جایزه ویژه ناصر حجازی به حسین راغفر رسید ، رخشان بنی اعتماد برگزیده جایزه بخش هنر شد

به گزارش وبلاگ گل یخ، برگزیدگان دومین جایزه ناصر حجازی معرفی شدند.

جایزه ویژه ناصر حجازی به حسین راغفر رسید ، رخشان بنی اعتماد برگزیده جایزه بخش هنر شد

به گزارش وبلاگ گل یخ، در مراسم دومین جایزه ویژه ناصر حجازی که دوشنبه شب با رعایت پروتکل های بهداشتی و به شکل آنلاین برگزار گردید، اسامی برگزیدگان بخش عکس، خبر، هنر و ورزش اعلام شد و جایزه ویژه سال جاری نیز برگزیده خود را شناخت.

در این مراسم هیات انتخاب دومین جایزه ناصر حجازی اعلام نمود که مرام و مشی ناصرحجازی حرکت بر مدار مردم، توجه به خواست و اراده آنان و ایستادن در طرف حق و نفع جمعی بود و همین ویژگی اصلی ترین معیار هیات انتخاب جایزه ناصر حجازی است.

به همین دلیل نیز برای اهدای دومین جایزه ناصر حجازی افراد مختلفی دارای این ویژگی ها تشخیص داده شدند، که در نهایت اسامی زیر به عنوان برگزیدگان سال جاری این جایزه معرفی می شوند.

پیش از اعلام اسامی برگزیدگان هیات انتخاب جایزه ناصر حجازی از زنده یاد سهیل گوهری که مدتی قبل در پی ابتلا به کرونا فوت کرد، یاد و از همسر او که به نمایندگی از خانواده گوهری به روی سن آمده بود، تقدیر کردند.

جایزه بخش خبر به دلیل صرف بیش از نیم قرن از عمر خود به آگاهی رسانی و آگاهی بخشی به مردم و به پاس یک عمر فعالیت در عرصه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی شفاف به مردم به استاد پیشکسوت اردشیر لارودی اهدا شد.

جایزه بخش عکس نیز با تصمیم هیات انتخاب دومین جایزه ناصر حجازی به پاس سال های فعالیت در حوزه عکاسی و به خصوص عکاسی خبری به مونا هوبه فکر اهدا شد. هوبه فکر که در حوزه اجتماعی و ورزشی تصاویر ماندگاری به ثبت رسانده اولین زنی است که به عنوان عکاس ایرانی مسابقات جام جهانی را در روسیه پوشش خبر دادی است.

جایزه بخش ورزش هم به فردی اهدا شد که افتخارات جهانی را زیادی را برای کشتی کشورمان به ارمغان آورده است. پرافتخارترین آزادکار سبک وزن ایران که سرمایه اجتماعی اش را برای خدمت به مردم ایران و به خصوص محرومان به کار گرفته است. حسن رحیمی برگزیده این بخش بود.

جایزه بخش هنر هم به نام آشنای عرصه فرهنگ و هنر و از فعالان حوزه اجتماعی تعلق گرفت. هنرمندی است دغدغه مند که هیچگاه برای بیان از مردم و طرح مطالبات و دغدغه هایشان آرام ننشسته است. او در روزهای شیوع کرونا سرمایه اجتماعی و اعتبار هنری اش را برای یاری به مردم و به خصوص قشر ضعیف تر جامعه به کار گرفت و همچون سال های گذشته در کنار آنان ایستاد. این جایزه به رخشان بنی اعتماد اهدا شد.

جایزه ویژه این مراسم اما به یک ورزشکار، استاد دانشگاه، اقتصاددان و فعال اجتماعی تعلق گرفت. او در سال های جوانی از فعالان حوزه ورزش بود، در اوایل پیروزی انقلاب همراهی اش ناصر حجازی همچنان در یادها مانده و حالا در کسوت استاد دانشگاه و فعالی اجتماعی همیشه از مردم و معیشت آنان گفته است. مردی که نفع جمعی را همیشه بر نفع فردی ترجیح داده و همچنان در کنار مردم ایستاده است. جایزه ویژه ناصر حجازی به حسین راغفر اهدا شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جایزه ویژه ناصر حجازی به حسین راغفر رسید ، رخشان بنی اعتماد برگزیده جایزه بخش هنر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه ویژه ناصر حجازی به حسین راغفر رسید ، رخشان بنی اعتماد برگزیده جایزه بخش هنر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید