را در این رویداد شاد کنیم، گفت: بعد از مسابقات هم رقابت های قهرمانی جوانان دنیا به میزبانی دو کشور ایتالیا و بلغارستان داریم. رقابت های قهرمانی آسیا 19 سپتامبر تمام می شود و بلافاصله کادر فنی و بازیکنان تیم جوانان به ایتالیا اعزام خواهند شد.

رئیس فدراسیون والیبال درباره خداحافظی بعضی بازیکنان از تیم ملی، گفت: حضور شایسته والیبال ایران در بازی های المپیک سال 2024 پاریس اساس برنامه ریزی فدراسیون است و حضور تیم ملی در هر رویدادی به نگاه المپیک خواهد بود. در سه سال تا المپیک به شایسته ترین بازیکنان و بازیکنانی که سرمایه گذاری برای آینده هستند، فرصت حضور در تیم ملی ایران و شرکت مسابقات پیش رو مانند قهرمانی مردان دنیا، لیگ ملت ها و بازی های آسیایی داده خواهد شد.

وی تاکید نمود: هنوز فدراسیون درباره اینکه از چه ترکیبی در مسابقات سال های آینده (لیگ ملت ها و قهرمانی مردان آسیا) استفاده شود، به جمع بندی نرسیده اما قطعا سیاست فدراسیون والیبال پوست اندازی است تا جوانان فرصت کافی برای تجربه اندوزی داشته باشند.

رئیس فدراسیون والیبال در پاسخ به این پرسش که تجربه حضور آلکنو در تیم ملی والیبال ایران را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: در حال حاضر رده های سنی والیبال ایران با کادر کاملا ایرانی فعالیت می نمایند. در سال های اخیر که تیم های پایه نتایج خوبی گرفتند با کادر فنی ایرانی بودند. به همین علت فدراسیون همان اعتمادی که به کولاکوویچ و آلکنو کرد به مربیان ایرانی هم دارد. بهروز عطایی در مسابقات جوانان دنیا سال 2019 که قهرمان شد، توانمندی خود را نشان داد و فدراسیون هم به ایشان اعتماد کامل دارد، اما هنوز برای المپیک بعدی تصمیم گیری نکردیم و باید درباره این موضوع در نشست های کارگروه های فنی و مشورت با نخبگان که از مهرماه آغاز می شود، پس از آنالیز های لازم تصمیم گیری شود.

وی با بیان اینکه در قهرمانی نوجوانان دنیا تیم های آسیایی بدون شرکت در مسابقات قاره ای شرکت کردند، گفت: در این مسابقات ایران بر اساس رده بندی دنیای و میزبانی و دو کشور تایلند و هند هم بر اساس تصمیم فدراسیون دنیای شرکت کردند. تیم ایران هم فقط در مقابل قهرمان مغلوب شد و عملکرد خوبی داشت.

داورزنی توضیح داد: مربیان ایرانی همان آزادی عمل مربیان خارجی را خواهند داشت و هیچ محدودیتی قائل نیستیم.

وی با بیان اینکه کسب اعتبار یکی از دلایل پذیرش راهنمایی تیم ایران در المپیک از سوی آلکنو بود و صرف حضور یک مربی خارجی ملاک عمل فدراسیون نبود، گفت: آلکنو تمایل زیادی داشت که با تیم ایران نتایج خوبی کسب کند، تا اعتبار خودش هم زیر سئوال نرود. در مجموع عملکرد تیم ایران در المپیک درس عبرت خوبی برای همه شامل فدراسیون، کادر فنی، بازیکنان و عوامل اجرایی بود.

داورزنی ادامه داد: برای پیروزیت والیبال عوامل متعددی، شامل فدراسیون، کادر فنی، بازیکنان، ساختار و پشتیبانی مناسب و برنامه ریزی مناسب تایثر دارند. در مدت سه سال تا المپیک پاریس از این عبرت برای آماده سازی تیم ملی استفاده خواهیم کرد تا المپیک توکیو را جبران کنیم.

داورزنی در پاسخ به این سئوال که چرا کنفدراسیون والیبال آسیا در برنامه ریزی های خود قاطع نیست و به اسم مثال مسابقات قهرمانی زنان آسیا را به تعویق انداخت، گفت: یکی از دلایل تعویق یا لغو مسابقات به کشورهای میزبان بر می شود. فیلیپین میزبان قهرمانی بانوان آسیا بود و دولت این کشور به علت شرایط سخت کرونایی خواهان بازنگری در میزبانی این مسابقات شد.

وی گفت: ژاپن به اسم میزبان المپیک و قهرمانی مردان آسیا شرایط لازم را فراهم کرد، ایران هم مسابقات قهرمانی نوجوانان دنیا را برگزار کرد که کار فوق العاده ای بود و به گفت مسئولان FIVB حتی میزبانی ایران، اعتماد به نفس به فدراسیون دنیای داد. ایران و ژاپن ثابت کردند که با رعایت دقیق پروتکل ها می توان مسابقات مهم را هم برگزار کرد، اما فیلیپین این شرایط را نداشت. تایلند هم شرایط مناسب را فراهم نموده است و در بعضی مواقع مجبور شده مسابقات را خودش برگزار کند، اما به نظر می رسد که دیگر کشورهای آسیایی توانایی برگزاری مسابقات در شرایط سخت کرونایی را ندارند. به همین علت مسابقات لغو می شوند و بعضی مسابقات به تعویق می افتند. هنوز هم برای مسابقات قهرمانی زنان آسیا تصمیم نهایی گرفته نشده است.

وی توضیح داد: ایران هم با برگزاری این رقابت ها در وسط لیگ های ملی موافق نیست. برگزاری لیگ های داخلی و مسابقات قاره ای نباید تداخل داشته باشد. به اسم عضو هیات رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا اعلام می کنم که اروپا در برگزاری مسابقات راحت تر کار می نماید. البته شاید شرایط واکسن و دیگر عوامل در این موضوع دخیل باشد. در سال آینده میزبان نوجوانان آسیا و در سال 2023 هم میزبان رقابت های قهرمانی مردان آسیا است.

رئیس فدراسیون والیبال درباره خداحافظی معروف، گفت: به هر ترتیب معروف یکی از چهرهای ماندگار والیبال ایران است و یکی از پاسورهای بسیار پیروز ایران و دنیا در 10 سال اخیر بوده است. از چهره هایی است که فدراسیون دنیای هم به معروف توجه بیشتر دارد. پست پاسور این شرایط را دارد که معروف حتی در المپیک بعدی شرکت کند. من حدود 19 سال با معروف همراهی بودم و این بازیکن خیلی دوست داشت با نتیجه خوبی در المپیک از تیم ملی خداحافظی کند.

وی با بیان اینکه تیم ملی محلی است که هر بازیکنی آماده امکان خدمت به کشورش را دارد، گفت: سعید معروف در 15 سال اخیر برای تیم ملی زحمت زیادی کشیده است. یکی از عوامل پیروزیت والیبال ایران هم در 15 سال اخیر معروف بوده است و چه بازیکن باشد و چه مربی، چهره اثرگذار در این رشته ورزشی است. این بازیکن از جمله نفراتی است که والیبال دنیا هم به او توجه دارد. هنوز هیچ تصمیمی رسمی بین فدراسیون و معروف گرفته نشده است و به رغم اینکه او تصمیم گرفته برای همواره از والیبال ملی خداحافظی کند، اما این توانایی را در او می بینم که اگر به تیم ملی دعوت شود، درخواست را رد نکند.

داورزنی ادامه داد: معروف همواره برای شاد کردن مردم کوشش نموده است و قطعا هم در آینده این کار را خواهد نمود. اجازه دهید در یک نشست و به دور از شرایط احساسی المپیک با معروف تصمیم گیری نهایی انجام شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "داورزنی: اساس برنامه ریزی فدراسیون المپیک 2024 است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: اساس برنامه ریزی فدراسیون المپیک 2024 است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید